ویزای خود حمایتی پرتغال
در این مطلب چه میخوانیم ؟
ویزای خودحمایتی پرتغال یا ویزای D7 چیست؟
شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال
مزایای ویزای خودحمایتی پرتغال
اعتبار ویزای خودحمایتی پرتغال
سخن پایانی علاالدین مهاجر

ویزای خود حمایتی پرتغال

پرتغال در جنوب غرب اروپا و در همسایگی اسپانیا، یکی از تاثیرگذارترین سرزمین‌ها در تاریخ جهان است که نامش در میان قدیمی‌ترین کشورها به چشم می‌خورد. این کشور جذاب با آب و هوای مدیترانه‌ای، سواحل زیبا و مردمی خونگرم، مکان ایده‌آلی برای مهاجران به خصوص افراد بازنشسته است. همچنین این کشور امن و شاد از جهت ارزان بودن و هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل، محبوبیت خاصی در میان جوانان و دانشجویان نیز پیدا کرده است. اگر قصد مهاجرت به یکی از کشورهای حوزه شنگن اروپا را دارید، پرتغال می‌تواند جزء بهترین‌ها در لیست مقاصد شما باشد. ویزای خودحمایتی پرتغال، گلدن ویزای پرتغال و ثبت شرکت در پرتغال چند مورد از راه‌های ورود به این کشور هستند که پیش روی مهاجران در سرتاسر جهان قرار دارند. در این مطلب قصد داریم مهاجرت به پرتغال از طریق خودحمایتی را شرح دهیم، با علاالدین مهاجر همراه باشید.

ویزای خودحمایتی پرتغال یا ویزای D7 چیست؟

خودحمایتی یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت است که تنها در برخی از کشورهای اروپایی امکان‌پذیر است. این ویزا توسط دولت پرتغال در سال 2007 معرفی شد و به ویزای تمکن مالی، ویزای بازنشستگی، D7 یا ویزای درآمد غیر فعال نیز شهرت یافت. ویزای خودحمایتی یا D7 پرتغال مناسب شهروندان غیر اتحادیه اروپا است که تمایل به مهاجرت از طریق تحصیلی یا شغلی ندارند و تنها با داشتن درآمد غیرفعال و منظم از حقوق بازنشستگی، املاک، سهام قابل انتقال یا سرمایه‌گذاری مالی می‌توانند برای اقامت پرتغال درخواست دهند. افراد می‌توانند با دریافت این نوع ویزا، پس از 5 سال برای اقامت دائم و شهروندی پرتغال اقدام نمایند. این روش برای کسانی که توانایی مالی خوبی دارند، یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به پرتغال و اتحادیه اروپا است.

شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال

مهم‌ترین شرط دریافت این نوع ویزا اثبات درآمد ثابت و غیر فعال شما است. درآمد غیرفعال به این معنی است که درآمد شما بدون نیاز به حضور و فعالیت مستمرتان کسب شود. این درآمد می‌تواند از طریق حقوق بازنشستگی، اجاره ملک، سود و خرید و فروش سهام، سرمایه‌گذاری‌های تجاری یا کسب و کار اینترنتی باشد. میزان این درآمد غیر فعال ثابت یا حقوق بازنشستگی برای دریافت ویزای D7 باید حداقل 750 یورو در ماه باشد. در واقع می‌توان گفت حداقل درآمد برای یک سال یا 12 ماه برای متقاضی بزرگسال 8000 یورو، برای متقاضی بزرگسال دوم یا بیشتر 4000 یورو و برای کودک زیر 18 سال و وابسته به خانواده 2500 یورو است. این میزان درآمد مطابق با سایت وزارت خارجه پرتغال، حداقل واجد شرایط بودن را مشخص می‌کند، اما عملا انتظار مرجع صدور ویزا بیشتر از این مبالغ است و هرچه این درآمد بالاتر باشد شانس متقاضی برای دریافت ویزا بیشتر است.

