ویزای توریستی استرالیا
در این مطلب چه میخوانیم ؟
انواع ویزای توریستی استرالیا
انواع ویزای توریستی استرالیا مناسب ایرانیان
شرایط و نکات دریافت ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی 600 استرالیا با هدف گردشگری
ویزای توریستی 600 استرالیا با اسپانسری اعضای خانواده
ویزای توریستی 600 استرالیا با هدف سفر بیزینسی
مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا
دریافت ویزای توریستی استرالیا با علاالدین مهاجر

ویزای توریستی استرالیا

استرالیا با طبیعت خیره‌کننده، جاذبه‌های گردشگری منحصر‌به‌فرد و فرهنگ متنوع خود، از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان بوده و هر ساله میلیون‌ها توریست را به خود جذب می‌کند. این کشور پهناور با پوشش گسترده از جنگل‌های بارانی، روستاهای ساحلی زیبا، بیابان‌ها و انواع دیدنی‌های جذاب، تجربه‌های بی‌نظیری را به گردشگران ارائه می‌دهد. ویزای توریستی استرالیا یکی از مهمترین موارد برای سفر به این کشور است که به شما اجازه می‌دهد وارد خاک آن شده و به مدت معین از آن بازدید کنید و لذت ببرید. چنان‌چه قصد دارید به یک سفر خاطره‌انگیز در استرالیا بروید، با خانواده و اقوام خود دیدار کنید، یک مصاحبه کاری را پشت سر بگذارید یا در سواحل زیبا و آب‌های آبی شفاف آن، غرق در آرامش شوید، شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی استرالیا امتحان کنید. هرچند این نوع ویزا قرار نیست شرایط مهاجرت به استرالیا را برای شما فراهم کند، اما یک تجربه فوق‌العاده را از سفر به این کشور بی‌نظیر در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه این مقاله از علاالدین مهاجر همراه ما باشید تا شما را با انواع ویزای ترویستی استرالیا، شرایط دریافت، مدارک، مراحل و دیگر جزئیات آن آشنا کنیم.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا به طور کلی دارای 6 نوع مختلف از قبیل موارد زیر است:

انواع ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی 600 (Visitor Visa): ویزیتور ویزای ساب کلاس 600 برای تمام متقاضیان از سرتاسر جهان امکان‌پذیر است و برای سفرهای توریستی ایرانیان به استرالیا قابل استفاده قرار می‌گیرد. این ویزا با اعتبارهای 3 ماهه، 6 ماهه و 12 ماهه همچنین به دو صورت سینگل و مولتی قابل صدور است.
ویزای ترانزیت 771 (Transit Visa): این نوع ویزا یک مجوز موقت برای تمام مردم جهان از جمله ایرانیان است که تنها اجازه اقامت به مدت 72 ساعت را در خاک استرالیا می‌دهد. ویزای ترانزیت مخصوص خدمه کشتی‌های غیر نظامی یا کارکنان هواپیما است که مجاز به همراهی خانواده با خود نیستند.
ویزای توریستی الکترونیکی 601 (Electronic Travel Authority Visa): این مجوز ETA نهایتا تا 3 ماه اعتبار دارد و تنها دارندگان پاسپورت‌های 34 کشور دنیا از جمله آمریکا، ژاپن، سنگاپور، یونان، ایتالیا و غیره (ایران را شامل نمی‌شود) مجاز به دریافت آن هستند.
ویزای توریستی الکترونیکی 651 (eVisitor Visa): این مجوز الکترونیکی و گردشگری نیز به صورت رایگان برای متقاضیان واجد شرایط از 36 کشور دنیا از جمله انگلستان، سوئیس، دانمارک، اتریش و غیره (ایران را شامل نمی‌شود) قابل دریافت است و نهایتا تا 3 ماه اعتبار دارد.
ویزای کار و تعطیلات 462 (Work and Holiday Visa): این ویزا نیز تنها برای 28 کشور دنیا از جمله آمریکا، ترکیه، جمهوری چک و غیره قابل دریافت است و برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست. ویزای کار و تعطیلات یک نوع ویزای توریستی است که با اعتبار یک ساله صادر می‌شود و امکان تحصیل کوتاه مدت تا 4 ماه همچنین اجازه کار قانونی را به متقاضیان 18 تا 30 ساله می‌دهد.
ویزای تعطیلات کاری 417 (Working Holiday Visa): این ویزای یک ساله شباهت بسیاری به ویزای 462 دارد. اما دارندگان آن باید دارای حداکثر سن 35 سال باشند. همچنین این ویزا برای شهروندان 19 کشور جهان از جمله آلمان و فرانسه امکان‌پذیر است.

