اقامت پرتغال با سرمایه گذاری
در این مطلب چه میخوانیم ؟
ویزای طلایی یا گلدن ویزای پرتغال چیست؟
انواع سرمایه‌گذاری برای اخذ گلدن ویزای پرتغال
مزایای گلدن ویزای پرتغال
شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال
چرا برای دریافت گلدن ویزای پرتغال به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

مهاجرت از طریق گلدن ویزای پرتغال با سرمایه گذاری در پرتغال

اگر قصد سرمایه‌گذاری و زندگی در اروپا را دارید، فرصت بی‌نظیر اخذ اقامت پرتغال از طریق روش گلدن ویزا را از دست ندهید. این روش که یکی از محبوب‌ترین و آسان‌ترین برنامه‌ها برای اقامت در اروپا است، به شما این امکان را می‌دهد که در زمان کوتاهی، اقامت این کشور خوش آب و هوا را به دست آورید و پس از گذشت زمانی، برای دریافت شهروندی پرتغال اقدام نمایید. در ادامه با علاالدین مهاجر همراه باشید و با شرایط و جزئیات این روش برای مهاجرت به پرتغال بیشتر آشنا شوید.

ویزای طلایی یا گلدن ویزای پرتغال چیست؟

گلدن ویزا یکی از برنامه‌های مهاجرتی پرتغال است که در سال 2012 در طرح‌های اقامتی این کشور قرار گرفت. این برنامه امکان اقامت شهروندان غیر اتحادیه اروپا در پرتغال از طریق سرمایه گذاری های قانونی در این کشور را فراهم می‌کند. روش‌های گوناگونی برای اخذ گلدن ویزای پرتغال وجود دارد که باتوجه به میزان سرمایه متقاضی، متغیر هستند. بزرگ‌ترین ویژگی این برنامه اقامتی عدم شرط حضور طولانی مدت آن است.

انواع سرمایه‌گذاری برای اخذ گلدن ویزای پرتغال

انواع سرمایه‌گذاری برای اخذ گلدن ویزای پرتغال

خرید ملک در مناطق داخلی پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو ( 350 هزار یورو در پروژه‌های بازسازی و 20 درصد تخفیف شامل خرید و بازسازی ملک مسکونی در منطقه کم جمعیت)

خرید ملک تجاری در هر نقطه از پرتغال به ارزش حداقل 500 هزار یورو (350 هزار یورو در پروژه‌های بازسازی و 20 درصد تخفیف شامل خرید و بازسازی ملک مسکونی در منطقه کم جمعیت)

خرید ملک مسکونی و تجاری در هر نقطه از جزایر مادیرا و آزور به ارزش حداقل 500 هزار یورو ( 350 هزار یورو در پروژه‌های بازسازی)

خرید سهام هتل در مناطق کم جمعیت به ارزش 280 هزار یورو و در مناطق پرجمعیت به ارزش 350 هزار یورو

دیپوزیت مبلغ 1میلیون و 500 هزار یورو نزد یکی از بانک‌های محلی (سرمایه‌گذار می‌تواند بعد از 5 سال و اخذ تابعیت سرمایه خود را از بانک دریافت نماید)

سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تحقیقاتی در پرتغال به ارزش 500 هزار یورو

سرمایه‌گذاری برای حفاظت و مرمت میراث فرهنگی و هنری پرتغال به ارزش 250 هزار یورو

ایجاد اشتغال حداقل برای 10 نفر در پرتغال

تاسیس شرکت تجاری در پرتغال با استخدام 5 نفر پرتغالی به ارزش 500 هزار یورو

انتقال سرمایه برای خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری به ارزش 500 هزار یورو

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کشاورزی، اکو توریسم، انرژی‌های تجدیدپذیر و زیست محیطی به ارزش 500 هزار یورو تحت عنوان ویزای سبز

راه‌اندازی استارت آپ به ارزش 280 هزار یورو

نکته: اگر فرد در روش خرید ملک تا 5 سال ملک خود را بفروشد از مزایای گلدن ویزا بهره‌مند نخواهد شد. فرد به شرطی می‌تواند ملک خود را بفروشد که بلافاصله در یک طرح دیگر گلدن سرمایه‌گذاری کند.

