/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/14_39dbb.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند
انواع روش‌های مهاجرت به هلند
مهاجرت به هلند از طریق تحصیل
مهاجرت به هلند از طریق کار
مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری
چرا برای مهاجرت به هلند به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟
روش های مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند می‌تواند یک تجربه جذاب و چالش‌برانگیز باشد. یکی از ویژگی‌های جذاب هلند، سیستم تحصیلی باکیفیت و برجسته آن است. همچنین، ازآنجایی‌که رشته‌های زیادی به زبان انگلیسی در هلند تدریس می‌شوند و زبان انگلیسی به‌عنوان یک زبان محبوب در این کشور است، تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین‌المللی ‌آسان‌تر است. سیستم بهداشتی هلند نیز یکی از بهترین‌ها در جهان محسوب می‌شود. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره مهاجرت به هلند کسب کنید، این مطلب برای شما آماده شده است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند

مدارک و اطلاعاتی که برای مهاجرت به هلند نیاز است ممکن است بر اساس نوع مهاجرت و ویزای موردنظر متفاوت باشد. بااین‌حال، مدارک کلی لازم برای انجام این فرآیند شامل موارد زیر است:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند

پاسپورت: پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار یکی از مدارک ضروری است، همچنین باید حداقل یک صفحه خالی برای چاپ ویزا در پاسپورت وجود داشته باشد. علاوه بر اصل پاسپورت، کپی آن هم لازم است.

مدارک تحصیلی: اگر قصد تحصیل در هلند دارید، مدارک تحصیلی مانند دیپلم یا مدرک تحصیلی بالاتر همراه با ترجمه به زبان هلندی یا انگلیسی موردنیاز است.

مدارک شغلی: درصورتی‌که برای کار به هلند مهاجرت می‌کنید، ممکن است نیاز به مدارک مرتبط با تخصص یا حرفه خود داشته باشید.

ترجمه مدارک: داشتن ترجمه مدارک به زبان هلندی یا انگلیسی در این مسیر لازم است. بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می‌کنید جزئیات و ماهیت این مدارک تغییر خواهد کرد.

عکس پرسنلی: ارائه عکس پرسنلی برای صدور ویزا و انجام مراحل درخواست ویزا ضروری است. این عکس لازم است استاندارد‌های مشخصی داشته باشد.

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی برای مدت کوتاه که به‌منظور پوشش موارد اضطراری و درمان در هلند گرفته می‌شود.

تمکن مالی: تأیید تمکن مالی و اثبات امکان تأمین هزینه‌های زندگی در هلند، از جمله حساب بانکی و مدارک مالی معتبر که به این منظور ارائه می‌شود.

مدرک زبان: در صورت نیاز، مدارک آزمون زبان مانند IELTS یا TOEFL برای زبان انگلیسی یا زبان هلندی.

آدرس محل اقامت: ممکن است بر اساس نوع ویزا موردنظر، لازم باشد اطلاعات مشخصی درباره محل اقامت خود در هلند ارائه کنید. معمولاً در ویزا‌های توریستی، تحصیلی و... از متقاضی درخواست می‌کنند رزرو هتل مورد نظر خود را برای روزهای ابتدایی یا کل دوره اقامت در هلند ارائه کند.

 

انواع روش‌های مهاجرت به هلند

جمعیت قابل توجهی از مردم هلند می‌توانند علاوه بر زبان داچ، زبان انگلیسی را هم صحبت کنند. همین موضوع یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بسیار مثبتی است که باعث شده زندگی، تحصیل و کار در این کشور را برای مهاجران بسیار آسان و دلنشین شود. هلند به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می‌شود، زیرا دسترسی به تمام شهرهای مهم و بزرگ اتحادیه اروپا از این کشور آسان است. وجود راه‌های مختلف برای مهاجرت به هلند با شرایط و مزایای متفاوت عامل مهمی در تصمیم‌گیری افراد است. برخی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به هلند را در ادامه ذکر کرده‌ایم:

