اقامت یونان با خرید ملک (گلدن ویزا یونان)
در این مطلب چه میخوانیم ؟
آشنایی با سرمایه گذاری در یونان با خرید ملک
مزایای دریافت اقامت طلایی یونان با خرید ملک
شرایط دریافت اقامت طلایی یونان
شرایط دریافت پاسپورت یونان
مدت زمان اخذ اقامت یونان به روش گلدن ویزا
چرا برای دریافت ویزای یونان به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

اقامت یونان از طریق خرید ملک (اقامت طلایی یونان)

یونان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که در میان سایر کشورهای این قاره سبز از شرایط مهاجرتی به نسبت مناسبی برخوردار است. هزینه‌های مقرون به صرفه برای دریافت اقامت و زندگی در این کشور اروپایی سبب شده که افراد زیادی آن را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. گاهی نیز دریافت اقامت آن را سکوی پرتابی برای زندگی در سایر کشورهای پیشرفته اروپایی مورد علاقه خود می‌دانند. یکی از روش‌های مهاجرت به یونان و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک است که محبوبیت بسیاری دارد. در ادامه این مطلب با علاالدین مهاجر همراه باشید تا با جزئیات این روش بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با سرمایه گذاری در یونان با خرید ملک

کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته و خط ساحلی فراوانی با دریای مدیترانه و ساحل اژه دارد، از این رو به زیبایی و آب و هوای عالی مشهور است. یونان با توجه به قیمت مناسب ملک، زیبایی‌ها و موقعیت مکانی که دارد، توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده است. با همکاری دولت یونان برای جذب سرمایه‌گذار، تصمیم بر این شد که به سرمایه‌گذاران صاحب ملک در این کشور، اقامت طلایی یونان اعطا شود. امروزه که شرایط اقتصادی یونان رو به بهبودی رفته و رشد اقتصادی در این کشور حاصل شده، همچنان راه مهاجرت از طریق خرید ملک در این کشور مهیاست و یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری و زندگی مقرون به صرفه در اروپا به شمار می‌رود.

مزایای دریافت اقامت طلایی یونان با خرید ملک

کشور یونان به دو روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی و گلدن ویزا، به علاقه‌مندان زندگی در اروپا با شرایط کافی، به راحتی اقامت اعطا می‌کند. یونان كه ارزان‌ترین کشور عضو شنگن جهت اخذ اقامت 5 ساله خرید ملک به شمار می‌رود، تنها کشور اتحادیه اروپا است که هنوز با مبلغ 250 هزار یورو و در برخی مناطق با 500000 یورو امکان دریافت اقامت از طریق گلدن ویزا را فراهم می‌کند. در این نوع اقامت فرد می‌تواند با خرید یک ملک یا چندین ملک که در مجموع ارزشی به میزان 250 هزار یورو دارند، اقدام به دریافت گلدن ویزای یونان نماید. در این روش سرپرست خانواده با دریافت اقامت، می‌تواند به صورت هم‌زمان برای سه خانواده اخذ اقامت نماید. در واقع وی می‌تواند خانواده خود شامل همسر و فرزندان تا 21 سال را پوشش دهد و علاوه بر آن جهت اقامت پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر نیز اقدام نماید.

مدت اعتبار این اقامت 5 ساله است که اجازه اقامت بدون شرط حضور نیز قابلیت تمدید دارد. در این روش امکان خرید ملک تجاری نیز برای متقاضیان وجود دارد. یکی دیگر از مزایای خرید ملک در این کشور این است که فرد می‌تواند آن را اجاره داده و درآمد یورویی از آن داشته باشد. در صورتی که متقاضی اصلی صاحب کار و یا سرمایه‌گذار و سهامدار باشد، امکان کار نیز برای وی وجود دارد. همچنین امکان سفر و تحصیل در تمامی کشورهای عضو اتحادیه از دیگر مزایای این نوع اقامت به شمار می‌رود. برای درخواست شهروندی این کشور، می‌توان پس از 7 سال از اقامت طلایی یونان، قبولی در آزمون شهروندی و برخی شرایط خاص دیگر، تقاضای پاسپورت داشت. 

