/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/3_c4f6b.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
معرفی کشور پرتغال
مزایای مهاجرت به کشور پرتغال
بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی
انواع روش های مهاجرت به پرتغال
روش خود حمایتی
گلدن ویزای پرتغال
انواع سرمایه گذاری در پرتغال برای اخذ گلدن ویزا
ثبت شرکت در پرتغال
اقامت در پرتغال با علاالدین مهاجر

مهاجرت به پرتغال

تجربه زندگی به سبک مدیترانه‌ای در کشوری ساحلی و سرسبز یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به پرتغال است. این کشور زیبای اروپایی با کیفیت مطلوبی از زندگی، مسیرهای گوناگونی را پیش روی مهاجران خارجی قرار داده و به گرمی پذیرای حضور آن‌ها از سرتاسر دنیا است. به همین علت، ایرانیان بسیاری نیز در سال‌های اخیر پرتغال را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده‌اند و موفق به اخذ ویزای موقت و در نهایت اقامت دائمی و اخذ پاسپورت پرتغال شده‌اند. در ادامه این مطلب با علاالدین مهاجر همراه شوید و با کشور پرتغال و مهاجرت به این کشور بیشتر آشنا شوید.

معرفی کشور پرتغال

پرتغال کشور کوچکی است که در حاشیه غربی شبه جزیرهٔ ایبری یعنی پایین‌ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور که در پایین‌ترین بخش جنوب غربی قاره سبز اروپا است، جمعیتی نزدیک به ۱۱ میلیون نفر دارد. سرزمین پرتغال را می‌توان دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی پرتغال را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در شرق آن کشور اسپانیا قرار دارد. پایتخت این کشور لیسبون، زبان رسمی آن پرتغالی و واحد پول آن یورو است.

پرتغال با حکومت جمهوری پارلمانی، یکی از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و پاسپورت پرتغال در رتبه پنجم معتبرترین پاسپورت‌های جهان قرار دارد. مردم آن دارای دین مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی و دارای فرهنگی گرم، صمیمی و خانواده محور هستند. زندگی در این کشور پر جنب و جوش به سبک مدیترانه‌ای جریان دارد و به دلیل لذت‌هایی همانند چشیدن غذاهای دریایی خوشمزه، اوقات خوش در کافه‌های صمیمی، فضای دوست‌داشتنی سطح شهر و مردم خونگرم و معاشرتی، کمتر حس دلتنگی به سراغ مهاجران این کشور می‌آید.

مزایای مهاجرت به کشور پرتغال

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مزایای بسیاری وجود دارد که شما را به دریافت اقامت پرتغال و زندگی در این کشور زیبا ترغیب می‌کند. برخی از آن‌ها عبارتند از:

مزایای مهاجرت به کشور پرتغال

قوانین مالیاتی شفاف و روشن برای سرمایه‌گذاری

رایگان بودن هزینه‌های بارداری و بیمارستان و تخصیص کمک هزینه برای خانم‌های باردار بعد از 3 ماهگی

کشوری در حال رشد و توسعه

تخصیص کمک هزینه به نوزادان تا 2 سالگی و پول توجیبی به کودکان 2 سال به بالا نسبت به درآمد خانواده

هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی

عدم نیاز به گرفتن ویزا برای سفر به اروپا ( منطقه شنگن) به صورت نامحدود

مردمی خونگرم و مهربان

آب و هوای مدیترانه‌ای و آفتابی

ارائه کارت اقامت 2 و 3 ساله

مناظر طبیعی بی‌نظیر

اخذ پاسپورت پرتغال پس از 5 سال

خدمات بهداشتی عالی

امکان زندگی و اجازه کار به عنوان نیروی متخصص و مستقل در طول دوران اقامت

امنیت خوب پرتغال

دسترسی به تمامی حقوق قضایی و شهروندی

خدمات آموزشی رایگان

دسترسی رایگان به بیمه سلامت سراسری و خدمات تامین اجتماعی

پر جنب و جوش بودن و زنده بودن شهرهای آن و باز بودن مراکز خرید و هایپر مارکت‌ها تا ساعت 11 شب

امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده

تسلط اکثر مردم پرتغال به زبان انگلیسی

اخذ تابعیت و اقامت پرتغال پس از 1 سال برای نوزادی که در پرتغال متولد شده

وجود پروازهای گوناگون در مسیرهای مختلف

بهترین شهرهای پرتغال برای زندگی

انتخاب بهترین شهرها برای زندگی به معیارها، شرایط و اولویت افراد بستگی دارد. اما در کل می‌توان گفت پورتو و لیسبون مهم‌ترین و دیدنی‌ترین شهرهای پرتغال هستند که در فاصله ۳ ساعت از یکدیگر قرار گرفته‌اند. شهر بزرگ لیسبون به واسطه پایتخت بودن دارای تنوع فرهنگی بسیاری است و شهر پر جنب و جوش، شلوغ و زنده‌ای به شمار می‌رود. این شهر معماری‌ جذاب و مکان‌های تاریخی و فرهنگی زیبایی دارد و اکثر مردم آن قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند.

اما شهر پورتو در مقایسه با لیسبون از آرامش بیشتری برخوردار است. این شهر با دانشگاه‌های معتبر، خیابان‌های رنگارنگ در کنار رودخانه دورو، بندرهای زیبا، غذاهای لذیذ، طبیعت بکر، بناهای تاریخی، خیابان‌های سنگ‌فرش شده، پارک‌ها و چشمه‌ها و بسیاری از ویژگی‌های دوست‌داشتنی دیگر از محبوبیت زیادی در میان مهاجران برخوردار است.

شهر براگا نیز از شهرهای برتر پرتغال برای زندگی به شمار می‌آید. این شهر تاریخی و قدیمی، پایتخت مذهبی پرتغال است و شاهد تاریخ و فرهنگ غنی در این شهر خواهید بود. مزیت این شهر نسبت به لیسبون و پرتغال در ارزان‌تر بودن آن است و از موقعیت جغرافیایی خوبی مانند فاصله اندک با کشور اسپانیا، ساحل و کوهستان برخوردار است.

شهرهای فونشال، پونتا دلگادا (آزورس)، آویرو، کویمبرا و پورتیمائو از دیگر شهرهای برتر پرتغال هستند که هر کدام با معماری‌های دیدنی، دانشگاه‌های معتبر و زیبایی‌ها و ویژگی‌های خاص خود به خوبی به قلب مهاجران و گردشگران این کشور نفوذ کرده‌اند.

انواع روش های مهاجرت به پرتغال

اگر متقاضی دریافت ویزای پرتغال هستید باید با توجه به شرایط، امکانات و سرمایه اولیه خود، بهترین روش مهاجرتی را انتخاب کنید. برای دریافت اقامت پرتغال روش‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید و برای گذران زندگی به یکی از بهترین کشورهای اروپایی بروید. مهم‌ترین روش های مهاجرت به پرتغال به شرح زیر هستند:

روش خود حمایتی

روش خود حمایتی یا ویزای D7 پرتغال (یا همان تمکن مالی)، یکی از روش‌های مهاجرت به پرتغال است. این روش برای افراد با درآمد ثابت یا حقوق بازنشستگی مناسب است و می‌توان آن را به عنوان یکی از روش‌های سرمایه گذاری محبوب در میان بازنشستگان و افرادی که درآمد غیرفعال (Passive Income) و منظم دارند، دانست. میزان درآمد موردنیاز برای اخذ اقامت خودحمایتی پرتغال برای مدت زمان ۱۲ ماه به شرح زیر است:

  • متقاضی بزرگسال: 8 هزار یورو
  • متقاضی بزرگسال دوم: 4 هزار یورو
  • کودک زیر 18 سال و وابسته به خانواده: 2 هزار و 500 یورو

گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزای پرتغال یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور است که از طریق سرمایه‌گذاری شهروندان غیر اتحادیه اروپا در پرتغال بدون شرط حضور انجام می‌گیرد. در این روش، پس از دریافت ویزای سرمایه گذاری پرتغال، سرمایه متقاضی باید به مدت ۵ سال در این کشور باقی بماند. این موضوع به این معناست که فرد متقاضی بعد از ۵ سال می‌تواند برای اقامت دائم پرتغال درخواست دهد و یکسال پس از آن واجد شرایط دریافت تابعیت خواهد شد.

