/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/7_7480d.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
آشنایی با کشور فرانسه
روش‌های مهاجرت به فرانسه
دریافت کارت اقامت فرانسه با ارائه تمکن مالی
مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک
مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت
مهاجرت کاری به فرانسه
مهاجرت تحصیلی به فرانسه
مهاجرت به فرانسه با علاالدین مهاجر

مهاجرت به فرانسه

فرانسه؛ کشور فریبنده‌‌ای که به تاریخ غنی، فرهنگ پر جنب و جوش و مناظر زیبای خود شهرت دارد، مدت‌هاست که به عنوان مقصدی رویایی برای علاقه‌مندان به مهاجرت به شمار می‌رود. مهاجرت به فرانسه و آغاز فصل جدیدی از زندگی در این کشور بی‌نظیر با فرصت‌های متنوع، استاندارد بالای زندگی، اهمیت به هنر، مد و آشپزی، دروازه‌ای به سوی امکانات بی‌پایان است.

این کشور با فراهم آوردن سیستم‌های جامع مهاجرتی، از اخذ ویزا یا اجازه اقامت گرفته تا دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی یا مزایای اجتماعی، تلاش می‌کند تا فضایی آرام را برای فرآیند مهاجرت و ادغام تازه واردان به بدنه اصلی جامعه این کشور به وجود آورد و احساس تعلق و امنیت را در میان این افراد تقویت کند که خود یک ویژگی فوق‌العاده عالی در رابطه با ادامه زندگی در این کشور محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی کشور فرانسه و روش‌ها و شرایط مهاجرت به آن بپردازیم. با علاالدین مهاجر همراه باشید.

روش های مهاجرت به فرانسه

اگر علاقه بسیاری به ادامه زندگی در کشور باشکوه فرانسه دارید، روش‌های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند. سرمایه‌گذاری، مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و... از جمله مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور به شمار می‌روند. دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری خود شامل روش‌های متعددی از قبیل تمکن مالی (روش خود حمایتی) ، خرید ملک و راه‌اندازی استارتاپ یا ثبت شرکت در فرانسه است، که در ادامه به ارائه برخی توضیحات درباره هر یک از موارد نام‌برده خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که موسسه علاالدین مهاجر در حال حاضر تنها از طریق روش دریافت کارت اقامت با ارائه تمکن مالی، برای مهاجرت به فرانسه اقدام به عمل می‌نماید و سایر روش‌های مهاجرت به فرانسه، هر چند در حال حاضر در دستورالعمل موسسه علاالدین مهاجر موجود نیست اما در آینده‌ای نه چندان دور اعمال خواهند شد.

 

آشنایی با کشور فرانسه

کشور زیبای فرانسه در غرب اروپا به عنوان یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان، مجموعه‌ای چشمگیر از شگفتی‌های معماری را در خود جای داده که گواهی بر گذشته باشکوه آن است. برج ایفل، نماد پاریس و یک شاهکار مهندسی، به عنوان یادآور روحیه نوآورانه فرانسه قد علم کرده است. کاخ ورسای که یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود، شکوه و عظمت اعجاب‌انگیزی را به نمایش می گذارد، در حالی که زیبایی گوتیک کلیسای جامع نوتردام حس معنویت الهام‌بخش را برمی‌انگیزد. فراتر از شگفتی‌های معماری، فرانسه به خاطر صحنه هنری پر جنب‌و‌جوشش همچون موزه‌های مشهور یا طعم لذیذ غذاها و خوراکی‌های فرانسوی، مناظر خیره‌کننده، فرصت‌های تفریحی فراوان و آب‌و‌هوای معتدل و چهارفصلش نیز مشهور است.

این کشور وسیع با مساحتی در حدود 551 هزار کیلومتر مربع، یکی از بزرگترین کشورهای اروپا شناخته می‌شود. پایتخت فرانسه شهر زیبای پاریس و شهرهایی مانند نیس، لیون و بوردو با آثار تاریخی، فرهنگ و هنر خود از مهم‌ترین شهرهای این کشور هستند. فرانسوی زبان رسمی فرانسه است و بخش عمده‌ای از جمعیت این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کند. همچنین، فرهنگ فرانسوی شامل آثار هنری، ادبیات، معماری و سینما است که در سطح جهان شناخته شده است. واحد پول فرانسه یورو است و این کشور یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا را دارد. صنایع خودروسازی، هواپیماسازی، نظامی، منسوجات و البسه، لوازم آرایش و عطر، فلزکاری، الکترونیک، ماشین آلات، پتروشیمی و کشتی سازی از جمله مهم‌ترین صنایع این کشور هستند که بر اقتصاد آن تاثیر فراوان دارند.

