ویزای کار کانادا ( جاب آفر کانادا )
در این مطلب چه میخوانیم ؟
جاب آفر کانادا چیست؟
مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر
شرایط جاب آفر معتبر
چگونه جاب آفر کانادا دریافت کنیم؟
LMIA کانادا چیست؟
دریافت ویزای کار و ورک پرمیت
سخن پایانی علاالدین مهاجر

مهاجرت کاری به کانادا

مدتی است کشور کانادا به دلیل کمبود نیروی کار در مشاغل مختلف، در حال جذب مهاجر است. این کشور در نظر دارد تا سال‌های آینده تبدیل به مهاجرپذیرترین کشور جهان شود به همین دلیل تصمیم دارد که در سال‌های 2024 الی 2026 حدود 1 میلیون 500 هزار مهاجر بپذیرد. با توجه به سیاست‌های جدید مهاجرپذیری کانادا، این کشور اکنون راه‌های مختلف و متنوعی جهت مهاجرت به کانادا فراهم کرده است که افراد با توجه به نیاز خود می‌توانند از طریق یکی از این راه‌ها اقدام کنند. از جمله راه‌های پرطرفدار برای ایرانیان، مهاجرت کاری به کانادا و دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر است. در این مطلب همراه علاءالدین باشید تا با کلیات مهاجرت به کانادا و کار در این کشور آشنا شوید.

جاب آفر کانادا چیست؟

جاب آفر (Job Offer) به معنای "پیشنهاد کار" یا "فرصت شغلی" است. این اصطلاح در واقع فرصت شغلی یا پیشنهاد شغلی ارائه شده توسط کارفرماهای مورد تایید و شرکت‌های کانادایی به افراد علاقه‌مند از دیگر کشورها است که مقدمه کار و زندگی در کانادا را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این فرصت‌های شغلی می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های استخدام، اعلان‌های استخدام از سوی شرکت‌ها یا مراکز استخدام رسمی و حتی از طریق Job Bank کانادا (سامانه استخدام ملی) فراهم شوند.

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر

زمانی که موفق به دریافت جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی می‌شوید، می‌توانید به سرعت حتی کمتر از 6 ماه به کانادا مهاجرت کنید. جاب آفر می‌تواند به شما کمک کند تا به دو طریق مهاجرت کاری به کانادا را انجام دهید.

شرایط اقدام ویزا از طریق جاب آفر کانادا
دریافت ورک پرمیت و ویزای کار با جاب آفر شما می‌توانید ویزای کار موقت کانادا دریافت کنید و به واسطه آن وارد کانادا شده و برای مدت مشخص برای کارفرمای خود کار کنید. در این حالت امکان تبدیل ویزای موقت به اقامت دائم وجود دارد. در ادامه به بررسی بیشتر این نوع ویزا خواهیم پرداخت.
برنامه‌های مهاجرتی اقامت دائم مانند اکسپرس اینتری در این روش جاب آفر به شما کمک می‌کند تا امتیاز بیشتری در سیستم CRS کسب کرده و احتمال موفقیت و دریافت اقامت دائم را برای شما به میزان زیادی افزایش می‌دهد. توضیحات بیشتر را در برنامه اکسپرس اینتری کانادا مطالعه کنید.

شرایط جاب آفر معتبر

بر اساس قوانین اداره مهاجرت کانادا، برای آن‌که بتوانید از طریق جاب آفر خود ویزای کار دریافت کنید یا امتیاز بیشتری را در اکسپرس اینتری کسب کنید، باید جاب آفر شما اعتبار و شرایط لازم را داشته باشد. یک جاب آفر معتبر به صورت زیر است:

  • شغل پیشنهادی فصلی نباشد.
  • مدت قرارداد آن حداقل یک سال باشد.
  • باید دارای LMIA یا معاف از آن باشد.
  • شغل پیشنهادی باید تمام وقت و حداقل 30 ساعت در هفته باشد.

جاب آفر کانادا

چگونه جاب آفر کانادا دریافت کنیم؟

برای دریافت جاب آفر در کانادا و به دست آوردن فرصت‌های شغلی مطمئن و متناسب با تخصص و مهارت‌هایتان، می‌توانید روی علاالدین مهاجر حساب ویژه باز کنید. اما به طور کلی می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

مراحل دریافت جاب آفر کانادا
آمادگی شغلی مطمئن شوید که مهارت‌ها، تحصیلات و تجربیات کاری شما با نیازهای بازار کار کانادا هماهنگ است. همچنین برنامه‌ریزی برای بهبود مهارت‌ها و زبان انگلیسی یا فرانسه‌تان را نیز در نظر بگیرید.
تهیه رزومه حرفه‌ای با توجه به مهارت‌ها و و متناسب با شغل درخواستی، رزومه خود را آماده کنید. یک کاور لتر (Cover Letter) تهیه کرده و حواستان باشد که در تهیه رزومه خود تمام قواعد نگارشی را رعایت کنید.
جستجوی فرصت‌های شغلی از وب‌سایت‌های استخدام معتبر کانادا استفاده کنید. به عنوان مثال: Job Bank کانادا - Indeed Canada - Monster Canada - WorkBC - Neuvoo -  JobShark
ثبت نام در Job Bank به عنوان یک سامانه ملی استخدام، Job Bank کانادا یک منبع قوی برای یافتن فرصت‌های شغلی است. در این سامانه ثبت نام کرده و پروفایل شغلی خود را به‌روز نگه دارید.
انتشار رزومه رزومه‌تان را در وب‌سایت‌های استخدام و Job Bank منتشر کنید. اطلاعات کامل و جذاب در رزومه برای جلب توجه کارفرما بسیار حائز اهمیت است.
شرکت در رویدادها و نمایشگاه‌های کار حضور در نمایشگاه‌های کار و رویدادهای صنعتی را فراموش نکنید زیرا می‌تواند فرصت‌های شغلی را افزایش دهد. در این محافل، می‌توانید با کارفرماها و نمایندگان شرکت‌ها در ارتباط باشید.
شبکه‌سازی در LinkedIn و دیگر شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید و با افرادی که در صنعت یا حوزه شغلی مرتبط فعالیت دارند، ارتباط برقرار کنید.
اعلام علاقه و مصاحبه در صورت مشاهده فرصت‌های شغلی، علاقه خود را اعلام کنید و به مصاحبه دعوت شوید. برای مصاحبه‌ها، بهترین راه ارتباط موثر و نشان دادن توانمندی‌های شغلی شماست. با پیگیری مستمر و استفاده از راهکارهای موثر، می‌توانید به راحتی جاب آفر کانادا را دریافت و به دنیای شغلی این کشور وارد شوید.