 

انواع ویزای توریستی استرالیا مناسب ایرانیان

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، در میان انواع ویزاهای توریستی استرالیا تنها دریافت دو نوع ویزای 600 و 771 برای ایرانیان امکان‌پذیر است. از آن‌جایی که ویزای ترانزیت 771 تنها به مسافران اجازه می‌دهد به قصد ترک این کشور به سمت مقصدی دیگر، به مدت 72 ساعت در محوطه فرودگاهی کشور استرالیا حضور داشته باشند، لذا آن‌چه برای سفرهای توریستی ایرانیان به استرالیا برای ما بسیار اهمیت دارد ویزای 600 است. از این رو در ادامه این مطلب بیشتر به این نوع ویزا می‌پردازیم و هر زمان که صحبت از ویزای توریستی می‌کنیم، منظور همان ویزای 600 خواهد بود. این نوع ویزا با 3 هدف گردشگری، اسپانسری خانواده و سفر بیزینسی صادر می‌شود و بسته به هدف می‌تواند دارای مدت اعتبارهای گوناگون، سینگل یا مولتی، دارای قابلیت‌ها و مجوزهای مختلف و غیره باشد.

شرایط و نکات دریافت ویزای توریستی استرالیا

دریافت ویزای توریستی استرالیا فارغ از اینکه با چه هدفی به این کشور سفر می‌کنید، نیازمند برخی شروط اساسی است که از مهم‌ترین این شروط می‌توان به سابقه سفر، Tie یا وابستگی به ایران و تمکن مالی اشاره کرد. سابقه سفر شما تاثیر فراوانی بر دریافت ویزایتان خواهد داشت، هر چه تاریخچه سفر پربارتری مانند انواع سفرهای بین قاره‌ای داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید اداره مهاجرت استرالیا را برای دریافت ویزای توریستی و ورود به خاک این کشور قانع کنید. شما باید با ارائه ضمانت بازگشت و ادله محکم برای برگشت به کشورتان که همان Tie نامیده می‌شود، به اداره مهاجرت اطمینان بدهید که قرار نیست بیش از اعتبار ویزایتان در این کشور بمانید. تمکن مالی مناسب نیز از مهم‌ترین شروط در دریافت ویزای توریستی استرالیا است که نشان دهد به اندازه مدت اعتبار ویزایتان به خوبی می‌توانید از عهده هزینه‌های سفر برآیید.

زمانی که ویزای خود را دریافت می‌کنید، برخی قوانین تحت عنوان Conditions به آن ضمیمه می‌شود که باید به آن‌ها به خوبی دقت کنید. برای مثال یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که طبق شرط 8503 که ضمیمه ویزای شما خواهد شد، اجازه تمدید یا تبدیل آن به ویزاهای دیگر را نخواهید داشت و مطابق شرط 8531 باید پیش از این که اعتبار ویزایتان تمام شود حتما خاک استرالیا را ترک کنید. در واقع تنها در شرایط خاصی مانند وقوع جنگ در کشورتان یا مبتلا شدن به بیماری خاص که از کنترل شما خارج هستند، ممکن است اداره مهاجرت با تمدید ویزای شما موافقت کند. همچنین با توجه به شرط 8558، با ویزای توریستی در هر 18 ماه بیش از 1 سال اجازه حضور در خاک استرالیا را ندارید. از دیگر شروط مهم ویزای توریستی، شرط 8101 است که به شما اجازه کار کردن در استرالیا را نمی‌دهد. با توجه به این شرط شما تنها می‌توانید برای کارهای داوطلبانه که دستمزدی بابت آن دریافت نمی‌کنید، کار کنید. اما این مدت زمان می‌تواند بهترین فرصت برای بررسی بازار کار استرالیا، انجام مصاحبه‌های کاری یا دریافت جاب آفر استرالیا است.

