در این مطلب چه میخوانیم؟
آشنایی با سرمایه گذاری در یونان با خرید ملک
مزایای دریافت اقامت طلایی یونان با خرید ملک
شرایط دریافت اقامت طلایی یونان
شرایط دریافت پاسپورت یونان

اقامت یونان از طریق خرید ملک (اقامت طلایی یونان)

یونان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که در میان سایر کشورهای این قاره سبز از شرایط مهاجرتی به نسبت مناسبی برخوردار است. هزینه‌های مقرون به صرفه برای دریافت اقامت و زندگی در این کشور اروپایی سبب شده که افراد زیادی آن را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. گاهی نیز دریافت اقامت آن را سکوی پرتابی برای زندگی در سایر کشورهای پیشرفته اروپایی مورد علاقه خود می‌دانند. یکی از روش‌های مهاجرت به یونان و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک است که محبوبیت بسیاری دارد. در ادامه این مطلب با علاالدین مهاجر همراه باشید تا با جزئیات این روش بیشتر آشنا شوید.

آشنایی با سرمایه گذاری در یونان با خرید ملک

کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته و خط ساحلی فراوانی با دریای مدیترانه و ساحل اژه دارد، از این رو به زیبایی و آب و هوای عالی مشهور است. یونان با توجه به قیمت مناسب ملک، زیبایی‌ها و موقعیت مکانی که دارد، توجه سرمایه‌گذاران خارجی را به خود جلب کرده است. با همکاری دولت یونان برای جذب سرمایه‌گذار، تصمیم بر این شد که به سرمایه‌گذاران صاحب ملک در این کشور، اقامت طلایی یونان اعطا شود. امروزه که شرایط اقتصادی یونان رو به بهبودی رفته و رشد اقتصادی در این کشور حاصل شده، همچنان راه مهاجرت از طریق خرید ملک در این کشور مهیاست و یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری و زندگی مقرون به صرفه در اروپا به شمار می‌رود.

مزایای دریافت اقامت طلایی یونان با خرید ملک

در این نوع اقامت، فرد می‌تواند با خرید یک ملک یا چندین ملک که در مجموع ارزشی به میزان 280 هزار یورو دارند، اقدام به دریافت گلدن ویزای یونان نماید. در این روش سرپرست خانواده با دریافت اقامت، خانواده خود شامل همسر و فرزندان تا 21 سال را نیز پوشش می‌دهد و علاوه بر آن می‌تواند جهت اقامت پدر و مادر خود و همسر نیز اقدام نماید. مدت اعتبار این اقامت 5 ساله است که هر 5 سال قابلیت تمدید نیز دارد. یکی از مزایای خرید ملک در این کشور این است که فرد می‌تواند آن را اجاره داده و درآمد یورویی از آن داشته باشد. برای درخواست شهروندی این کشور، می‌توان پس از 7 الی 8 سال از اقامت طلایی یونان ، تقاضای پاسپورت داشت که شرایط خاصی دارد. شما میتوانید شرایط درخواست شهروندی یونان را از کارشناسان علاالدین مهاجر جویا شوید.

شرایط دریافت اقامت طلایی یونان

اگر شما نیز مشتاق به دریافت گلدن ویزای یونان هستید، باید از مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزا مانند موارد زیر آگاه باشید:

 • سن فرد درخواست کننده باید بیشتر از 18 سال باشد.
 • خرید یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 280 هزار یورو که در مقایسه با خرید ملک در سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.
 • عدم داشتن سوءسابقه کیفری و عدم سابقه حضور غیر قانونی در این کشور
 • متقاضی، شهروند سایر کشورهای اروپایی نباشد و سابقه ریجکتی ویزای شنگن را نیز نداشته باشد.
 • تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه‌های خود و خانواده
 • سلامت جسمانی تمام اعضای خانواده
 • تهیه بیمه درمانی یونان توسط متقاضی برای خود و خانواده

شرایط دریافت پاسپورت یونان

کسانی که اقامت طلایی یونان را دریافت نموده‌اند، پس از مدتی زندگی در این کشور تمایل دارند که با دریافت پاسپورت، شهروند همیشگی این کشور شده و دیگر هر 5 سال به تمدید ویزای خود نیازی نداشته باشند. دریافت این پاسپورت نیازمند داشتن برخی شرایط مانند موارد زیر است:

 • داشتن اقامت طلایی یونان به مدت حداقل 7 سال
 • تسلط به زبان یونانی
 • حضور مداوم چند سال اخیر دوران اقامت خود در یونان
 • داشتن فعالیت‌های بیزینسی در سال‌های اخیر در این کشور یا حضور فرزندان در مقاطع تحصیلی یونان

چرا برای دریافت ویزای یونان به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

انتخاب روش درست مهاجرت با بهره‌مندی از متدهای خلاقانه نیازمند تخصص و تجربه در این حوزه است. در این میان نیاز حضور متخصصانی احساس می‌شود که بتوانند صادقانه شما را در دریافت اقامت مدنظرتان با کمترین هزینه ممکن و آسان‌ترین روش یاری کنند. علاالدین مهاجر با کارشناسان خبره و مجرب خود همراهی مطمئن برای شما خواهد بود تا با برنامه‌ریزی‌ها و اصولی‌ترین روش‌ها، شما را قدم به قدم به زندگی ایده‌آلتان نزدیک کند. اگر تمایل به اطلاعات بیشتر درباره اقامت سایر کشورها مانند مهاجرت به کانادا، مهاجرت به آلمان و ... را دارید، مطالب وب‌سایت علاالدین مهاجر را از دست ندهید. همچنین از طریق شماره تماس 02174495 با مشاوران ما در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.