ثبت شرکت در آلمان
در این مطلب چه میخوانیم ؟
چرا در آلمان شرکت ثبت کنیم؟
شرایط ثبت شرکت در آلمان
دریافت اقامت و پاسپورت با ثبت شرکت در آلمان
مالیات در آلمان
ثبت شرکت در آلمان با علاالدین مهاجر

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور محسوب می‌شود و علاقه‌مندان مهاجرت به آلمان، از این روش می‌توانند برای ادامه زندگی خود در این کشور پیشرفته بهره ببرند. ثبت شرکت در آلمان، نه تنها این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به عنوان یک کارآفرین در آن کشور فعالیت کنید، بلکه به شما اجازه می‌دهد تا تحصیلات، تجربیات و مهارت‌های خود را به بهترین نحو در این کشور به کار ببندید.

برای آن که شرکتی در آلمان ثبت کنید، شناخت کافی از بازار و قوانین آلمان بسیار حائز اهمیت است و باید مطالعه کاملی را در این زمینه انجام دهید که پیشنهاد می‌کنیم از خدمات یک مشاور حقوقی ماهر برای راهنمایی در این مسیر استفاده کنید. موسسه مهاجرتی علاالدین مهاجر با بهره‌گیری از متخصصان مجرب، اصولی‌ترین مشاوره‌ها و راه‌کارها را در اختیار شما قرار داده و درهای مهاجرت به بهترین کشورهای جهان از جمله آلمان را به روی شما می‌گشاید. در ادامه این مقاله از علاالدین مهاجر با ما همراه باشید و با جزئیات ثبت شرکت در آلمان بیشتر آشنا شوید. 

 

چرا در آلمان شرکت ثبت کنیم؟

دلایل ثبت کردن شرکت در آلمان برای یک سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند بسیار متنوع باشد و با توجه به اهداف گوناگون فرد، برای کسب و کار بسیار سودمند واقع شده و مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد. اگر بخواهیم برخی از مزایای ثبت شرکت در آلمان را بیان کنیم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم: 

دلایل ثبت کردن شرکت در آلمان

بازار بزرگ: آلمان یکی از کشورهای بزرگ اروپا با بازاری بزرگ و قدرتمند است و متخصصان بسیاری از سرتاسر دنیا برای دریافت ویزای کار آلمان و فعالیت در این بازار بزرگ لحظه‌شماری می‌کنند. به همین دلیل این بازار قدرتمند به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا با ثبت شرکت به مشتریان بسیار بیشتری دسترسی پیدا کنند و کسب و کار خود را رونق بخشند.

دسترسی به بازارهای جهانی: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در تجارت جهانی است به همین دلیل ثبت شرکت در آلمان سبب می‌شود فعالیت در یک محیط کسب و کار جذاب و استوار در جهان را تجربه کنید و دسترسی آسانی به بازارهای جهانی داشته باشید.

پروتکل معاملاتی امن: آلمان به عنوان یکی از موفق‌ترین کشورها در امنیت تجاری شناخته می‌شود و دارای پروتکل‌های معاملاتی مطمئن و امنی است که به شرکت‌ها امکان پذیرفتن سفارشات و انجام معاملات بین‌المللی را می‌دهد.

نظام حمایتی: این کشور با نظام قوی و محافظه‌کار در پشتیبانی شرکت‌های خود، همواره به صورت فعال و با محیطی مفید، برای کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری‌های جدید آماده است. دولت آلمان به طور معمول از شرکت‌های خارجی به خوبی پشتیبانی می‌کند و سیاست‌هایی برای حمایت از آن‌ها را در دستورالعمل خود قرار می‌دهد.

بهره فراوان از منابع انسانی: مردم آلمان دانش و تخصص بالایی در بیشتر زمینه‌ها دارند از این رو شرکت‌ها می‌توانند به راحتی در میان این سرمایه‌های انسانی با کیفیت، کارمند برتر با توانایی‌های مورد نیاز را جستجو کنند.

زیرساخت‌های فنی مناسب: زیرساخت فنی شرکت‌ها در آلمان بسیار پیشرفته، با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین‌المللی است. به همین دلیل شرکت‌ها قادر به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و با استفاده از زیرساخت‌های پیشرفته هستند و می‌توانند به خوبی به بازارهای جهانی صادرات انجام دهند.

امکان دریافت اقامت و پاسپورت آلمان: کشور آلمان در میان بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت در سرتاسر جهان محبوبیت فراوانی دارد. ثبت شرکت در آلمان یکی از مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود که امکان دریافت پاسپورت را برای متقاضی فراهم می‌کند.

امکان الحاق خانواده: شخص سرمایه‌گذار می‌تواند پس از چند ماه از ثبت شرکت، به همراه همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال در این کشور زندگی کند.

 

شرایط ثبت شرکت در آلمان

سرمایه‌گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت یکی از اهداف مهم و کلیدی برای کسب و کارهایی است که می‌خواهند در این بازار بزرگ اقتصادی فعالیت کنند. در زیر شرایط عمده برای ثبت شرکت در آلمان را بررسی خواهیم کرد: 

ارائه بیزینس پلن قوی ۳ ساله

ارائه طرح فعالیت اقتصادی و تجاری یا همان بیزینس پلن برای ۳ سال آینده شرکت، اولین قدم برای ثبت شرکت در آلمان است. یک بیزینس پلن کامل و دقیق طرحی است که تمامی جزئیات کلیدی لازم برای بهره‌برداری از یک شرکت در آلمان در آن گنجانده می‌شود. در واقع بیزینس پلن راهی برای دفاع از ایده تجاری ما است که از طریق آن بتوانیم اداره بازرگانی و مهاجرت آلمان را مجاب به پذیرفتن این طرح کنیم. محتوای بیزینس پلن باید مواردی از قبیل اهداف، نام و نوع شرکت با ارائه کامل جزئیات، مقررات کاری، معرفی تیم مدیریت شرکت و وظایف هر کدام از اعضا، محصولات و خدمات، مارکتینگ و روشی برای بازاریابی شرکت، تجارب قبلی، برنامه‌ریزی مالی و تحلیل رقبا را شامل شود.