ویزای توریستی 600 استرالیا با هدف گردشگری

ویزای 600 لاین گردشگری که به آن Tourist Visa نیز می‌گویند، به قصد تفریح و گشت‌و‌گذار در استرالیا و بازدید از جاذبه‌های این کشور همچنین دیدار با اقوام و دوستان صادر می‌شود و داشتن دعوتنامه جزء الزامات آن نیست اما شانس دریافت ویزای شما را بسیار افزایش می‌دهد. این ویزا قابلیت صدور به صورت یک بار ورود (سینگل) یا چند بار ورود (مولتی) را دارد. سینگل یا مولتی صادر شدن این ویزا و مدت اعتبار آن به صورت 3 ماهه، 6 ماهه یا 12 ماهه کاملا بستگی به تشخیص اداره مهاجرت استرالیا دارد. این ویزا اجازه کار در استرالیا را به متقاضی نمی‌دهد اما فرد می‌تواند حداکثر به مدت 3 ماه در خاک این کشور درس بخواند یا دوره آموزشی سپری کند. همان‌طور که پیش تر نیز بیان شد، داشتن سابقه سفر و مدارک وابستگی به ایران به میزان زیادی امکان دریافت ویزای شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ویزای توریستی 600 استرالیا با اسپانسری اعضای خانواده

ویزای 600 لاین اسپانسری اعضای خانواده که Sponsored Family Stream نیز نامیده می‌شود، تنها با ارسال دعوتنامه از یکی از اقوام نزدیک شما بالای 18 سال که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارد، امکان‌پذیر است. این فرد اسپانسری سفر شما به استرالیا را به عهده می‌گیرد و مبلغ ضمانتی بین 5000 الی 15000 دلار استرالیا بابت برگشت شما در اختیار اداره مهاجرت قرار می‌دهد. فرد ارسال‌کننده دعوتنامه نمی‌تواند دوست یا اقوام دور شما باشد و در صورتی می‌تواند واجد شرایط اسپانسری باشد که نسبتی مانند همسر، پارتنر، فرزند، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، نوه، عمه، خاله، عمو، دایی، برادرزاده یا خواهرزاده با شما داشته باشد. این ویزا امکان صدور به صورت چندبار ورود یا مالتیپل را ندارد و اعتبار آن بنا بر تشخیص اداره مهاجرت می‌تواند بین 3 الی 12 ماه باشد. مانند سایر لاین‌های ویزای توریستی استرالیا، امکان کار کردن با این ویزا وجود ندارد اما متقاضی می‌تواند تا 3 ماه به تحصیل یا گذراندن دوره آموزشی در استرالیا بپردازد.

ویزای توریستی 600 استرالیا با هدف سفر بیزینسی

ویزای 600 لاین سفر بیزینسی یا Business Visitor Stream را در صورتی می‌توانید درخواست دهید که با هدف مشخص بیزینسی مانند شرکت در سمینار یا نمایشگاه، بستن قرارداد کاری، مصاحبه شغلی و غیره قصد سفر به استرالیا را داشته باشید. مدت زمان اعتبار این ویزا به طور معمول حداکثر به صورت 3 ماهه صادر می‌شود و قابلیت صدور به صورت مولتی یا چندبار ورود را نیز در صورت تشخیص اداره مهاجرت خواهد داشت. در این ویزا علاوه‌بر این‌که امکان کار کردن وجود ندارد، تحصیل و گذراندن دوره‌های آموزشی هرچند کوتاه‌مدت نیز امکان‌پذیر نیست. تمکن مالی، سابقه سفر و Tie همانند سایر لاین‌های ویزای توریستی جزء مهم‌ترین موارد در تایید ویزای شما خواهد بود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا

از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای استرالیا باید ارائه دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا

پاسپورت معتبر

تکمیل فرم‌های مربوطه

عدم سوء سابقه

دعوتنامه کاری یا مدارک مربوط سفر کاری شما در لاین سفر بیزینسی

یک قطعه عکس 3.5*4.5

انگیزه‌نامه شامل قصد سفر و برنامه سفر

کارت ملی و شناسنامه و سند ازدواج با ترجمه رسمی

گواهی اشتعال به کار و مدارک شغلی در ایران با تمام جزئیات یا گواهی اشتغال به تحصیل در ایران

نامه تمکن مالی از بانک به همراه نرخ تبدیل

اسناد ملکی

مدارک سابقه سفرهای پیشین

جواز کسب، مدارک شرکت، اسناد مالیاتی و غیره در صورت داشتن کسب و کار در ایران

اطلاعات اسپانسر و دعوتنامه در صورت سفر با لاین اسپانسری خانواده

مدارک هویتی برای اثبات حضور خانواده و اقوام شما در ایران

 

و هر نوع مدرکی که نشان‌دهنده بازگشت شما به کشور خواهد بود.

باید توجه داشته باشید که ویزای توریستی استرالیا یک نوع ویزای خاص است که برای تایید آن از سوی اداره مهاجرت باید کاملا مطابق با قوانین پیش روید و تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. هر نوع کاستی در مدارک شما یا هر دلیلی که بازگشت شما به ایران را تضمین نکند، می‌تواند سبب ریجکتی شما شود که پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش شانس ویزا شدن حتما با مشاوران مهاجرتی مجرب مشورت نمائید.

دریافت ویزای توریستی استرالیا با علاالدین مهاجر

اگر شما نیز برای سفر به این سرزمین رویایی لحظه‌شماری می‌کنید، همین‌حالا از طریق شماره تماس 02174495 تماس بگیرید تا کارشناسان خبره علاالدین مهاجر شما را برای دریافت ویزای توریستی استرالیا راهنمایی کنند. همچنین اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید یا می‌خواهید درباره مهاجرت به کانادا، مهاجرت به اسپانیا و سایر کشورهای جهان اطلاعات مفید کسب کنید با ما تماس بگیرید یا سری به مقاله‌های متنوع در وب‌سایت علاالدین مهاجر بزنید.

پرسش های متداول

ویزای توریستی 600 ، ویزای ترانزیت 771 برای تردد موقت و ویزای الکترونیکی 601 و 651 که برای کشورهای خاصی صادر می‌شوند.
داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء سابقه، تکمیل فرم‌های مربوطه، ارائه مدارک مالی و اثبات نیت سفر ضروری است. مراحل آن شامل تهیه مدارک، تکمیل فرم‌ها، پرداخت هزینه و ارسال مدارک مورد نیاز به سفارت یا مراجع مربوطه است.
دارندگان ویزای توریستی محدودیت‌هایی مثل عدم امکان کار، مقررات مربوط به مدت اقامت، و عدم امکان دسترسی به خدمات درمانی مربوط به سیستم بیمه پزشکی استرالیا دارند.
مدارکی مثل پاسپورت معتبر، عدم سوء سابقه، عکس، مدارک مالی، دعوتنامه (در صورت لازم)، اسناد مرتبط با سفر یا کار بیزینسی، و سایر مدارکی مانند مدارک شناسایی و اثبات ارتباط با کشور مبدا لازم است.