ویزای خودحمایتی پرتغال

مزایای ویزای خودحمایتی پرتغال

 

مزایای ویزای خودحمایتی پرتغال

همراهی با خانواده (همسر، فرزندان و والدین تحت تکفل) امکان‌پذیر است.

دارندگان این ویزا اجازه زندگی، تحصیل و فعالیت‌های اقتصادی در پرتغال را دارند.

از آن‌جایی که پرتغال عضو کشورهای شنگن است، دارندگان این ویزا می‌توانند در میان سایر کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا تردد کنند.

امکان درخواست اقامت دائم و شهروندی پرتغال پس از 5 سال از دریافت این ویزا امکان‌پذیر است.

افراد با ویزای خودحمایتی از امکانات اقامت پرتغال همانند آموزش و مراقبت‌های بهداشتی برخوردارند.

با داشتن این ویزا، امکان درخواست برای سیستم مالیاتی اقامت غیرعادی پرتغال (NHR) وجود دارد.

 

اعتبار ویزای خودحمایتی پرتغال

این ویزا در ابتدا به صورت یک ساله صادر می‌شود. اما می‌توان آن را پس از اتمام، تا دو بار به مدت دو سال تمدید کرد. سپس بعد از این دوره 5 ساله از زمان دریافت ویزا و دوبار تمدید دو ساله آن، می‌توان برای اقامت دائم پرتغال اقدام کرد. البته اقدام به دریافت اقامت دائم از این طریق شرایط خاص خود را دارد. برای مثال حتما باید در دوره دو سال اول حداقل 16 ماه را در این کشور سپری کرده باشید و در دوره 3 ساله بعدی، به مدت 28 ماه در این کشور حضور داشته باشید. نکته قابل توجه این است که نباید به مدت 6 ماه متوالی غیبت داشته باشید لذا ممکن است اجازه اقامت شما باطل شود.

ویزای D7 پرتغال

سخن پایانی علاالدین مهاجر

رویای زندگی در قاره سبز اروپا همواره دغدغه بسیاری از ایرانیان بوده است. کشور پرتغال با شرایط مناسبی که برای مهاجران در نظر گرفته، این رویا را به آسانی برای علاقه‌مندان دست‌یافتنی کرده است. اگر تصمیم نهایی خود برای مهاجرت به این کشور زیبا و دوست‌داشتنی را گرفته‌اید، نگران ادامه مسیر خود نباشید. علاالدین مهاجر با تیم حرفه‌ای و متخصص خود شما را در این مسیر یاری خواهد کرد و از میان روش‌های مهاجرت به پرتغال از مهاجرت خودحمایتی، گلدن ویزای پرتغال یا سایر روشها، مناسب‌ترین و بهترین روش را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما می‌توانید از طریق شماره تماس 02174495 با کارشناسان ما در ارتباط باشید یا مطالب مفید مشابه در خصوص مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت به آلمان و سایر کشورها را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه بفرمایید.

پرسش های متداول

مزایایی همچون اجازه زندگی، تحصیل و فعالیت‌های اقتصادی در پرتغال، امکان تردد بدون ویزا در کشورهای شنگن، امکان درخواست اقامت دائم و شهروندی پس از مدت‌زمان مشخص، و امکانات بهداشتی و آموزشی را فراهم می‌کند.
شرایطی از جمله داشتن درآمد ثابت و غیرفعال مانند حقوق بازنشستگی، درآمد اجاره ملک، سود و سرمایه‌گذاری‌های مختلف مالی و به مدت‌زمان مشخص در کشور و حضور مستمر در این مدت موردنیاز است.
اعتبار آن یک‌ساله است و تا دو بار به مدت دو سال قابلیت تمدید دارد. سپس پس از این دوره، می‌توان برای اقامت دائم و شهروندی پرتغال اقدام کرد.
بله این ویزا امکان دریافت اقامت دائم و حتی شهروندی پرتغال را پس از مدت‌زمان مشخص و پیروی از شرایط مربوطه، فراهم می‌کند.