اخذ پاسپورت دومینیکا (پاسپورت دوم)
در این مطلب چه میخوانیم ؟
داشتن پاسپورت دوم برای چه افرادی مناسب است؟
معرفی دومینیکا و معرفی پاسپورت دومینیکا
مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا
مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا
مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا
دریافت ویزای آمریکا، کانادا و استرالیا با داشتن پاسپورت دومینیکا
دریافت ویزای انگلستان با داشتن پاسپورت دومینیکا
چرا برای دریافت پاسپورت دوم به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

دریافت پاسپورت دومینیکا

علاالدین مهاجر از معتبرترین مراجع دریافت پاسپورت دومینیکا، کارگزار دریافت پاسپورت دوم (پاسپورت دومینیکا) به صورت کاملا قانونی و قطعی (با صدور گواهی تولد) می‌باشد. در ادامه به اصلی‌ترین سوالات درمورد کشور دومینیکا و مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا پاسخ داده شده است.

داشتن پاسپورت دوم برای چه افرادی مناسب است؟

امروزه افراد بسیاری به دنبال پاسپورت دوم هستند تا از مزایای آن استفاده کنند و رفاه و آرامش را در زندگی خود به دست آورند. دریافت پاسپورت دوم برای هر شخص دلایل متفاوتی دارد. زندگی، تحصیل، کار در کشورهای دیگر، داشتن بیزینس و نیاز به توسعه و تجارت با شرکت‌های خارجی، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و جلسات خارجی، کثیرالسفر بودن، سر زدن به اقوام و فرزندانی که ساکن کشورهای دیگر هستند و بسیاری دلایل دیگر، داشتن پاسپورت دوم را ضروری می‌کند. اما بسیاری اوقات مراحل طولانی و پردردسر دریافت ویزا برای هر کشور، باعث می‌شود فرصت‌های طلایی از دست بروند، هزینه‌های گزافی صرف شود و میزان اتلاف وقت بسیار بالا باشد. اینجاست که پاسپورت دوم، به کمک شما می‌آید و از بسیاری دردسرها و هزینه‌ها جلوگیری می‌کند.

با داشتن پاسپورت دوم، از تصمیم گیری برای سفر تا رسیدن به مقصد، تنها یک قدم فاصله است و فقط نیاز به بستن چمدان و خرید بلیط دارید. دریافت پاسپورت دومینیکا نسبت به پاسپورت های دیگر در دنیا هزینه های مناسب تری دارد و بسیار مقرون به صرفه است. همچنین شما می‌توانید در مدت زمان کوتاه تر و با شرایط مناسب تر صاحب پاسپورت دوم شوید. این نکته بسیار حائز اهمیت است و برای افرادی که به دنبال دریافت پاسپورت دوم هستند، مزیت خوبی به شمار می‌رود، به گونه ای که دریافت پاسپورت دومینیکا به یکی از اولویت های افرادی که به دنبال پاسپورت دوم هستند، مبدل خواهد شد. به همین علت در ادامه به معرفی کشور دومینیکا به صورت کامل پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

 

معرفی دومینیکا و معرفی پاسپورت دومینیکا

دومینیکا معروف به بهشت کارائیب، کشوری مشترک‌المنافع در دریای کارائیب (آمریکای مرکزی در غرب اقیانوس اطلس) است. در واقع دومینیکا جزء کشورهای مشترک المنافع با انگلستان بوده و به همین جهت از حمایت انگلستان برخوردار است. زبان رسمی این کشور، انگلیسی و پایتخت آن شهر روسو است. این کشور دارای آتشفشان‌های فعال است و آب و هوایی گرم، مرطوب و استوایی دارد. اقتصاد این جزیره وابسته به کشاورزی است و کشاورزی مهم‌ترین بخش اقتصاد دومینیکا را تشکیل می‌دهد. دومینیکا در سال ۲۰۲۲ بار دیگر به عنوان یکی از بهترین کشورها برای دریافت پاسپورت دوم انتخاب شد. یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های حال حاضر در جهان برای دومینیکا است.

با داشتن پاسپورت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۴ کشور دنیا را خواهید داشت. بنابراین می‌توان گفت پاسپورت دومینیکا فقط برای زندگی و اقامت در این کشور نیست، بلکه دریافت پاسپورت دومینیکا به شما اجازه سفر به بسیاری از کشورها بدون نیاز به اخذ ویزا را نیز می‌دهد. بسیاری از ایرانی‌ها به دنبال زندگی آزاد هستند و نمی‌خواهند تابع قوانین کشورهای دیگر زندگی کنند تا پاسپورت خود را دریافت کنند بنابراین پاسپورت دومینیکا با رتبه و رنکینگ جهانی ۳۰، بهترین گزینه برای آن‌هاست. خوشبختانه هموطنان ایرانی می‌توانند به صورت کاملا قانونی، با طی فرایندی آسان و کوتاه، برای دریافت پاسپورت مادام‌العمر دومینیکا اقدام کنند. متقاضیان می‌توانند در مدت کوتاه و بدون مدارک تحصیلی یا شغلی خاصی، پاسپورت دوم خود را از کشور دومینیکا دریافت نمایند.

