/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/15_e2f69.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مدارک موردنیاز برای مهاجرت به ایتالیا
انواع روش های مهاجرت به ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل
تحصیل رایگان در ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا از طریق کار
چرا برای مهاجرت به ایتالیا به علاءالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا به معنی همراهی همیشگی آرامش و لذت در تمام روزهای زندگی و هر گوشه‌ و‌ کوچه این سرزمین است. شرایط زندگی در ایتالیا، ترکیبی از میراث تاریخی و سبک زندگی مدرن است. همچنین، سیستم حمایتی ایتالیا برای مهاجران به‌گونه‌ای طراحی و تنظیم شده که حمایت‌های مالی و رفاهی مختلفی برای این افراد در برنامه‌های دولت وجود دارد. زندگی در ایتالیا فقط یک گام به‌سوی سرزمین جدید نیست، بلکه یک زندگی پر از رنگ و شادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. برای یافتن پاسخ‌های خود درباره مهاجرت به ایتالیا همراه تیم علاءالدین مهاجر باشید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به ایتالیا

تهیه مدارک موردنیاز برای انجام فرآیند مهاجرت یک اقدام بسیار مهم است. برای اینکه اطلاعات جامع و مهمی درباره این مدارک کسب کنید، در ادامه اصلی‌ترین مدارک را ذکر کرده‌ایم:

صلی‌ترین مدارک موردنیاز برای مهاجرت به ایتالیا

پاسپورت: پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود به ایتالیا یکی از مدارک ضروری است، همچنین باید حداقل یک صفحه خالی برای چاپ ویزا در پاسپورت وجود داشته باشد. علاوه بر اصل پاسپورت، کپی آن هم لازم است.

اطلاعات محل اقامت: مدارک مربوط به محل اقامت در ایتالیا برای کنسولگری و ارائه ویزا لازم است. به طورکلی، باید رزرو هتل را برای روزهای ابتدایی ورود به ایتالیا ارائه کنید. البته جزئیات و مدت‌زمان این رزرو بسته به نوع ویزای توریستی، کاری یا تحصیلی متفاوت است.

ترجمه مدارک: برخی از مدارک مثل گواهی تحصیلی، شناسنامه، یا سوابق کاری باید به زبان ایتالیایی ترجمه شده و تأییدات وزارتین دادگستری و امور خارجه را داشته باشند.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی برای مدت کوتاه که به‌منظور پوشش موارد اضطراری و درمان در ایتالیا گرفته می‌شود.

تمکن مالی: تأیید تمکن مالی و اثبات امکان تأمین هزینه‌های زندگی در ایتالیا، از جمله حساب بانکی و مدارک مالی معتبر که به این منظور ارائه می‌شود.

کارت بازرگانی (در صورت لزوم): در روش مهاجرت کاری، کارت بازرگانی یا سوابق کاری لازم است.

عکس پرسنلی: عکس‌های رنگی و با ابعاد استاندارد برای استفاده در مدارک ویزا لازم است.

مدرک زبان معتبر: اگر باهدف تحصیل برای رفتن به کشور ایتالیا اقدام می‌کنید، ارائه مدرک زبان به کنسولگری ایتالیا ضروری است. مدارک زبان معتبر شامل IELTS, TOEFLE, TOLIMO, DUOLINGO و مدرک زبان ایتالیایی CILS، Roma Tre و... است.

انواع روش های مهاجرت به ایتالیا

شرایط و روش‌های مهاجرت برای هر فردی بر حسب شرایط سنی، شغلی، مالی و موارد دیگر متفاوت است. نکته مهم دیگر بهره بردن از نظر و راهنمایی‌های کارشناسان خبره‌ای، چون علاالدین مهاجر است. از جمله عمده‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کشور ایتالیا شامل موارد زیر هستند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

این روزها نام ایتالیا هم‌زمان با مهاجرت تحصیلی زیاد می‌شنوید. مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، یکی از مسیرهای رایج است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با استفاده از برنامه‌های مهاجرت تحصیلی و دریافت بورسیه‌های مختلف، به‌صورت کوتاه‌مدت یا بلندمدت به ایتالیا سفر کنند و در آن زندگی کنند. خوشبختانه سیاست‌های مهاجر‌پذیری ایتالیا به گونه‌ای طراحی شده که به دانشجویان اجازه می‌دهد در صورت علاقه‌مندی به زندگی در این کشور، بعد از تحصیل خود و با پیداکردن کار مناسب، اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

تحصیل در ایتالیا امکانات زیادی از جمله دسترسی به کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا، تحصیل در دانشگاه‌های باسابقه و رنک بالا، فراهم‌شدن شرایط کار دانشجویی، تحصیل به زبان انگلیسی و امکان اقامت بعد از فارغ‌التحصیلی را به دنبال دارد. شرایط تحصیل در مقاطع مختلف مانند کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری متفاوت است و معمولاً شامل مدارک تحصیلی، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و مدرک زبان می‌شود. همچنین، بورسیه‌های مختلفی از جانب دولت یا دانشگاه‌ها برای دانشجویان برجسته و برتر در نظر گرفته شده است که شرایط تحصیل و زندگی را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

