/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/13_c5473.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به چین
انواع روش‌های مهاجرت به چین
مهاجرت تحصیلی
مهاجرت کاری به چین
مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری
چرا برای مهاجرت به چین به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟
روش های مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین، یک تصمیم گام‌به‌گام و مهم در زندگی افراد است که به دنبال تجربة فرهنگ و زندگی در یکی از کشورهای پویا و پیشرفته جهان هستند. برخلاف تصور اکثر افراد، چین، با تاریخ و فرهنگ بی‌نظیر خود، به‌عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادها و به دنبال آن، یکی از مقاصد پرطرفدار مهاجرتی است. مهاجرت به چین می‌تواند برای افراد به‌عنوان یک فرصت بی‌نظیر برای رشد شخصی و حرفه‌ای در نظر گرفته شود. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که شناخت کافی درباره مهاجرت به چین ندارید، این مطلب فرصت خوبی است تا موقعیت‌های برجسته چین برای پذیرش مهاجر، چالش‌ها و روش‌های مرتبط با مهاجرت به چین را همراه هم بررسی کنیم.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به چین

بسته به مسیر و روشی که برای مهاجرت به چین انتخاب می‌کنید، مدارک مهاجرت تغییر خواهد کرد و جزئیات آن کم‌وزیاد می‌شود. بااین‌وجود، اصلی‌ترین مدارک مانند مدارک شناسایی و مدارک مربوط به دریافت ویزا، برای اکثر روش‌ها ثبات است. این مدارک عبارت‌اند از:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به چین

.پاسپورت: کپی و اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود به مقصد یکی از مدارک ضروری است. داشتن یک صفحه خالی در پاسپورت که ویزای مقصد در آن چاپ می‌شود هم ضروری است.

اطلاعات محل اقامت: مدارک مربوط به محل اقامت در چین بسته به نوع روش مهاجرت (تحصیلی، کاری و توریستی) باید به سفارت چین ارائه شود

ترجمه مدارک: برای تمام روش‌های مهاجرت به ایتالیا ترجمه مدارکی مثل شناسنامه ضروری است. علاوه بر این هم دیگر مدارک بسته به روش‌ مهاجرت تعیین می‌شوند. برای مثال در روش تحصیلی و کاری، مدارکی مثل گواهی تحصیلی یا سوابق کاری باید ترجمه رسمی تأییدات داشته باشند.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی برای مدت مشخص که به‌منظور پوشش موارد اضطراری و درمان در کشور مقصد گرفته می‌شود.

تمکن مالی: ارائه و تأیید تمکن مالی یکی دیگر از مدارک اصلی برای درخواست ویزای چین است. این مدرک به معنی اثبات امکان تأمین هزینه‌های زندگی در چین توسط متقاضی است. به‌منظور حساب بانکی و مدارک مالی معتبر ارائه می‌شود.

عکس پرسنلی: عکس‌های رنگی و با ابعاد استاندارد برای استفاده در مدارک ویزا لازم است. دو عدد عکس که در ۶ ماه اخیر گرفته شده و مشخصات آن شامل این موارد است: نمای جلو، پس‌زمینه سفید، در اندازه ۴۸ میلی‌متر در ۳۳ میلی‌متر

قرارداد کاری یا دانشگاهی: اگر شما به هدف کار یا تحصیل به مقصد وارد می‌شوید، باید اثباتی برای این هدف هم ارائه کنید. معمولاً این اثبات قرارداد کاری برای مهاجرت کاری و نامه پذیرش دانشگاه از یک مؤسسه آموزشی در چین برای هدف تحصیل است

مدرک زبان معتبر: روش‌های مهاجرت تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر و مورد قبول سفارت کشور مقصد دارند. برای رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند مدارک زبان انگلیسی و برای رشته‌های به زبان چینی، لازم است متقاضی مدرک زبان چینی معتبر را به سفارت ارائه کند.

دعوت‌نامه: بسته به روش مهاجرت، نیاز به ارائه دعوت‌نامه به سفارت وجود دارد. معمولاً در ویزاهای توریستی و خانوادگی ارائه این مدرک ضروری است.