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

برای دریافت پاسپورت دومینیکا، از طریق علاالدین مهاجر باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله اول: ابتدا عقد قرارداد و پر کردن فرم‌ها و دریافت فایل نامبر با پیش پرداخت حدود ۲۰۰۰۰ دلار صورت می‌گیرد.
 • مرحله دوم: ترجمه و ارسال مدارک برای دولت دومینیکا
 • مرحله سوم: تایید اولیه دولت دومینیکا که حدود ۴ ماه می‌کشد. بعد از این تایید نیاز است مبلغی حدود ۸۰۰۰۰ دلار از هزینه را بپردازید.
 • مرحله چهارم: صدور و تحویل پاسپورت کشور دومینیکا که حدود ۶ تا ۹ ماه زمان می‌برد و در این زمان مابقی هزینه ها انجام می‌گیرد.

نکته: اگر برای دریافت پاسپورت دومینیکا به صورت خانوادگی اقدام نمایید، نفر اول (متقاضی اصلی به صورت تکی) حدود ۱۲۵۰۰۰ دلار و برای زوج (دو نفر) ۱۸۵۰۰۰ دلار و برای خانواده از ۲۰۵۰۰۰ دلار به بالا بر اساس تعداد و سن فرزندان در نظر گرفته میشود.

نکته: اگر فرزند شما بین ۱۶ تا ۳۰ سال باشد حدود ۱۵۰۰۰ دلار هزینه برای هر فرزند دریافت می‌شود. ولی در صورتی که فرزند شما بالای ۳۰ سال داشته باشد نیاز به تشکیل پرونده مجزا است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای دریافت این پاسپورت تقریبا مشابه مدارک دریافت ویزای شینگن است که علاوه بر آن‌ها طبق لیست زیر، آزمایش کلی و عدم سوءپیشینه نیز مورد نیاز است. لیست مدارک مورد نیاز به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت

آخرین مدرک تحصیلی

شناسنامه و کارت ملی

نامه اشتغال به تحصیل برای فرزندان

شش قطعه عکس پرسنلی 4*6

نامه اشتغال به کار متقاضی اصلی

آزمایش عمومی خون، ادرار و ایدز (در برگه آزمایش نام و نام خانوادگی مطابق پاسپورت و به لاتین ثبت گردد)

مدارک شغلی پزشکان یا صاحبین کسب وکار: پروانه نظام پزشکی، مجوزهای مربوطه، روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آخرین تغییرات گواهی اشتغال به کار و آخرین برگ پرداخت مالیات مربوط به مدرک شغلی ارائه شده

گواهی عدم سوءپیشینه برای افراد بالای ۱۶ سال

فایل یا پرینت گردش حساب ۱۳ ماهه به لاتین

سند ازدواج (در صورت تاهل)

سند ملکی یا تمکن مالی به مبلغ قرارداد

گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی

قبض تلفن ثابت یا برق مربوط به سند ملکی

کارت پایان خدمت متقاضی اصلی

فرم‌های انگشت‌نگاری، امضا و مشخصات فردی که توسط مجموعه در اختیار شما قرار داده می‌شود.

 

توضیحات: تمامی مدارک می‌بایست ترجمه رسمی به زبان انگلیسی داشته باشند، در صورت درخواست متقاضی ترجمه رسمی توسط شرکت با اخذ هزینه جداگانه امکان پذیر است.

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

در بین کشورهای مختلف، دریافت پاسپورت دومینیکا شرایط بسیار آسان تری دارد و در زمان بسیار کوتاه تری نسبت به سایر کشورها، صادر می‌شود. مزایای پاسپورت دومینیکا به شرح زیر است:

 • یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان
 • سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور جهان از جمله تمامی کشورهای حوزه شنگن، بریتانیا و چین
 • امکان درخواست ویزای توریستی ۱۰ ساله کانادا، آمریکا و استرالیا
 • محدودیت ماکسیمم سن وجود ندارد و کافیست متقاضی بالای ۱۸ سال باشد
 • زمان صدور پاسپورت بسیار کمتر از سایر کشورها است (دریافت پاسپورت در ۶ تا ۹ ماه)
 • هزینه بسیار مقرون به صرفه‌تر نسبت به کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور دومینیکا
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی، دانشگاهی، مدرک زبان و سابقه شغلی
 • اخذ پاسپورت برای تمام اعضای خانواده با وجود تنها یک متقاضی اصلی وجود دارد. فرزندان زیر ۳۰ سال و پدر و مادر بالای ۶۵ سال می‌توانند تحت پرونده‌ی متقاضی اصلی، پاسپورت دریافت کنند.
 • پاسپورت دومینیکا مانند تمامی پاسپورت‌های دیگر جهان، نیاز به تمدید دارد. تمدید پاسپورت برای بزرگسالان ۱۰ سال یکبار و برای کودکان ۵ سال یکبار با پرداخت هزینه جزئی حدود ۱۰۰ دلار صورت می‌گیرد که می‌تواند در یک کشور ثالث باشد و نیاز به حضور در ایران یا دومینیکا ندارد. 

