/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/1_acaad.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا
انواع روش های مهاجرت به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
ثبت شعبه در کانادا (برنامه ICT)
خرید بیزینس در کانادا
مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا (PNP)
مهاجرت تحصیلی به کانادا
اکسپرس اینتری (Express Entry)
چرا برای مهاجرت به کانادا به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

مهاجرت به کانادا

زندگی در کانادا می‌تواند گامی مطمئن برای ساخت آینده شما باشد. این کشور پیشرفته از جذاب‌ترین و ایده‌آل‌ترین مقاصد دنیا برای زندگی به شمار می‌رود؛ به همین سبب بزرگ‌ترین سیستم پذیرش مهاجر دنیا را نیز به خود اختصاص داده است. مهاجرت به کانادا یکی از گزینه های ثابت برای ایرانیان شده است و سالانه ایرانیان زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. اگر شما هم در فکر زندگی در کانادا هستید، این مقاله شروع خوبی برای آشنایی با روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا است. برای یافتن پاسخ‌های خود درباره مهاجرت به کانادا همراه تیم علاالدین مهاجر باشید.

 

جهت دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا با انواع روشهای تحصیلی ، کاری و سرمایه‌گذاری ، با کارشناسان ما در دفاتر تهران و تورنتو در تماس باشید
02174495 داخلی 126 - 127 - 128

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه مدارکی برای مهاجرت به کانادا نیاز دارید؟ مدارک مورد نیاز برای هر روش مهاجرتی متفاوت است اما مدارک عمومی برای مهاجرت به کانادا موارد زیر است:

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

اصل و کپی مدارک شخصی از جمله کارت پایان خدمت  اصل و کپی گذرنامه با مدت اعتبار مناسب
مدارک معتبر سوابق تحصیلی، کاری، بیمه و موارد مرتبط عکس به‌روز و مطابق با شرایط خواسته شده
مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی نامه تمکن مالی
گواهی عدم سوء پیشینه مدارک ازدواج یا طلاق
نامه پذیرش دانشگاه (در پروسه تحصیلی) نامه جاب آفر (در پروسه کاری)
دعوت‌نامه استانی (در شرایط خاص)  

 

اگر می‌خواهید از شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا مطلع شوید، کافیست کلیک کنید. شما همچنین می‌توانید با علاالدین مهاجر همراه شوید و امکان سفر به کانادا با داشتن دعوتنامه را داشته باشید که برای اطلاع از شرایط آن کافیست با متخصصان ما تماس بگیرید.

 انواع روش های مهاجرت به کانادا

کانادا دارای جامعه‌ای پذیرا و متنوعی است و برای افرادی که به دنبال زندگی و فرصت‌های شغلی بهتر هستند، مسیرهای مهاجرتی متعددی را ارائه می‌دهد. شرایط مهاجرت گاهی بر حسب شرایط سنی، شغلی، مالی و موارد دیگر برای هر فرد متفاوت است. هر فردی می‌تواند با توجه به شرایط خود از یکی از این روش‌ها اقدام کند و زندگی رویایی خود را در این کشور آغاز نماید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نمی‌دانید کدام مسیر مهاجرتی برای شما راحت‌تر و مناسب‌تر است، از کارشناسان علاالدین مهاجر مشاوره دریافت نمایید. از جمله عمده‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به کانادا عبارتند از:

مهاجرت کاری به کانادا

چند سالی است کانادا برای جذب نیروی کار در زمینه‌های مختلف، برنامه‌های متفاوتی ارائه کرده است. راه‌های مختلفی برای افراد جویای کار در کانادا وجود دارد که بتوان راهی این کشور پیشرفته شد. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت کاری به کانادا دریافت ویزای کار از طریق جاب آفر است. در این روش شما با داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی در یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا به ویژه در میان مشاغل فنی و تخصصی می‌توانید موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوید.