شرایط دریافت اقامت طلایی یونان

اگر شما نیز مشتاق به دریافت گلدن ویزای یونان هستید، باید از مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزا مانند موارد زیر آگاه باشید:

شرایط دریافت اقامت طلایی یونان

سن فرد درخواست کننده باید بیشتر از 18 سال باشد.

خرید یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 250 هزار یورو که در مقایسه با خرید ملک در سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

عدم داشتن سوءسابقه کیفری و عدم سابقه حضور غیر قانونی در این کشور

متقاضی، شهروند سایر کشورهای اروپایی نباشد و سابقه ریجکتی ویزای شنگن را نیز نداشته باشد.

تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه‌های خود و خانواده

سلامت جسمانی تمام اعضای خانواده

تهیه بیمه درمانی یونان توسط متقاضی برای خود و خانواده

شرایط دریافت پاسپورت یونان

کسانی که اقامت طلایی یونان را دریافت نموده‌اند، پس از مدتی زندگی در این کشور تمایل دارند که با دریافت پاسپورت، شهروند همیشگی این کشور شده و دیگر هر 5 سال به تمدید ویزای خود نیازی نداشته باشند. دریافت این پاسپورت نیازمند داشتن برخی شرایط مانند موارد زیر است:

شرایط دریافت پاسپورت یونان

داشتن اقامت طلایی یونان به مدت حداقل 7 سال

حضور مداوم چند سال اخیر دوران اقامت خود در یونان

تسلط به زبان یونانی

داشتن فعالیت‌های بیزینسی در سال‌های اخیر در این کشور یا حضور فرزندان در مقاطع تحصیلی یونان

شما می‌توانید شرایط درخواست شهروندی یونان را به طور کامل از کارشناسان علاالدین مهاجر جویا شوید.

مدت زمان اخذ اقامت یونان به روش گلدن ویزا

سپری کردن پروسه اخذ اقامت به روش گلدن ویزا به عوامل گوناگونی از جمله تکمیل مدارک متقاضی، سفر به یونان، پروسه خرید ملک و روند اداری سفارت بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت اخذ اقامت یونان به روش گلدن ویزا از لحظه اقدام و عقد قرارداد تا صدور مجوز اقامت، در مدت زمان حدودی 4 الی 6 ماه قابل انجام است. 

چرا برای دریافت ویزای یونان به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

انتخاب روش درست مهاجرت با بهره‌مندی از متدهای خلاقانه نیازمند تخصص و تجربه در این حوزه است. در این میان نیاز حضور متخصصانی احساس می‌شود که بتوانند صادقانه شما را در دریافت اقامت مدنظرتان با کمترین هزینه ممکن و آسان‌ترین روش یاری کنند. علاالدین مهاجر با کارشناسان خبره و مجرب خود همراهی مطمئن برای شما خواهد بود تا با برنامه‌ریزی‌ها و اصولی‌ترین روش‌ها، شما را قدم به قدم به زندگی ایده‌آلتان نزدیک کند. اگر تمایل به اطلاعات بیشتر درباره اقامت سایر کشورها مانند مهاجرت به آلمان، انواع روش‌های مهاجرت به کانادا و ... را دارید، مطالب وب‌سایت علاالدین مهاجر را از دست ندهید. همچنین از طریق شماره تماس 02174495 با مشاوران ما در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

پرسش های متداول

برای دریافت ویزای طلایی یا گلدن ویزا نیاز به سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک با ارزش، سرمایه‌گذاری در کسب و کارها، یا حتی ایجاد شرکت و ایجاد شغل برای محلی‌ها دارید.
درکنار زیبایی‌های طبیعی، آب و هوای معتدل، تاریخ و فرهنگ باستانی حقوق اجتماعی، آموزش رایگان و سیستم بهداشتی مطمئن، دیگر مزایای زندگی در این کشور هستند.
در روش اول امکان دریافت پاسپورت پس از ۷ یا ۸ سال با شرایط خاص وجود دارد، اما در روش تمکن مالی اقامت هر ۲ سال باید تمدید شود و به پاسپورت منتهی نمی‌شود.