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

هلند به‌عنوان یکی از بهترین مقصدهای اروپایی برای تحصیل شناخته می‌شود. این امکان وجود دارد که به زبان انگلیسی تحصیل کنید و از بورسیه‌های تحصیلی هلند در مقاطع تحصیلی بالاتر بهره‌مند شوید. همچنین با مهاجرت از طریق تحصیل، امکان درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندانتان نیز وجود دارد. دانشجویان دکترا در هلند علاوه بر تحصیل، حقوق کارمند دانشگاه را نیز دریافت می‌کنند. برای دانشجویان بین‌المللی که پس از فارغ‌التحصیلی در هلند می‌مانند و به دنبال کار هستند، ویزای کاری در دسترس است.

شما می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی، تا یک سال در هلند اقامت داشته و به دنبال فرصت‌های شغلی بگردید. سپس با یافتن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و در این کشور اقامت دائم برقرار کنید. پس از گذشت ۵ سال اقامت قانونی بدون وقفه، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. در حال حاضر روش مهاجرت تحصیلی به هلند از طریق علاالدین مهاجر قابل اجراست و در تمامی مراحل تا رسیدن به هلند در کنارتان هستیم.

مهاجرت به هلند از طریق کار

یافتن شغل در هلند ممکن است چالش‌برانگیز باشد؛ اما غیرممکن نیست. آمستردام به‌عنوان آسان‌ترین شهر برای مهاجرت و یافتن شغل شناخته می‌شود. این شهر با شرکت‌ها و تجارت‌های بین‌المللی پررونق همیشه به دنبال استخدام افراد متخصص خارجی است. برای درخواست ویزای کار، حضور شهروند هلندی با شرایط شغلی مشخص لازم است. راه‌های ساده‌تر برای یافتن شغل در هلند می‌تواند از طریق وب‌سایت‌های معتبر مانند EURES (خدمات استخدام اروپایی) یا وب‌سایت UWW (خدمات اشتغال) باشد.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیز برای کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در شرکت هلندی دارند، ممکن است. شرایط خاص سرمایه‌گذاری به همراه شرایط عمومی برای دریافت اجازه اقامت موقت (MVV) لازم است. پس از زندگی تحت این مجوز، متقاضیان می‌توانند برای شهروندی هلند درخواست دهند.

از دیگر روش‌های رایج مهاجرت هلند نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

سایر روش‌های مهاجرت به هلند

اسپانسرشیپ والدین

خرید ملک

ازدواج و ویزای همراه

مهاجرت افراد نخبه در زمینه‌های علمی، ورزشی و هنری

کارآفرینی یا استارتاپ

ثبت شرکت

چرا برای مهاجرت به هلند به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

ازآنجایی‌که هلند هم مثل هر کشور دیگری برنامه‌های متعددی برای مشتاقان مهاجرت به این کشور دارد، انتخاب راه درست، موردی چالش‌برانگیز است و نیاز به بهره‌بردن از راهنمایی‌ها و تخصص افراد باتجربه دارد. اگر به دنبال یک تیم حرفه‌ای، متخصص و کارآزموده هستید، علاالدین مهاجر بهترین پیشنهاد ما به شماست. با کمک و همراهی تیم مشاوران علاالدین، می‌توانید همه جوانب انتخاب و شرایط مناسب خود را بررسی کنید و بهترین، آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به هلند را برگزینید. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت علاالدین مهاجر مراجعه کرده یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۴۴۹۵ با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

رواج گسترده و استفاده عموم مردم هلند از زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم، بهره‌بردن از امکانات پیشرفته تحصیلی و کاری، سطح حقوق و دستمزد‌های بالا، اقتصادی پویا و روان از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به هلند است.
از طریق روش‌های تحصیل، کار، ازدواج، ویزای خانوادگی و... می‌توان به هلند مهاجرت کرد.
مثل هر کشور دیگری، راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برای مهاجرت به هلند روش تحصیلی است. در روش‌های دیگر مثل مهاجرت کاری، خانوادگی و توریستی ممکن است فرآیند مهاجرت زمان‌بر‌ و هزینه بیشتری هم لازم باشد.