 

انواع روش‌های مهاجرت به چین

مهاجرت به چین از طریق چند روش مختلف امکان‌پذیر است. اگر به اقامت در چین علاقه‌مندید، می‌توانید از طریق یکی از راهکارهای مهاجرتی موجود و با راهنمایی‌های مشاوران علاالدین برای دریافت ویزای موردنیاز این روش اقدام کنید. نکته مهم انتخاب روش مهاجرتی مناسب، در نظر گرفتن شرایط شخصی، مالی، تحصیلی و... مخصوص به هر فرد است. در ابتدا از انواع روش‌های مهاجرت به چین صحبت خواهیم کرد و سپس در ادامه به کلید راهگشا برای انتخاب بهترین روش اشاره خواهیم کرد:

مهاجرت تحصیلی

بسیاری از افراد ایرانی به دنبال مهاجرت تحصیلی به چین هستند. مؤسسات آموزشی چین به‌عنوان مراکز تأیید شده توسط وزارت علوم و بهداشت ایران شناخته شده‌اند و این امکان وجود دارد که فارغ‌التحصیلان پس از بازگشت به ایران بتوانند به‌راحتی در زمینه کاری خود فعالیت کنند. نسبت به کشور‌های اروپایی و هزینه‌های زندگی در آن کشور‌ها، هزینه‌های تحصیل و زندگی برای دانشجویان ایرانی ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. در حال حاضر روش مهاجرت تحصیلی چین از طریق علاالدین مهاجر امکان‌پذیر است.

مهاجرت کاری به چین

چین با اقتصادی زنده و پویا، به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری محسوب می‌شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است (حدود ۵ درصد) و افرادی که قصد کار در چین را دارند، می‌توانند از سفارت چین مجوز و ویزای کار دریافت کرده و پس از ۵ سال کار در چین، اقامت دائم اخذ کنند.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در چین یک راهکار دیگر برای مهاجرت است. باتوجه‌به رونق اقتصادی چین و حمایت دولت از سرمایه‌گذاران خارجی، این کشور به‌عنوان یک بازار جذاب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. تجار و سرمایه‌گذاران می‌توانند با واردکردن سرمایه خود به بازار و اقتصاد در جریان چین، به روند روبه‌رشد آن کمک کنند. دولت و سیاست‌های خارجی کشور چین هم به‌گونه‌ای طراحی شده که در عوض ورود این منابع مالی به کشور، اقامت دائم و شهروندی چین را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند. 

از دیگر روش‌های رایج مهاجرت چین هم می‌توان به روش‌های زیر اشاره کرد:

دیگر روش‌های مهاجرت به چین

خانواده و اسپانسرشیپ والدین

برنامه خوداشتغالی

ازدواج و تولد

چرا برای مهاجرت به چین به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

باتوجه‌به پیچیدگی‌ها و نیازهای مختلف مهاجرت، مراجعه به یک مشاور مهاجرت باعث می‌شود تا اطمینان حاصل کنید که تمامی جوانب مهاجرت شما به چین با دقت و بهینه مدیریت می‌شود. زیرا یک‌قدم اشتباه و نادرست در این مسیر می‌تواند همه زحمت‌های چندین ساله و هزینه‌های مالی‌تان را از بین ببرد. از طرف دیگر، هرکدام از این راهکارها نیازمند شرایط و مدارک خاصی هستند که باید متقاضی آنها را فراهم کند.

به‌عنوان‌مثال، در مهاجرت کاری باید مجوز کار از سفارت چین و شرایطی از جمله سابقه کار و پیشنهاد شغلی داشته باشید. همچنین در مهاجرت تحصیلی، مدارک تحصیلی و پذیرش از یک دانشگاه چینی لازم است؛ بنابراین، قبل از هر تصمیمی، بهتر است مشاوره جامع و کاملی با مشاوران و متخصص برجسته علاالدین مهاجر داشته باشید و برای دریافت ویزا چین از طریق علاالدین اقدام کنید.

پرسش های متداول

چین یکی از مقاصد محبوب برای تحصیلات بین‌المللی است. علاوه بر این، اقتصاد درحال‌رشد چین، آن را به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای جهان تبدیل کرده. مهاجران می‌توانند در این بازار بزرگ فرصت‌های شغلی و کسب‌وکاری متنوعی را تجربه کنند.
بله. ورود به چین برای ایرانیان تنها با پاسپورت مجاز نیست و همه مسافران و مهاجران برای ورود به این کشور نیاز به دریافت ویزا دارند.
ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای خانواده
برای دریافت ویزای تحصیلی چین نیاز به دریافت و نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات معتبر چین دارید. با اخذ این نامه پذیرش، امکان درخواست ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در این کشور هم فراهم خواهد شد.