اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی
در این مطلب چه میخوانیم ؟
اقامت تمکن مالی یونان چیست؟
اقامت تمکن مالی یونان مناسب چه کسانی است؟
مزایای اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی
شرایط اقامت تمکن مالی یونان
نحوه دریافت اقامت تمکن مالی یونان
مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان
اخذ اقامت تمکن مالی یونان با علاالدین مهاجر

اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی

یکی از جذاب‌ترین و قابل دسترس‌ترین راه‌های مهاجرت به یونان، طرح خودحمایتی یا تمکن مالی یونان است. این کشور زیبا با جزایر آرام، طبیعتی دست‌نخورده، فرهنگ گرم و دلنشین و تاریخ پرآوازه خود، نه تنها مکانی رویایی برای یک سفر رمانتیک و بی‌نظیر است، بلکه از بهترین مقاصد مهاجرت در جنوب شرق اروپا نیز به شمار می‌رود. کشور خوش‌آب‌و‌هوای یونان با امکانات متنوع زندگی و فرصت‌های اقتصادی، جایی است که افراد می‌توانند به دنبال یک زندگی بهتر و شانس‌های جدید باشند. در این مسیر، افراد خارج از اتحادیه اروپا با تمکن مالی بالا، این امکان را دارند تا در کمترین زمان با دریافت اقامت یونان به همراه خانواده خود در یکی از زیباترین کشورهای جهان زندگی کنند. در ادامه این مقاله با علاالدین مهاجر همراه باشید تا با اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی و شرایط، مزایا و جزئیات آن بیشتر آشنا شوید.

اقامت تمکن مالی یونان چیست؟

اقامت تمکن مالی در کنار اقامت از طریق خرید ملک در یونان، در حال حاضر دو روش اصولی برای اخذ اقامت این کشور هستند. اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی که تحت عنوان ویزای FIP (Financially Independent Persons Visa Greece) نیز از آن یاد می‌شود، یک ویزای خود حمایتی است. به این صورت که فرد باید توانایی مالی کافی داشته باشد و بتواند هزینه‌های خود و خانواده‌اش را به میزان 2 سال در کشور یونان تامین کند.

در واقع برای دریافت اقامت خود حمایتی یونان متقاضی باید به دولت یونان ثابت کند که بدون کار کردن در این کشور و ایران به راحتی می‌تواند از عهده مخارج خود و خانواده بربیاید. از این رو با بهره‌گیری از این روش اقامتی پرطرفدار، این فرصت برای شهروندان خارج از اتحاده اروپا به وجود می‌آید که با داشتن درآمد کافی و تمکن مالی مناسب، به راحتی در این قاره سبز رنگ اقامت داشته باشند. این اقامت در ابتدا به صورت 2 ساله صادر می‌شود و پس از آن هر 2 سال تمدید می‌شود و مهم‌ترین تفاوت آن با اقامت از طریق خرید ملک در یونان این است که این روش به پاسپورت منتهی نخواهد شد.

اقامت تمکن مالی یونان مناسب چه کسانی است؟

اقامت خود حمایتی یونان به طور کلی مناسب افرادی است که دارای درآمدی فارغ از حضور در کشور خود یا کار کردن در یونان هستند. این روش یکی از سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به اروپا است که در نهایت حدود 4 الی 6 ماه زمان احتیاج دارد و برای کسانی که می‌خواهند در زمان کم اقامت اروپا را به دست آورند، بسیار ایده‌آل است. همچنین این نوع اقامت به افرادی پیشنهاد می‌شود که قصد تردد در کشورهای اروپایی بدون نیاز به دریافت ویزا را دارند.

مزایای اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی

در صورتی که به دنبال اخذ اقامت در کشوری دیگر به ویژه کشورهای اروپایی هستید و توانایی مالی کافی نیز دارید، بهتر است با مزایای اخذ کارت اقامت یونان به روش تمکن مالی بیشتر آشنا شوید. ما در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

مزایای اخذ کارت اقامت یونان با تمکن مالی

امکان زندگی در کشوری زیبا و خوش آب‌و‌هوا با جزایری آرام و مناظری بی‌نظیر

بدون نیاز به ارائه مدارک تحصیلات تکمیلی

اخذ اقامتی آسان در اروپا و امکان تردد در حوزه شنگن

امکان اخذ اقامت در مدت زمان کوتاه نهایتا 4 الی 6 ماه

امکان تمدید آسان اقامت هر 2 سال

بهره‌مندی از خدمات درمانی و بهداشتی یونان

عدم نیاز به اقامت و حضور دائمی در یونان

امکان افتتاح حساب در یونان و اخذ مستر کارت و ویزا کارت

امکان دریافت اقامت برای تمام اعضای خانواده (همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر)

امکان سرمایه‌گذاری در یونان و کار از طریق ثبت شرکت و ایجاد بیزینس

امکان تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و همچنین تحصیل در دانشگاه‌های یونان

زندگی در کشوری با امنیت بالا در اروپا

بدون محدودیت سنی

فاصله مکانی کوتاه با ایران

بدون نیاز به مدرک زبان

 

شرایط اقامت تمکن مالی یونان

چنان‌چه متقاضی روش اقامت خود حمایتی یا تمکن مالی یونان هستید، می‌توانید علاوه بر دریافت اقامت برای خود، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را نیز پوشش دهید. اقدام دریافت اقامت برای فرزندان بالای 18 سال به شرطی انجام می‌شود که به عنوان کیس مستقل از خانواده بررسی شوند و با مدارک کافی مانند مالی، شغلی و ملکی استقلالشان از خانواده اثبات شود. برای دریافت این نوع اقامت اید مدارک مالی معتبری ارائه دهید و تمام مدارک مالی و شغلی شما مورد نیاز است زیرا باید اثبات کنید که در ادارات دولتی مشفول به کار نیستید.

