در این مطلب چه میخوانیم ؟
گلدن ویزا اسپانیا چیست؟
شرایط دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک
دریافت اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا با خرید ملک
مزایای ویزای طلایی اسپانیا
دریافت گلدن ویزا اسپانیا با علاالدین مهاجر
دریافت گلدن ویزا اسپانیا با علاالدین مهاجر

اقامت اسپانیا با خرید ملک - گلدن ویزا اسپانیا

آیا می‌خواهید بدون مدرک زبان و محدودیت سنی به همراه خانواده خود به یکی از بهترین کشورهای اروپا مهاجرت کنید؟ گلدن ویزای اسپانیا و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. طبیعت زیبا، آب‌و‌هوای بی‌نظیر، فرصت‌های اقتصادی، دسترسی آزاد به منطقه شنگن اروپا و دیگر ویژگی‌های فوق‌العاده، مهاجرت به اسپانیا را به یک هدف رویایی برای بسیاری از علاقه‌مندان به مهاجرت تبدیل کرده است، از این رو بهره بردن از مسیری آسان برای رسیدن به این کشور فوق‌العاده از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله همراه علاالدین مهاجر باشید تا شما را با جذاب‌ترین روش دریافت اقامت اسپانیا آشنا کنیم.

گلدن ویزا اسپانیا چیست؟

گلدن ویزا یا ویزای طلایی به طور کلی نوعی ویزا است که برخی از کشورهای پیشرفته جهان در ازای سرمایه‌گذاری افراد خارجی در بخش‌های مختلف این کشورها مانند املاک و مستغلات و غیره به آن‌ها اعطا می‌کنند. گلدن ویزا اسپانیا از طریق خرید ملک یکی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا و از کم‌دردسرترین روش‌های دریافت اقامت این کشور است. با توجه به وضعیت جغرافیایی اسپانیا و تاریخچه فرهنگی غنی این کشور، بازار ملک در اسپانیا بسیار پویاتر از پیش شده و قابلیت سودآوری بالایی را نیز به همراه دارد. اسپانیا برنامه ویزای طلایی خود را در سال 2013 راه اندازی کرد. بر اساس این برنامه مهاجرتی، افراد سرمایه‌گذار در سطح جهان می‌توانند با خرید ملک در اسپانیا بدون نیاز به حضور مداوم در این کشور، اقامت آن را به دست آورند. فرد سرمایه‌گذار می‌تواند با خرید ملک وارد این کشور شده و به عنوان یک سرمایه‌گذار در آن‌جا فعالیت کند. این گزینه برای کسانی که به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری یا زندگی در کشورهای پیشرفته اروپایی هستند، بسیار جذاب است.

 

شرایط دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک

در حال حاضر دریافت ویزای طلایی اسپانیا از طریق خرید ملک، شرایط بسیار پیچیده و دشواری ندارد و مهم‌ترین شرط آن تمکن مالی قوی است. به طوری که فرد سرمایه‌گذار بتواند به خوبی از عهده هزینه خرید ملک واجد شرایط و هزینه‌های اقامت خود و همراهان در اسپانیا برآید. لازم به ذکر است شرایط و الزامات ویزای طلایی در هر کشور مطابق با قوانین و سیاست‌های آن ممکن است تغییر کند و این شرایط در میان همه کشورهای دارای گلدن ویزا ثابت نیست، برای مثال دریافت گلدن ویزای یونان از طریق خرید ملک نیازمند مبلغی کاملا متفاوت از اسپانیا است. بهتر است قبل از هرگونه خرید یا درخواست ویزا، با متخصصان مهاجرتی مشاوره نمائید و آخرین الزامات را بررسی کنید. برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک به طور کلی باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

شرایط دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک

ارزش ملک: شما باید یک یا چند ملک با ارزش حداقل 500،000 یورو در اسپانیا خریداری کنید. این ملک می‌تواند یک یا چند واحد مسکونی، تجاری یا صنعتی باشد.

مستندات کافی: شما باید مستندات لازم از جمله گذرنامه، تصویر پاسپورت، تاریخچه بانکی و مستندات خرید ملک را ارائه دهید. مدارک مالی شما باید به گونه‌ای باشد که نشان‌دهنده استقلال مالی و پشتوانه قوی برای مخارج شما و خانواده‌تان باشد.

شرط سنی: این نوع ویزا هیچ‌گونه محدودیت حداکثر سن ندارد و برای دریافت آن کافیست سن قانونی بالای 18 سال داشته باشید.

تأثیر اقتصادی: خرید ملک باید تأثیر اقتصادی مثبت در اسپانیا داشته باشد، به عنوان مثال، افزایش سرمایه‌گذاری، افزایش شغل‌آفرینی و تأثیرات دستمزد.

عدم سوء سابقه: شما نباید در گذشته سابقه هیج نوع جرم و جنایتی در کشور خود یا اسپانيا را داشته باشید.

عدم سابقه ریجکتی شنگن: برای دریافت این ویزا نباید تا به حال سابقه ریجکت شدن با ممنوعیت ورود به هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا را تجربه کرده باشید.

بیمه سلامت: شما باید بیمه سلامت معتبری داشته باشید که تمام هزینه‌های درمانی را در اسپانیا پوشش دهد.

حضور شخصی: شما باید حداقل 7 روز در سال در اسپانیا حضور داشته باشید، اگرچه این مدت ممکن است بسته به قوانین جدید تغییر کند.