انواع سرمایه گذاری در پرتغال برای اخذ گلدن ویزا

انواع سرمایه گذاری در پرتغال برای اخذ گلدن ویزا

خرید ملک در مناطق داخلی پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو (۳۵۰ هزار یورو در پروژه‌های بازسازی و ۲۰ درصد تخفیف شامل خرید و بازسازی ملک مسکونی در منطقه کم جمعیت)

خرید ملک تجاری در هر نقطه از پرتغال به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو (۳۵۰ هزار یورو در پروژه‌های بازسازی و ۲۰ درصد تخفیف شامل خرید و بازسازی ملک مسکونی در منطقه کم جمعیت)

خرید ملک مسکونی و تجاری در هر نقطه از جزایر مادیرا و مازور به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو (۳۵۰ هزار یورو در پروژه‌های بازسازی)

خرید سهام هتل در مناطق کم جمعیت به ارزش ۲۸۰ هزار یورو و در مناطق پرجمعیت به ارزش ۳۵۰ هزار یورو

دیپوزیت مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو نزد یکی از بانک‌های محلی (سرمایه‌گذار می‌تواند بعد از ۵ سال و اخذ تابعیت سرمایه خود را از بانک دریافت نماید)

سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تحقیقاتی در پرتغال به ارزش ۵۰۰ هزار یورو

سرمایه‌گذاری برای حفاظت و مرمت میراث فرهنگی و هنری پرتغال به ارزش ۲۵۰ هزار یورو

ایجاد اشتغال حداقل برای ۱۰ نفر در پرتغال

تاسیس شرکت تجاری در پرتغال با استخدام 5 نفر پرتغالی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو

انتقال سرمایه برای خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰۰ هزار یورو

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کشاورزی، اکو توریسم، انرژی‌های تجدیدپذیر و زیست محیطی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو تحت عنوان ویزای سبز

راه‌اندازی استارت آپ به ارزش ۲۸۰ هزار یورو

نکته: اگر فرد در روش خرید ملک تا ۵ سال ملک خود را بفروشد از مزایای گلدن ویزا بهره‌مند نخواهد شد. فرد به شرطی می‌تواند ملک خود را بفروشد که بلافاصله در یک طرح دیگر گلدن سرمایه‌گذاری کند.

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال یکی دیگر از روش های مهاجرتی به این کشور اروپایی است. این نوع روش به سادگی روش‌های دیگر نیست و به دلیل نیاز به اثبات فعال بودن شرکت، به زمان بیشتری احتیاج دارد. همچنین نسبت به سایر روش ها هزینه ی بالاتری نیز نیاز است.

اقامت در پرتغال با علاالدین مهاجر

مهاجرت از جمله مهم‌ترین تصمیم‌های شخصی هر فرد می‌تواند باشد که با چالش‌های گوناگونی همراه است. برای پشت سر گذاشتن این چالش‌ها با موفقیت و یکی پس از دیگری، پیشنهاد می‌کنیم از تخصص و تجربه تیم علاالدین مهاجر بهره ببرید و آینده‌ خود را تضمین کنید. اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به انگلستان، مهاجرت به کانادا و سایر کشورها را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه کرده یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۴۴۹۵ و ارتباط با کارشناسان زبده ما، بهترین راهنمایی‌ها را دریافت کنید.

پرسش های متداول

روش‌های مهاجرت به پرتغال شامل برنامه‌های سرمایه‌گذاری، کسب امتیاز بر اساس مهارت‌ها، یا درخواست ویزا از طریق کار و تحصیل می‌شوند.
مزایای زندگی در پرتغال شامل آب‌وهوای خوب، سیستم بهداشتی مؤثر، مناظر طبیعی زیبا و زندگی آرام در شهرهای کوچک هستند. اما هزینه زندگی، بازار کار رقابتی، و مشکلات مربوط به زبان نیز معایب آن محسوب می‌شوند.
حوزه‌های مختلف جمله فناوری اطلاعات، حسابداری، مهندسی و حوزه‌های خدماتی وابسته به گردشگری جزء پردرآمد‌ترین‌ها هستند.
مهارت‌ها، زبان، و تخصص شخص از جمله عوامل تاثیر‌گذار است، اما اغلب برای ایرانیان ممکن است نیاز به زبان پرتغالی و یا انگلیسی برای یافتن کار مناسب باشد.