سرمایه گذاری در اسپانیا
در این مطلب چه میخوانیم ؟
شرایط اقامت اسپانیا با روش سرمایه گذاری
مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
روش های سرمایه گذاری در اسپانیا
سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق تمکن مالی
سرمایه گذاری در حساب پس انداز در اسپانیا
سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق راه اندازی کسب و کار
صندوق‌های سرمایه گذاری در اسپانیا
سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق بورس
مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به کمک علاالدین مهاجر

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اسپانیا کشوری با تنوع فرهنگی و طبیعت زیبا است. با مهاجرت به اسپانیا، شما می‌توانید از فرهنگ و هنر بی‌نظیر آن لذت ببرید و به سواحل زیبای مدیترانه و جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده‌اش دسترسی داشته باشید. این کشور خوش آب و هوا به افراد سرمایه‌گذار در سرتاسر جهان این امکان را می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در این کشور به عنوان پنجمین قدرت اقتصادی بزرگ اروپا و چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان، اقامت این کشور را دریافت کنند.

در واقع اسپانیا با اقتصادی با ثبات، رو به رشد و استوار بر دانش تخصصی، به میزان زیادی نیروهای جوان و متخصص نیازمند است و از طرفی دیگر، افراد نیز با سرمایه‌گذاری در این چرخه اقتصادی مطمئن از حمایت‌های مالی برخوردار خواهند شد. در ادامه این مطلب با علاالدین مهاجر همراه باشید و با مزایا و روش‌های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری بیشتر آشنا شوید.

شرایط اقامت اسپانیا با روش سرمایه گذاری

علاوه بر دارا بودن حداقل میزان سرمایه برای هر کدام از روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور، شرایط دیگری نیز توسط دولت اسپانیا برای اقامت این افراد تعریف شده است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

شرایط اقامت اسپانیا با روش سرمایه گذاری

عدم داشتن سوء سابقه

عدم پیشینه ریجکتی ویزای شنگن

داشتن حداقل 18 سال سن

بودجه کافی اقامت در اسپانیا

ارائه گواهی سلامت رسمی و داشتن بیمه درمانی معتبر

ارائه مدارک مورد نیاز سرمایه‌گذاری

قرار نداشتن نام فرد متقاضی در لیست سیاه دولت اسپانیا

 

 

 

مزایای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

علاوه بر این که سرمایه‌گذاری در این کشور، امکان داشتن سهمی در جذاب‌ترین و رقابتی‌ترین بازارهای تجاری در اتحادیه اروپا (EU) را برای شما فراهم می‌کند، شما و خانواده‌تان را از مزایای دیگری نیز بهره‌مند می‌سازد. برخی از این مزایا عبارتند از زندگی در کشوری زیبا و پر جنب و جوش اروپایی با منابع طبیعی بکر، کیفیت بالای زندگی و سیستم تحصیلی و درمانی یکپارچه. این مزایا برای شما، همسر، فرزندان و والدین خود و همسرتان (در صورتی که بیشتر از 65 سال سن داشته باشند) وجود دارد. همچنین فرزندانتان می‌توانند در مدارس عالی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی و ماندارین تحصیل کنند. درخواست شهروندی این کشور نیز پس از 2 تا 10 سال امکان‌پذیر است.

روش های سرمایه گذاری در اسپانیا

چنان‌چه شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا را به هر دلیلی ندارید، می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به اقامت آن دست یابید. متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا از 6 طریق مختلف می‌توانند در اقتصاد این کشور سهمی داشته باشند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید و سرمایه‌گذاری در بازار املاک اسپانیا، شامل خرید و فروش واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی است. این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا به شمار می‌رود و برای آن به مبلغ حداقل 500 هزار یورو سرمایه احتیاج است. اخذ اقامت اسپانیا و شرایط زندگی در این کشور به راحتی می‌تواند با خرید ملک در این سرزمین برایتان به بهترین نحو تغییر کند اما در حالتی که ملک طی 90 روز پیش از درخواست اقامت خریداری شده باشد.