تحصیل رایگان در ایتالیا

در سال‌های اخیر سودای تحصیل رایگان در ایتالیا، تبلیغی است که مؤسسات زیادی برای جلب مشتری و مخاطب از آن استفاده می‌کنند، اما از آنجایی که علاالدین همواره به دنبال ارائه اطلاعات واقعی و درست به مخاطبان خود بوده است، جزئیات بیشتر این برنامه را همراه هم بررسی خواهیم کرد. یکی از مهم‌ترین بورسیه‌هایی که در این کشور وجود دارد و اکثر دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از آن استفاده کنند، بورسیه استانی است. بورسیه استانی به افرادی تعلق می‌گیرد با ارائه مدارک مالی سرپرست خود، صلاحیت خود را برای دریافت این بورسیه اثبات می‌کنند.

برای اثبات این صلاحیت نیاز به صدور ملاکی به اسم عدد ایزه (ISEE) است که برای صدور آن فرم درخواست، سند محل سکونت، فیش حقوقی، اقرارنامه و گزارش حساب بانکی موردنیاز هستند. عدد ایزه نشان‌دهنده توانایی مالی افراد متقاضی است. با توجه به این عدد شهریه دانشگاه‌های دولتی صفر خواهد شد. هر چه این عدد رقم کمتری باشد، رقابت و شایستگی افراد برای برنده شدن بورسیه که کمک مالی برای تامین زندگی دانشجویان در دوران تحصیل است هم بیشتر می‌شود.

نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که ارائه مدارک مالی عدد ایزه جزئیات و ریزه‌کاری‌هایی دارد که اگر نسبت به آنها آگاه نباشید، می‌تواند باعث شود عدد ایزه صادر شده رقم بالایی باشد. به دنبال آن، بورسیه استانی هم تعلق نگیرد. به همین دلیل است که در وهله اول توصیه و تاکید می‌شود هر قدمی که در مسیر صدور ایزه و بورسیه استانی ایتالیا برمی‌دارید با مشورت و راهنمایی‌های مشاوران مهاجرتی علاالدین باشد. اگر به فکر تحصیل در ایتالیا هستید از کارشناسان علاالدین مهاجر مشاوره دریافت نمایید.

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

مهاجرت کاری به ایتالیا یکی از مسیرهای پرطرفدار برای افرادی است که در زمینه‌های کاری خاصی تجربه دارند یا به تحصیلات مرتبط با حوزه شغلی خود پرداخته‌اند. این روش برای کسانی جذاب است که توانسته‌اند رزومه کاری قوی را برای خود ایجاد کنند و به دنبال فرصت‌های شغلی در ایتالیا هستند. برای شروع مهاجرت کاری به ایتالیا، اولین گام این است که یک کارفرما معتبر در این کشور پیدا کنید تا بتوانید پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت کنید. برای این منظور می‌توانید از سایت‌های کاریابی مانند لینکدین یا از طریق آژانس‌های استخدام محلی اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت به ایتالیا شامل داشتن پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، گواهی عدم سوءپیشینه، مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی، سابقه کاری مرتبط، رزومه کاری و تحصیلی، نامه کارفرما و قرارداد کاری، تمکن مالی کافی، اثبات محل سکونت در ایتالیا، بیمه درمانی، سلامتی جسمانی و روانی، رسید پرداخت هزینه ویزا و مدارک موردنیاز مرتبط با اقامت اجباری است.

چرا برای مهاجرت به ایتالیا به علاءالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

از آنجایی که برنامه‌‌های مختلف مهاجرت به ایتالیا ممکن است جزئیات پیچیده و مهمی داشته باشد، پیشنهاد ما به شما بهره بردن از مشاوره‌های تیم متخصص علاالدین مهاجر است. مشاوران فعال در علاالدین مهاجر باتوجه‌به ویژگی‌ها و نیازهای شما، بهترین مسیر مهاجرت را پیشنهاد می‌دهند و در تهیه مدارک و پیشرفت مثبت پرونده مهاجرت به شما کمک می‌کنند. علاالدین مهاجر و شما اطلاعات به‌روزی درباره قوانین جدید و تغییرات در فرایند مهاجرت داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت علاالدین مهاجر مراجعه کرده یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۴۴۹۵ با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

ایتالیا به عنوان انتخابی بسیار خوب برای ادامه تحصیل در مقطع آموزش‌های عالی، مقصدی جذاب در حوزه تحصیلات عالی است.همچنین اقتصاد دینامیک این کشور، فرصت‌های شغلی فراوانی برای افراد ایجاد می‌کند.
افراد می‌توانند با توجه به شرایط خود بهترین روش‌های مهاجرت به ایتالیا را انتخاب کنند. این روش‌ها اکثرا شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت خانوادگی یا از طریق بلوکارت است.
بله بعد از صدور عدد ایزه که نشان‌دهنده توان مالی هر خانواده‌ای است تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا امکان‌پذیر خواهد شد.