خرید ملک در ترکیه
در این مطلب چه میخوانیم ؟
چرا در ترکیه ملک خریداری کنیم؟
چگونه با خرید ملک، اقامت ترکیه بگیریم؟
شرایط متقاضی برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک
چگونه با خرید ملک پاسپورت ترکیه بگیریم؟
خرید ملک در ترکیه با علاالدین مهاجر

خرید ملک در ترکیه (مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک)

مهاجرت آسان همواره یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به ادامه زندگی در کشوری به غیر از کشور زادگاه است. فرقی ندارد که کشور همسایه ترکیه را برای زندگی دلخواه خود انتخاب می‌کنید یا مهاجرت به کانادا، کار در آلمان، مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت و غیره را برای رسیدن به آینده رویایی خود در نظر گرفته‌اید، در هر حال مسیر رسیدن شما به مقصد مهاجرتی مدنظرتان، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهاجرت است. اینکه بتوانیم مناسب‌ترین روش مهاجرتی را از میان صدها مسیر متنوع برگزینیم، موضوع بسیار حساسی است که باید در این زمینه تنها به خبره‌ترین افراد متخصص در امر مهاجرت اعتماد کنیم. در این مطلب از علاالدین مهاجر قصد داریم به دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این کشور بپردازیم. این روش که یکی از محبوب‌ترین روش‌های زندگی و مهاجرت به ترکیه در میان ایرانیان به شمار می‌رود، قوانین و شرایط خاص خود را دارد که مشاوران ما در علاالدین مهاجر می‌توانند در این زمینه به خوبی شما را راهنمایی کنند. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با این روش سرمایه‌گذاری بیشتر آشنا شوید. 

چرا در ترکیه ملک خریداری کنیم؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص ترکیه در قلب خاورمیانه و اروپا، بازار بزرگ مصرف، زیرساخت‌های قوی و جذاب بودن شهرهای توریستی آن مانند استانبول، آلانیا، آنتالیا و بدروم، ترکیه به عنوان یک کشور پرطرفدار برای سرمایه‌گذاران خارجی از جمله ایرانیان شناخته شده است. اگر بخواهیم برخی از مزایای خرید ملک در ترکیه را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اخذ اقامت ترکیه: یکی از مهم‌ترین مواردی که سرمایه‌گذاران خارجی به خصوص ایرانیان را به خرید ملک در ترکیه ترغیب می‌کند، امکان اخذ اقامت و مهاجرت به ترکیه از این طریق است.
  • دسترسی‌پذیری آسان: نزدیک بودن ترکیه و فاصله پروازی تقریبا 3 ساعته آن تا ایران، این کشور را به یکی از بهترین و در دسترس‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای ایرانیان تبدیل نموده است.
  • بازار ملک پویا: با توجه به رشد اقتصادی ترکیه، بازار ملک در این کشور پویا و رو به رشد است. در واقع خرید ملک در ترکیه اگر با مشورت متخصصان انجام شود، یک سرمایه‌گذاری خوب و پایدار به شمار می‌رود.
  • قیمت مناسب: هزینه ملک در ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی بسیار مناسب است. همچنین هزینه‌های نگهداری و مالکیت ملک نیز در ترکیه نسبتا کمتر است.
  • قوانین شفاف: قوانین مالی و مالکیت که از سوی دولت ترکیه برای خرید ملک از سوی سرمایه‌گذاران خارجی تعیین شده است، بسیار قابل فهم و شفاف هستند. با این حال نباید بدون آگاهی و مشورت با افراد با تجربه اقدام به سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور نمود.
  • زندگی رو به جلو: ترکیه یک کشور پیشرو در زمینه‌های فناوری، صنعت و توریسم است. با خرید ملک در این کشور، قدم به یک زندگی پویا و رو به جلو خواهید گذاشت.
  • مناظر طبیعی بی‌نظیر: ترکیه یک کشور با مناظر طبیعی بسیار زیبا است. با خرید ملک در این کشور شما به یک منطقه با مناظر طبیعی فوق‌العاده دست پیدا خواهید کرد.
  • امکان پرداخت اقساطی: خرید ملک به صورت اقساطی یا با وام بانکی یکی دیگر از مزایای خرید خانه در ترکیه است.
  • فرصت‌های کار: بازار کار در ترکیه بسیار پویا است، به این معنا که شما اگر اجازه کار را در ترکیه دریافت کنید به راحتی می‌توانید در این کشور به کار خود مشغول شوید.
  • امکانات متنوع در ترکیه: مراکز تفریحی مختلف و امکانات رفاهی متنوع در این کشور توریستی شرایط زندگی را برای شما بسیار ایده‌آل می‌کند.