همچنین باید مدارک کافی ارائه دهید که درآمد شما بدون نیاز به حضورتان در کشور مبدا و نیز یونان است و حاصل از حقوق ماهیانه و محل درآمد اصلی شما نیست. این درآمد می‌تواند از دریافت اجاره ملکی، سود سهام، سود سپرده و غیره تامین شود. از دیگر شرایط برای دریافت این نوع اقامت گردش حساب بانکی 3 ماهه قوی است که ثابت کند متقاضی به خوبی هزینه‌های همه اعضای خانواده به مدت 2 سال را بدون نیاز به کار کردن تامین می‌کند. همچنین این نوع اقامت شرط حضور 6 ماه در سال را نیز دارد. 

نحوه دریافت اقامت تمکن مالی یونان

برای دریافت این نوع اقامت فرد متقاضی ابتدا باید به دولت یونان ثابت کند که توان مالی لازم را برای تامین مخارج خود و خانواده به مدت 24 ماه دارد به همین دلیل در ابتدا متقاضی باید یک سفر به یونان داشته باشد. در این سفر شخص TAX NUMBER خود را دریافت کرده و حساب بانکی افتتاح می‌کند. این حساب باید به میزان ماهانه 2 هزار یورو برای سرپرست و 400 یورو به ازای هر کدام از افراد تحت پوشش مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال شارژ شده باشد. در واقع مبلغ این حساب بانکی که شخص در زمان انگشت‌نگاری ارائه می‌دهد باید به ازای یک نفر حداقل 48 هزار یورو، برای دو نفر 58 هزار یورو، برای سه نفر 67 هزار یورو و برای چهار نفر 77 هزار یورو باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای خودحمایتی یونان به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان

فرد متقاضی باید مدارک مالی قوی ارائه دهد.

مدارک ملکی و شغلی نیز مورد نیاز است و فرد نباید در ادارات دولتی مشغول به کار باشد.

درآمد فرد متقاضی باید بدون نیاز به حضور او در کشورش باشد و حاصل از حقوق ماهیانه و محل درآمد اصلی وی نباشد. این درآمد می‌تواند از دریافت اجاره ملکی، سود سهام، سود سپرده و غیره تامین شود.

از دیگر شرایط برای دریافت این نوع اقامت گردش حساب بانکی 3 ماهه قوی است که ثابت کند متقاضی به خوبی هزینه‌های همه اعضای خانواده به مدت 2 سال را بدون نیاز به کار کردن تامین می‌کند.

این نوع اقامت شرط حضور 6 ماه در سال را نیز دارد.

اخذ اقامت تمکن مالی یونان با علاالدین مهاجر

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت قطعی کرده‌اید، زندگی در کشور زیبا و دلفریب یونان فاصله چندانی با شما ندارد. کافیست از طریق شماره تماس 02174495 با متخصصان ما در ارتباط باشید و از بهترین مشاوره‌ها و راهنمایی‌ها در خصوص مهاجرت به یونان بهره ببرید. همچنین خرید ملک در ترکیه نیز یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرتی در میان ایرانیان به شمار می‌رود، علاوه‌بر آن، مهاجرت به کانادا به روش‌های مختلف و گلدن ویزای اسپانیا مواردی هستند که شاید علاقه داشته باشید اطلاعاتی درباره‌شان به دست آورد، پس مطالب وب‌سایت علاالدین مهاجر را به دقت بررسی کرده و مهم‌ترین قدم آینده‌تان را با آگاهی کامل بردارید.

پرسش های متداول

متقاضیان با ارائه تضمین و تمکن مالی کافی، امکان اقامت بلندمدت را در کشور یونان دارند. باید یک حساب بانکی با موجودی مالی مشخص در یونان ایجاد کنید و نشان دهید که می‌توانید هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌تان را تأمین کنید.
سرمایه‌گذاران، کسب‌وکارهای بین‌المللی و افرادی است که توانایی ارائه تضمین مالی را دارند.
می‌توانید صورت قانونی در کشور زندگی کرده و از خدمات اجتماعی و بهداشتی آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید به عنوان سرمایه‌گذار در کسب‌وکارها شرکت کنید و به طور قانونی کار کنید.
برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان، معمولاً نیاز به مدارکی مانند اطلاعات بانکی و موجودی حساب، تضمین مالی، مدارک هویتی و اطلاعات مربوط به درآمد و منابع مالی مورد نیاز است.