دریافت کارت اقامت فرانسه با ارائه تمکن مالی

ابتدا قصد داریم به بررسی روشی که در حال حاضر موسسه علاالدین مهاجر آن را ارائه می‌دهد بپردازیم. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی یا ویزای خودحمایتی فرانسه که زیرمجموعه سرمایه‌گذاری در فرانسه به شمار می‌رود، شما با تکیه بر درآمد یا سرمایه‌ای که در اختیار دارید، به این کشور مهاجرت می‌کنید. برای دریافت کارت اقامت فرانسه با ارائه تمکن مالی شما باید ویزای 1 ساله تایپ D7 را اخذ نمایید. انگیزه‌نامه، پاسپورت معتبر با حداقل 13 ماه اعتبار، نامه ترجمه شده تمکن مالی از بانک، گواهی عدم سوءپیشینه، سند ازدواج در صورت تاهل، قرارداد خرید/اجاره ملک در فرانسه و... از جمله مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق برنامه خود حمایتی است و از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به عدم شرط حضور اشاره کرد. به طور کلی برخی از مزایای مهاجرت به فرانسه به روش تمکن مالی مواردی از قبیل زیر هستند:

دریافت کارت اقامت فرانسه با ارائه تمکن مالی

این نوع اقامت تنها اقامتی است که شرط حضور ندارد، تنها کافیست در طول یک سال گذشته 2 بار سفر به اروپا داشته باشید که یک بار آن ورود به فرانسه بوده باشد.

امکان دریافت اقامت دائم فرانسه پس از 5 سال و اعطای پاسپورت فرانسه پس از 10 سال

امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن

حق تحصیل رایگان برای شخص متقاضی و سایر اعضای خانواده وی

عدم نیاز به مدرک زبان

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک

خرید ملک روش دیگری برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. بازار املاک و مستغلات فرانسه معمولاً شرایط پایداری دارد و معمولا نوسانات شدیدی در آن رخ نمی‌دهد. هزینه خرید ملک در فرانسه از حداقل 90 هزار یورو شروع می‎‌شود که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی رقم مناسبی به حساب می‌آید. موضوعی که در خرید ملک فرانسه اهمیت دارد، اقدام به خرید از طریق یک موسسه معتبر مهاجرتی یا افرادی آشنا به امور املاک و مستغلات در فرانسه است زیرا در صورتی که بخواهید به طور مستقیم از صاحب ملک در فرانسه اقدام به خرید نمائید، ممکن است با قیمت‌های غیر واقعی مواجه شوید. این قیمت از سوی صاحب‌خانه به افراد غیر اروپایی گاهی تا چندین برابر قیمتی که به یک فرد فرانسوی ارائه می‌شود، اعلام شده است. هزینه مقرون به صرفه ملک در فرانسه نسبت به سایر کشورهای اروپایی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، امکان پیوستن خانواده و استفاده از خدمات درمانی رایگان از جمله مهم‌ترین مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک محسوب می‌شوند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در فرانسه از دیگر زیرمجموعه‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. در صورتی که سن‌تان بالای 35 سال است، حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و 5 سال سابقه کار مرتبط با رشته خود دارید، ثبت شرکت یکی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به فرانسه برای شما به حساب می‌آید. در صورتی که تعداد شرکایتان از 2 نفر بیشتر باشد، شانس دریافت ویزا برای شما افزایش خواهد یافت. حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت به ازای هر نفر 30 هزار یورو است. همچنین، داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به فرانسه از طریق این روش الزامی نیست. در این روش می‌توانید در سال اول، همزمان با ثبت شرکت و مدیریت آن، برای کارفرمای دیگری نیز کار کنید. همچنین پس از اخذ ویزای یک ساله، می‌توانید برای کارت اقامت 2-4 ساله درخواست دهید و بعد از سال پنجم اقامت دائم این کشور را دریافت کنید که این موارد را می‌توان به عنوان مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت نام برد.