چگونه با خرید ملک، اقامت ترکیه بگیریم؟

همان‌طور که خرید ملک در یونان یا سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌تواند منجر به اقامت این کشورها شود، ترکیه نیز این فرصت را در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار داده است تا با خرید ملک به اقامت این کشور دست یابند. در صورتی که خانه‌ واجد شرایطی را در ترکیه خریداری کنید، می‌توانید در ابتدا اقامت موقت این کشور را بدست آورید. این اقامت موقت به صورت یک ساله برای صاحب ملک و همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می‌شود و تا زمانی که ملک به نامتان باشد، می‌توانید به صورت سالانه آن را تمدید کنید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای دریافت این نوع اقامت 150 هزار الی 200 هزار دلار است. برای دریافت اقامت دائم باید حداقل 8 سال را در ترکیه حضور داشته باشید. در این حالت شما می‌توانید تنها در طول 8 سال نهایتا 360 روز را خارج از خاک ترکیه سپری کنید، که این مدت زمان شامل زمان سربازی، درمان و ماموریت کاری در خارج از ترکیه نمی‌شود. نکته‌ای که باید در خرید خانه در ترکیه باید رعایت شود این است که در برخی مناطق این کشور فروش ملک به افراد خارجی ممنوع است و باید مراقب باشید که خانه خریداری شده در این مناطق نباشد. 

شرایط متقاضی برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

علاوه بر میزان هزینه مورد نیاز برای دریافت اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه و مدت زمان حضور در خاک این کشور، برخی دیگر از شرایط را نیز باید فرد متقاضی دارا باشد که شامل موارد زیر هستند:

شرایط متقاضی برای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

عدم استفاده از کمک‌های اجتماعی در 3 سال اخیر

مشخص بودن و ثبت شدن آدرس خانه در سیستم ترکیه

دارا بودن بیمه درمانی معتبر

عدم سوء سابقه و اثبات این موضوع که فرد، تهدیدی برای امنیت این کشور به حساب نمی‌آید.

چگونه با خرید ملک پاسپورت ترکیه بگیریم؟

تفاوتی که در خرید ملک برای دریافت پاسپورت و دریافت اقامت ترکیه وجود دارد در میزان ارزش ملک است. برای اخذ شهروندی که موجب دریافت پاسپورت ترکیه می‌شود، شما باید ملکی حداقل به ارزش 400 هزار دلار خریداری کنید. این ملک باید به صورت نقدی خریداری شده باشد و تا 3 سال فروخته نشود. با این روش می‌توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال ظرف 3 ماه پاسپورت با ارزش ترکیه را دریافت کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. 

از تفاوت‌ها و مزایای دریافت پاسپورت ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تفاوت‌ها و مزایای دریافت پاسپورت ترکیه

امکان شرکت در انتخابات ترکیه هم به عنوان رای‌دهنده و هم به عنوان نامزد انتخابات

سربازی در ترکیه

امکان فعالیت به عنوان مامور قانون در ترکیه

خرید ملک در ترکیه با علاالدین مهاجر

اگر قصد خرید خانه در کشور زیبا و همسایه ترکیه را دارید و به دریافت اقامت این کشور می‌اندیشید، علاالدین مهاجر همانند یک حامی مطمئن و با تجربه در کنار شما خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با مشاوره متخصصان مهاجرتی خبره این مجموعه، از طریق خرید بیزینس در کانادا، ویزای توریستی کانادا، مهاجرت به کانادا به روش ICT، دریافت جاب آفر آلمان، ویزای کار انگلستان و سایر روش‌های مهاجرتی برای ادامه زندگی در کشورهای پیشرفته دنیا اقدام نمائید. ما از اولین قدم تا رسیدن به مقصد در کنار شما خواهیم بود. کافیست از طریق شماره تماس 02174495 با کارشناسان ما تماس بگیرید یا فرم دریافت مشاوره در وب‌سایت علاالدین مهاجر را تکمیل نمائید.

پرسش های متداول

هنگامی که سند ملک در ترکیه را دریافت کردید می‌توانید برای اقامت ترکیه با خرید ملک درخواست دهید، اداره مهاجرت در مدت 45 الی 60 روز مدارک شما را مورد بررسی قرار داده و پس از تایید آن، کارت کیملیک ( کارت اقامت ترکیه) را از طریق پست برای شما به آدرس منزلتان ارسال می‌نماید.
اگر مهلت ویزای فردی در ترکیه به پایان رسیده باشد، از منظر قانونی اقامت او به صورت غیر قانونی تلقی می‌شود و در صورت خرید ملک پس از مهلت پایان ویزا، برای دریافت اقامت ترکیه با مشکل مواجه خواهد شد.
بله؛ همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز می‌توانند از این طریق اقامت ترکیه را دریافت نمایند.
در صورتی که بالای 20 درصد از سند خانه به نام فرزند شود این امکان وجود دارد.
بله؛ دریافت بیمه زلزله برای تمامی خانه ها اجباری است و صاحبان ملک می‌توانند به صورت اختیاری بیمه‌های دیگر را برای خانه خود تهیه کنند.