 

LMIA کانادا چیست؟

LMIA یا (Labour Market Impact Assessment) نوعی مجوز است که از سوی وزارت کار کانادا برای کارفرما صادر می‌شود. هدف از صدور مجوز LMIA از سوی وزارت کار کانادا این است که افراد محلی برای شغل مورد نظر در دسترس نیستند و یا توانمندی لازم را ندارند، همچنین تاکید بر این دارد که استخدام افراد خارجی به بازار کار داخلی آسیب نمی‌زند. این مجوز به کارفرما اجازه می‌دهد تا جاب آفر یا پیشنهاد شغلی برای افراد واجد شرایط ارسال کند و نیروی انسانی خارجی را به کار گیرد.
فرایند درخواست LMIA به این صورت است که کارفرما باید یک مجموعه اطلاعات و مدارک را به همراه درخواست خود ارائه کند. این مدارک شامل جزئیات مشخصی درباره شغل مورد نظر، میزان حقوق و مزایا، تبلیغات برای استخدام محلی و سایر مسائل مرتبط است. 

دریافت ویزای کار و ورک پرمیت

چنان‌چه توسط یک کارفرما یا شرکت کانادایی طبق برنامه TFWP استخدام شده‌اید و پس از اقداماتی نظیر ارسال رزومه، اعلام علاقه، مصاحبه تلفنی یا حضوری و دیگر مراحل لازم، موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شده‌اید، زمان آن رسیده که برای دریافت ویزای کار کانادا اقدام نمائید. شما باید برای دریافت ویزای کار موقت به سفارت یا کنسولگری کانادا درخواست دهید. در نهایت پس ازدریافت ویزای کار می‌توانید به صورت موقت به خاک این کشور وارد شوید. زمانی که با ویزای کار کانادا وارد این کشور شدید، باید به محض ورود مجوز ماندن خود را دریافت کنید. این مجوز همان ورک پرمیت (Work Permit) یا مجوز کار است که بلافاصله پس از ورود به خاک کانادا باید آن را دریافت نمائید. دریافت ورک پرمیت نیازمند داشتن تاییدیه LMIA از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) است مگر اینکه معاف از آن باشد. در برخی برنامه‌های مهاجرتی کاری کانادا مانند IMP یا ICT، نیازی به دریافت مجوز کار LMIA نیست و شما می‌توانید بدون این مجوز ویزای کار موقت کانادا دریافت نمائید. 

job offer کانادا

سخن پایانی علاالدین مهاجر

در نهایت اگر قصد مهاجرت کاری به کانادا، اخذ ویزا و اقامت کانادا را دارید می‌توانید در وب‌سایت علاءالدین تراول کلیه اطلاعات لازم در مورد مدارک لازم برای شروع کار مهاجرت، بهترین شهرها برای زندگی، شرایط مهاجرت کاری و بسیاری موارد دیگر را مطالعه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۷۴۴۹۵ تماس بگیرید و از کارشناسان علاءالدین برای تکمیل فرم ارزیابی اولیه کمک بخواهید. پس از ارزیابی بسته به درخواست خود توسط کارشناس مربوطه راهنمایی می‌شوید.

ویدئوی بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

برای مشاهده اطلاعات مهاجرت به سایر روش ها مانند خرید بیزینس در کانادا و دیگر اطلاعاتی همچون برنامه انتقال درون شرکتی ICT و  برنامه اکسپرس اینتری کانادا می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق کارشناسان علاالدین مهاجر بهترین برنامه برای شرایط خود را جویا شوید.

 

پرسش های متداول

بهترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا روش دریافت ویزای کار و ورک پرمیت و اقامت دائم مانند اکسپرس انتری است.
متقاضیان زمانی می‌توانند از مزایای جاب آفر کانادا استفاده کند که پیشنهاد کاری آنها فصلی نباشد. همچنین قرارداد کاری تمام وقت، حداقل ۳۰ ساعت در هفته و به مدت یک سال اعتبار داشته باشد. دارا بود LMIA یا معاف از آن هم یکی از الزامات است.
مجوزی برای استخدام افراد خارجی و اثبات عدم آسیب به بازار کار داخلی کانادا است. جاب آفر‌هایی که از طریق آنها برای دریافت ویزا و اقامت کاری اقدام می‌کنید باید دارا یا معاف از این مجوز باشند.