مهاجرت کاری به فرانسه

در این روش متقاضی باید قبل از ورود به خاک فرانسه، فرصت شغلی متناسب با شرایط خود را انتخاب نموده و در مرحله بعد برای دریافت ویزا اقدام نماید. کارفرمای فرانسوی ابتدا تست بازار کار را انجام می‌دهد؛ بدین صورت که موقعیت شغلی مورد نیاز خود را به مدت سه ماه آگهی می‌کند و چنانچه نتواند کارمند متناسب با موقعیت شغلی خود را در فرانسه و حوزه اروپا پیدا کند، آنگاه می تواند خارج از اتحادیه اروپا فردی را به استخدام شرکت خود در بیاورد. از جمله مزایای قابل توجه اخذ ویزای کاری فرانسه، امکان درخواست ویزای همراه است؛ چنانچه شما بتوانید در فرانسه کار پیدا کنید، این امکان را دارید تا همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالتان را به خود ملحق نمایید؛ در این صورت، فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در فرانسه تحصیل کنند و همچنین همسرتان مجوز کار قانونی در فرانسه را خواهد داشت.

از جمله مهم‌ترین شرایط لازم برای دریافت ویزای کار فرانسه عبارتند از:

مهم‌ترین شرایط لازم برای دریافت ویزای کار فرانسه

داشتن جاب آفر یا دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای فرانسوی

داشتن سابقه کار و مدرک تحصیلی مرتبط با پوزیشنی که برای آن اپلای کرده‌اید

تسلط به زبان فرانسوی

ارائه تمکن مالی برای هزینه‌‎های اولیه زندگی تا زمان پرداخت اولین حقوق

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کشور فرانسه با دارا بودن دانشگاه‌های برتر جهان و فرصت‌های شغلی مناسب، یک مقصد محبوب برای دانشجویان خارجی است. نظام آموزش عالی این کشور با بیش از ۳۵۰۰ مؤسسه دولتی و خصوصی، رتبه ششم جهان را از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی دارد. امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در بیش از ۱۳۰۰ دوره دانشگاهی وجود دارد. دانشگاه‌های دولتی فرانسه عموما از دانشجویان شهریه دریافت نمی‌کنند. با توجه به محدود بودن فاندها و بورسیه‌های دانشگاهی، اغلب دانشجویان به دنبال یافتن کار برای کسب درآمد و تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی خود هستند که از این لحاظ، فرانسه تسهیلاتی بسیاری برای دانشجویان به منظور یافتن کار و کسب درآمد قائل شده است. همچنین، با بهره‌گیری از کمک‌هزینه‌های سازمان CAF ، می‌توان تا حد قابل توجهی هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش داد.

مهاجرت به فرانسه با علاالدین مهاجر

مهاجرت می‌تواند یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین تصمیمات زندگی هر فرد باشد. اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید و می‌خواهید از شرایط اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور مطلع شوید، تیم مجرب علاالدین مهاجر از طریق شماره تماس 02174495 پاسخگوی شما خواهند بود. همچنین شما می‌توانید سایر اطلاعات سودمند و مرتبط از قبیل مهاجرت به کانادا، گلدن ویزای اسپانیا، مهاجرت به آلمان و سایر کشورهای جهان را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه بفرمایید.

پرسش های متداول

مهاجرت به فرانسه به دلیل فرصت‌های شغلی بسیار، سیستم آموزشی برتر، فرهنگ متنوع و هنر، زیرساخت‌های عمومی مناسب، زندگی فرهنگی پربار و کیفیت زندگی بالا جذاب است.
مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت و همچنین مهاجرت خانوادگی
دریافت کارت اقامت فرانسه با ارائه تمکن مالی امکان ادامه و گسترش فعالیت‌های مالی و کسب‌وکار، دسترسی به خدمات سلامت و تحصیلات برای خانواده، حق مساوی با شهروندان برای استفاده از سیستم اجتماعی و فرصت‌های مالی است.
یک برنامه کسب‌وکار معقول، تأمین مالی و سرمایه‌گذاری اولیه، و همچنین پیروی از قوانین و مقررات مربوط به ثبت شرکت و کسب‌وکار در این کشور