دریافت اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا با خرید ملک

با دریافت ویزای طلایی، اخذ اقامت اسپانیا و شرایط زندگی در این کشور به بهترین نحو برای شما ممکن خواهد شد. کارت گلدن ویزا که از سفارت دریافت می‌کنید به خودی خود دارای یک سال اعتبار است. شما باید در طول این یک سال با حضور خود در اسپانیا، ویزای خود را به اقامت 2 ساله اسپانیا تبدیل کنید. شما مادامی که سرمایه‌گذاری خود را در اسپانیا حفظ کرده باشید، می‌توانید اجازه اقامت خود را به طور نامحدود تمدید کنید. این تمدید اجازه اقامت نیاز به اقامت در کشور اسپانیا ندارد تنها کافیست برای هر بار تمدید به اسپانیا سفر کنید. در صورتی که سالانه 6 ماه را در اسپانیا سپری کرده باشید، می‌توانید پس از 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم اسپانیا شوید.

برای آن‌که بتوانید شهروندی اسپانیا را دریافت کنید، باید به مدت 10 سال و در هر سال حداقل 183 روز را در این کشور زندگی کرده باشید. آشنایی کامل با زبان اسپانیایی و تاریخ و فرهنگ این کشور و عدم داشتن محکومیت کیفری و هیچ‌گونه بدهی در اسپانیا از دیگر شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت اسپانیا هستند.

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

دریافت گلدن ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک مزایا و فواید بسیاری را به همراه دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

حق اقامت بلندمدت و امکان دریافت تابعیت: با دریافت ویزای طلایی، شما حق اقامت بلندمدت در اسپانیا را خواهید داشت. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۲ سال در اسپانیا باشید و پس از آن نیز هر دو سال یکبار قابل تمدید است. پس از پنج سال امکان اخذ اقامت دائم و پس از ده سال تابعیت وجود دارد. برای حفظ و تمدید ویزای اقامت، نیازی به زندگی در اسپانیا نیست.

حق کار و تحصیل: با توجه به اینکه دریافت جاب آفر و ویزای کار اسپانیا ممکن است کار بسیار آسانی نباشد، شما می‌توانید با دریافت ویزای طلایی اسپانیا به صورت قانونی در این کشور به کار و تحصیل بپردازید.

امکان همراهی خانواده: با گلدن ویزای اسپانیا، شما می‌توانید برای خانواده خود همانند همسر، فرزندان کمتر از 18 سال و والدین سالمند، ویزای همراه دریافت کنید. اعضای خانواده نیز همانند سرمایه‌گذار، حق کار و تحصیل در این کشور را خواهند داشت.

دسترسی به خدمات عمومی: با دریافت ویزای طلایی خرید ملک اسپانیا، شما دسترسی به سرويس‌های عمومی نظير سيستم بهداشت دولتی، سيستم آموزشی و ساير خدمات عمومی را خواهید داشت.

حق استفاده از ملک: با خرید یک ملک در اسپانیا، شما حق بهره‌برداری و استفاده از آن را خواهید داشت. همچنین، شما می‌توانید ملک را به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کنید و درآمد ثابتی را بدست آورید.

دسترسی به بازار کار: با خرید یک ملک در اسپانیا، شما به بازار کار و فرصت‌های شغلی در این کشور نزدیک خواهید بود و مقدمات و شرایط مناسب برای تأسیس یک کسب و کار جدید برایتان فراهم می‌شود.

امکان سفر به کشورهای شنگن: با دریافت گلدن ویزای اسپانیا قادر خواهید بود که به تمام کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا تردد کنید.

دریافت گلدن ویزا اسپانیا با علاالدین مهاجر

اگر شما نیز علاقه‌مند به زندگی در کشور ماتادورها هستید و می‌خواهید زندگی آرامی را در میان فرهنگ بی‌نظیر اسپانیایی تجربه کنید و از زیبایی‌های طبیعی و سواحل مدیترانه‌ای آن لذت ببرید، کافیست از طریق شماره تماس 02174495 با ما در ارتباط باشید. متخصصان خبره مهاجرتی علاالدین مهاجر در کنار اطلاعات کامل مهاجرت به اسپانیا و انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور همانند خرید ملک، می‌توانند شما را در زمینه خرید ملک در ترکیه، خرید ملک در قبرس، خرید بیزینس در کانادا و انواع روش‌های مهاجرتی به سرتاسر جهان نیز راهنمایی کنند. با ما تماس بگیرید یا اطلاعات خود را در فرم مشاوره مهاجرتی صفحه اصلی وب‌سایت علاالدین مهاجر تکمیل نمائید.

پرسش های متداول

دسترسی به بازار کار، امکان تحصیل برای فرزندان، حق کار و تحصیل برای خانواده، امکان دسترسی به خدمات عمومی اسپانیا و حق اقامت خانواده در این کشور
شرایطی چون زندگی مداوم در کشور، آشنایی با زبان و فرهنگ اسپانیا، عدم داشتن سوابق کیفری و انجام سرمایه‌گذاری موفق در این کشور لازم است.
خیر. برای موفقیت در دریافت گلدن ویزای اسپانیا با خرید ملک، باید سراغ مسکن‌هایی بروید که شرایط لازم برای دریافت این نوع اقامت را برآورده می‌کنند. مشورت با مشاوران متخصص مهاجرتی بهترین راه برای انتخاب گزینه مناسب است.