بودجه

از دیگر شرایط ثبت شرکت در آلمان، سرمایه نقدی و سرمایه اولیه است. سرمایه‌گذار باید توانایی مالی خود در پرداخت هزینه‌های اصلی و جانبی و همچنین تامین مخارج خود و خانواده را به دولت آلمان اثبات کند از این رو باید شرکت مبدا سرمایه نقدی به میزان ۲۵۰ هزار یورو را ارائه دهد. همچنین در بد ورود و در زمان اقدام برای ثبت شرکت، باید حسابی با میزان سرمایه ۲۵ هزار یورو را به عنوان سرمایه اولیه شرکت افتتاح کند. مبلغ سرمایه اولیه بستگی به وسعت شرکت دارد و هر چه شرکت گسترده‌تر باشد، میزان سرمایه اولیه نیز افزایش پیدا می‌کند. 

ارائه مدارک مورد نیاز

برای ثبت شرکت در آلمان، شخص متقاضی باید مدارک معتبری همچون پاسپورت، مدارک هویتی شرکت، مدارک مالی و مدارک شغلی را تهیه نماید. 

شرایط سنی و دانش زبان

لازم به ذکر است ثبت شرکت در آلمان هیچ‌گونه شرط سنی یا نیاز به مدرک زبان ندارد. 

کارمندهای شرکت

شرکت باید حداقل ۲ کارمند را استخدام کند که هر دو باید دارای اقامت آلمان باشند. 

دریافت اقامت و پاسپورت با ثبت شرکت در آلمان

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، یکی از مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در آلمان امکان دریافت اقامت و پاسپورت این کشور است. برای رسیدن به پاسپورت، باید ۳ سال از اجرایی شدن بیزینس پلن و به علاوه ۵ سال اقامت و حضور در خاک آلمان بگذرد. به این معنی که شخص پس از ۸ سال از ثبت شرکت خود، می‌تواند به پاسپورت آلمان دست پیدا کند. در این صورت یکی از مواردی که باید به دولت آلمان ارائه دهد میزان درآمدزایی شرکت تاسیس شده در ۳ سال اول است که باید حداقل مبلغ مشخصی را برای آن ثبت کند. این مبلغ درآمد باید در سال اول ۱۰۰ هزار یورو، در سال دوم ۲۰۰ هزار یورو و در سال سوم ۳۰۰ هزار یورو باشد. همچنین درصورتی که شخص اداره موفقی داشته باشد و مدرک زبان آلمانی دریافت کند می‌تواند برای بیمه بازنشستگی خود اقدام نماید. پس از ۳ الی ۴ ماه از ثبت شرکت و مراحل قانونی اولیه، امکان الحاق خانواده سرمایه‌گذار (همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال) ممکن می‌شود. 

مالیات در آلمان

هر شخصی که در آلمان مشاغلی را اداره کند یا تجارت خود را انجام دهد، مشمول مالیات در این کشور می‌شود. مالیات در کشور آلمان به صورت پلکانی افزایش می‌یابد. هر چه میزان درصد فروش و درآمد بیشتر باشد، میزان مالیات نیز افزایش می‌یابد. 

ثبت شرکت در آلمان با علاالدین مهاجر

آلمان با برخورداری از قدرتمندترین اقتصاد اروپا و یکی از 5 اقتصاد برتر دنیا، مقصد فوق‌العاده‌ای برای راه‌اندازی کسب و کار و ثبت شرکت است. چنان‌چه شما نیز علاقه‌مند به ثبت شرکت در این کشور هستید، دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان علاالدین مهاجر را از دست ندهید و با شماره ۰۲۱۷۴۴۹۵ تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید اطلاعات مفید در خصوص دریافت جاب آفر آلمان، انواع روش‌های مهاجرت به کانادا مانند دریافت جاب آفر، خرید بیزینس در کانادا، انتقال درون شرکتی و مهاجرت به انگلستان، اسپانیا و سایر کشورهای جهان را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه بفرمایید. 

پرسش های متداول

خیر، برای اخذ اقامت کشور آلمان از طریق ثبت شرکت در این کشور داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی نیست.
اصولاً بیمه برای کسانی که قصد ثبت شرکت در آلمان را دارند اجباری نیست اما عقل سلیم حکم می‌کند، شما شرکتتان را در برابر خطرات حفظ کنید؛ این جاست که بیمه به یاری‌تان می‌شتابد.
کارفرما باید اطلاعات کارمندان‌ را در سامانه وزارت کار و بیمه اجتماعی آلمان ثبت نماید و در صورتی که این کار را نکند، موظف به پرداخت جریمه خواهد شد. علاوه بر حقوق پایه کارمندان‌ باید از بیمه درمانی و بیمه بازنشستگی برخوردار باشند. پیش از اقدام برای استخدام کارمندان، کارفرما باید یک آیدی تجاری از اداره کار آلمان دریافت نماید.
فرم ثبت ویزای بلند مدت برای درخواست ثبت شرکت در آلمان، چند قطعه عکس پرسنلی، اصل شناسنامه، اصل گذرنامه که دارای اعتبار باشد، آخرین مدرک تحصیلی، فرم و طرح اقتصادی کلی شرکت، فیش حقوق ۶ ماه آخر