دریافت ویزای آمریکا، کانادا و استرالیا با داشتن پاسپورت دومینیکا

یکی از مهم ترین مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا این است که می‌توانید راه رسیدن به آمریکا، استرالیا و کانادا را هموار کنید. با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید ویزای توریستی کشورهای نام برده را به راحتی اخذ نمایید. به این صورت که تمام مدارک شخص اعم از شغلی، تحصیلی، مشخصات فردی و غیره ارائه می‌شود. فقط به جای پاسپورت ایرانی، پاسپورت دومینیکا را ارائه می‌کنید که شانس دریافت ویزا را بسیار بالا می‌برد و امکان ریجکت شدن ویزا تقریبا نزدیک به صفر خواهد بود. در این حالت در حدود ۹۸ درصد ویزای شما به سرعت و راحت صادر می‌شود و پیچیدگی ها و چالش های زمانی که بخواهید با پاسپورت ایرانی اقدام کنید را نخواهید داشت. با پاسپورت دومینیکا می‌توانید ویزای ۱۰ ساله آمریکا، کانادا واسترالیا را دریافت کنید که همانند ویزای مولتی امکان ورود و خروج به کشورهای نام برده را خواهید داشت. این وارد شدن به خاک کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و استرالیا، امکان و شانس تبدیل ویزا به درخواست اقامت و در نهایت دریافت پاسپورت را خیلی بیشتر می‌کند.

دریافت ویزای انگلستان با داشتن پاسپورت دومینیکا

در مورد کشور انگلستان با داشتن پاسپورت دومینیکا شما عملا می‌توانید در این کشور زندگی کنید و به تحصیل و کار در آن بپردازید. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که هر ۶ ماه یکبار باید از کشور انگلیس خارج شوید و دوباره بازگردید. برای ورود و خروج از این کشور نیز کافیست در حد نیم ساعت از یکی از مرزهای این کشور خارج شوید تا مهر ورود و خروج در پاسپورت شما ثبت شود. اگر بخواهید هر ۶ ماه این روند را نداشته باشید، یکی از راه های تغییر ویزای توریستی خود به سایر ویزاها ثبت شرکت در انگلیس است. یکی از بهترین مزایای سفر به انگلستان با پاسپورت دومینیکا این است که اگر فرزند در حال تحصیل دارید می‌توانید فرزند خود را برای ادامه تحصیل در انگلیس به مدرسه و یا دانشگاه بفرستید.

چرا برای دریافت پاسپورت دوم به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

علاالدین یکی از ۵ شرکت برتر گردشگری و مهاجرت، همچنین جامع‌ترین مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی سفر و ترانسفر است. علاالدین از سال ۱۳۹۵ در حال خدمت‌دهی به متقاضیان مهاجرت و سفر به سراسر دنیا است که با پشتوانه ۲۰ سال تجربه‌ی گردشگری و مدیریتی این حوزه و بهره‌مندی از کارشناسان مجرب و زبده، افتخار جلب رضایت مشتریان خود را به دست آورده و صدها پرونده‌ی موفق را به انجام رسانده است. علاالدین کارگزار تخصصی تمام خدمات گردشگری داخلی و خارجی است، بنابراین می‌توانید آسوده باشید که تمام جوانب پرونده‌ی اخذ پاسپورت شما، همچنین تمامی خدمات دیگری که در زمینه‌ی سفر نیاز دارید، به صورت کامل و با بهترین کیفیت ارائه می‌شود و نیازی به مراجعه به مراکز متعدد نخواهید داشت. علاالدین در تمامی مراحل از اولین قدم تا رسیدن پاسپورت به دست شما، در کنارتان است.

 

پرسش های متداول

اعتبار پاسپورت دومینیکا ۱۰ ساله است.
پس از اتمام اعتبار پاسپورت دومینیکا، تنها طی ۲ روز کاری مجددا پاسپورت جدید صادر می‌شود.
خیر، پاسپورت دومینیکا امکان سفر و اقامت کوتاه مدت را فراهم می‌نماید نه اقامت دائمی.
پروسه دریافت پاسپورت دومینیکا بین 6 تا 9 ماه زمان خواهد برد.
دومینیکا کشور کوچک و محدودی است که در بسیاری از کشورها سفارت و کنسولگری ندارد. در ایران سفارت انگلستان حافظ منافظ دومینیکا می باشد و نزدیکترین سفارت و کنسولگری دومینیکا در حال حاضر در کشور امارات متحده عربی و در شهر ابوظبی قرار دارد.