اقامت پرتغال با سرمایه گذاری

مزایای گلدن ویزای پرتغال

مزایای گلدن ویزای پرتغال

این نوع سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال مزایای بسیاری به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

با این ویزا امکان زندگی، تحصیل و کار در پرتغال را خواهید داشت و می‌توانید پس از گذشت 5 سال برای شهروندی این کشور اقدام نمایید.

از آن‌جایی که پرتغال یکی از کشورهای عضو شنگن است، با این ویزا امکان تردد بدون ویزا در میان کشورهای حوزه شنگن اروپا را خواهید داشت.

همراهی همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین بالای 65 سال برای شما امکان‌پذیر خواهد بود.

با داشتن گلدن ویزا می‌توانید از امکانات آموزشی و تحصیلی و مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در پرتغال بهره‌مند شوید.

 این ویزا امکان کاهش مالیات در 10 سال اول را دارد که سبب صرفه‌جویی و پس‌انداز بیشتر می‌شود.

 لذت زندگی با کیفیت در کشوری زیبا و خوش آب و هوا را تجربه خواهید کرد.

 اخذ این ویزا با حضور کوتاه مدت (14 روزه) در پرتغال امکان‌پذیر است.

 

شرایط اخذ گلدن ویزای پرتغال

دریافت این نوع ویزا پیچیدگی و دشواری خاصی ندارد. سرمایه‌گذاری باید از طریق درآمدی خارج از پرتغال به مدت 5 سال انجام شود و شخص سرمایه‌گذار نباید سوءسابقه کیفری یا تخلفات مهاجرتی داشته باشد. همچنین سرمایه‌گذار باید در 2 سال اول به مدت 14 روز و در دوره 3 ساله بعدی حداقل 21 روز در پرتغال اقامت داشته باشد. 

مدت زمان اخذ گلدن ویزای پرتغال و اعتبار آن

اخذ این ویزا و در نتیجه اقامت پرتغال از زمان تکمیل تمامی مدارک تنها به حداکثر 6 ماه زمان احتیاج دارد. این ویزا با اعتبار 2 ساله برای متقاضیان واجد شرایط صادر می‌شود و به راحتی امکان تمدید 2 ساله آن نیز وجود دارد. در پایان 5 سال، دارندگان این ویزا می‌توانند برای اخد اقامت دائم و شهروندی پرتغال اقدام نمایند.

سرمایه گذاری در پرتغال

چرا برای دریافت گلدن ویزای پرتغال به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

علاالدین مهاجر همراهی قابل اطمینان برای امور مهاجرت شما به کشور رویایی‌تان است. فرقی ندارد که روش گلدن ویزا را برای اقامت خود انتخاب می‌کنید یا قصد مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای خود حمایتی پرتغال و یا ثبت شرکت را دارید، با همراهی و راهنمایی کارشناسان متخصص ما به راحتی و بدون دغدغه مراحل پیش روی خود را پشت سر می‌گذارید. شما می‌توانید از طریق شماره تماس 02174495 با ما در ارتباط باشید یا مطالب مشابه در خصوص مهاجرت به کانادا، مهاجرت به اسپانیا و سایر کشورها را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه بفرمایید.

پرسش های متداول

برای اخذ گلدن ویزای پرتغال، معمولاً نیاز به حداقل سرمایه‌ای حدود ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر دارید، اما ممکن است این مقدار تغییر کند.
بله در برنامه گلدن ویزای پرتغال، معمولاً باید سرمایه‌گذاری در بخش‌های خاصی از جمله املاک، سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها یا ایجاد اشتغال در کشور انجام شود.
زمان لازم برای اخذ گلدن ویزای پرتغال ممکن است متغیر باشد، اما در اکثر موارد، این فرآیند تا چند ماه زمان می‌برد.
افرادی که این ویزا را دارند، می‌توانند به بسیاری از کشورهای شنگن وارد شوند و بدون نیاز به ویزای جدید در آنجا بمانند.