افرادی که در خرید ملک اسپانیا سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند به همراه خانواده خود موفق به اخذ گلدن ویزای اسپانیا شوند. کارت اقامت اولیه پس از 2 سال از اخذ گلدن ویزا به متقاضی داده می‌شود و پس از آن هر 5 سال قابل تمدید است. گلدن ویزا امکان تردد شما بدون ویزا را در حوزه شنگن فراهم می‌کند علاوه بر آن دریافت اقامت دائم حتی شهورندی را نیز برایتان امکان‌پذیر می‌کند. 

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق تمکن مالی

در صورتی که متقاضی سرمایه‌ای حداقل به میزان 1 میلیون یورو به عنوان سپرده بانکی در حساب خود داشته باشد، می‌تواند برای اقامت و زندگی در اسپانیا اقدام کند. 

سرمایه گذاری در حساب پس انداز در اسپانیا

یک روش دیگر سرمایه‌گذاری، داشتن حساب پس‌انداز در یک بانک منطقه‌ای یا ملی در اسپانیا است البته باید حساب خود را برای مدت معینی بلاک کنید. 

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق راه اندازی کسب و کار

متقاضیانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند، در ابتدا نیاز به ویزای اسپانیا و مجوز کار دارند. در واقع مهاجرت شما به اسپانیا با روش سرمایه‌گذاری از طریق کسب و کار و مبلغ مورد نیاز آن، به شرایط خاص مانند ملیت یا تابعیت و نوع کسب و کار شما بستگی دارد. 

صندوق‌های سرمایه گذاری در اسپانیا

با این روش می‌توانید سهام چند شرکت را به طور همزمان از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری خریداری کنید که متناسب با نوع صندوق، اهداف و انواع شرکت‌های گروه‌بندی شده در آن دارای ریسک‌های مختلف و مبالغ سرمایه‌گذاری متنوعی است. برای مثال اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی به حداقل دو میلیون یورو سرمایه احتیاج دارد. 

سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق بورس

شما می‌توانید در هر کجای دنیا برای سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار مادرید اقدام نمایید و سهام بزرگ‌ترین شرکت‌های اسپانیا را خریداری کنید. برای اقامت از این طریق به حداقل یک میلیون یورو سرمایه نیاز دارید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به کمک علاالدین مهاجر

برای کسانی که علاقه دارند در بازارهای اروپا فعالیت داشته باشند و اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن و این قاره سبز را به دست آورند، سرمایه‌گذاری در اسپانیا از بهترین پیشنهادها می‌تواند باشد. این روش با انعطاف‌پذیری بالا و گزینه‌های متعدد، امکان اقامت با بودجه‌های متفاوت را برای شما به وجود می‌آورد. اگر قصد سرمایه‌گذاری در اسپانیا را دارید و قصد دارید با خرید ملک موفق به اخذ گلدن ویزای اسپانیا شوید، علاالدین مهاجر با تمرکز و تخصص کافی بر انواع روش‌های مهاجرت، از ابتدا تا پایان این مسیر شما را همراهی خواهد کرد.

همچنین می‌تواند به شما در خصوص مشاوره بهترین روش‌های مهاجرت به آلمان، مهاجرت به کانادا، خرید ملک در یونان و غیره کمک کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر برای مهاجرت به اسپانیا یا سایر کشورها، مطالب متنوع در وب‌سایت علاالدین مهاجر را مطالعه بفرمایید یا از طریق شماره تماس 02174495 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پرسش های متداول

خرید ملک، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اسپانیایی، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار و بورس و کسب‌وکارهای مختلف.
دسترسی به بازار کار، امکان تحصیل برای فرزندان، فعالیت در بازارها و کسب‌وکار‌های بین‌المللی و دسترسی به خدمات عمومی زندگی در اسپانیا
مدارکی چون اثبات مالی برای انجام سرمایه‌گذاری، مدارک خرید ملک یا سرمایه‌گذاری، گزارش بانکی، مدارک شخصی و سلامتی و اطلاعات مربوط به سابقه کیفری