ثبت شعبه در کانادا (برنامه ICT)

برنامه ICT (Intra-Company Transfer) که تحت عنوان انتقال درون شرکتی کانادا شناخته می‌شود، امکان انتقال کسب‌و‌کار شما به کانادا را می‌دهد. این برنامه فرصتی برای کارمندان شرکت‌های بین‌المللی است که می‌توانند به شعبه یا دفتر شرکت خود در کانادا منتقل شوند. شرکت‌ها با این برنامه می‌توانند افراد با تجربه کاری در شرکت مادر یا شعبه خارجی را به دفترهای خود در کانادا انتقال دهند تا نیازهای نیروی کاری خود را برآورده سازند. برای مهاجران، این برنامه فرصتی مناسب برای کسب تجربه کاری در محیط کاری جدید و همچنین ایجاد فرصت‌های برای مهاجرت دائمی به کانادا است. درخواست و انتقال درون شرکتی نیازمند پیشنهاد کتبی از سوی شرکت می‌باشد و موفقیت در این برنامه معمولاً به ویژه در زمینه‌هایی که نیاز به مهارت‌ها و تخصص خاص دارند، امکان‌پذیر است.

خرید بیزینس در کانادا

مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا یک راه معتبر و جذاب برای کسانی است که تمایل به سرمایه‌گذاری در یک محیط کسب‌وکاری دارند. این مسیر، افراد را قادر می‌سازد تا با خرید یک کسب‌و‌کار موجود در کانادا، نه تنها به یک محیط تجاری فعال و پایدار وارد شوند بلکه از این طریق اقدام به مهاجرت دائمی به این کشور نمایند. برنامه‌های مهاجرتی مرتبط با خرید کسب‌و‌کار اغلب الزامات مشخصی از نظر تجربه کاری، میزان سرمایه‌گذاری، و نیازمندی‌های شغلی از متقاضیان دارند. این روش فرصتی برای افراد با تجربه در حوزه کسب‌و‌کار است که می‌خواهند در یک بازار جهانی متنوع و پویا مشارکت داشته باشند.

همچنین ثبت شرکت در کانادا و خرید فرانچایز در کانادا نیز از دیگر روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری کانادا هستند که می‌توانند مقدمات دریافت اقامت دائم کانادا را برای شما فراهم کنند. در واقع هر کدام از این برنامه‌های سرمایه‌گذاری منجر به دریافت ویزای کار کانادا می‌شوند و پس از یک سال فعالیت می‌توانید از طریق برنامه تجربه کار کانادایی که یکی از زیرمجموعه‌های اکسپرس اینتری است یا با کمک برنامه‌های استانی کانادا (PNP) برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمائید.

مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا (PNP)

اگر تصمیم به مهاجرت و سکونت در یکی از استان‌های کانادا را دارید، مهاجرت از طریق برنامه‌های استانی کانادا (PNP) مناسب شما خواهد بود. هر استان کانادا برنامه‌های مهاجرتی خود را دارا بوده و این برنامه‌ها به منظور جلب نیروهای متخصص و افراد با توانمندی‌ها در زمینه‌های خاص تدوین شده‌اند. برنامه‌های استانی به افراد امکان می‌دهند با توجه به نیازهای اقتصادی و اجتماعی خاص هر استان، درخواست مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت دائمی نمایند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان را دارد که برخی از دانشگاه‌های آن از جمله دانشگاه تورنتو در رده بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. همچنین شهرهای مختلف کانادا مانند مونترال و کبک سیتی نیز در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان هستند. به همین منظور ویزاهای مختلفی برای تحصیل در رده‌های مختلف سنی از سوی دولت کانادا صادر می‌شود که با توجه به شرایط خود می‌توانید از یکی از این روش‌ها استفاده کنید. 

اکسپرس اینتری (Express Entry)

این برنامه یکی از سیستم‌های بسیار محبوب حساب می‌شود که مبنی بر امتیازبندی است. با توجه به اینکه روش اکسپرس اینتری کانادا برخلاف روش‌های دیگر ممکن است تا چند سال نیز ادامه داشته باشد، جز بهترین روش‌ها و حتی سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا، محسوب می‌شود. در این روش به افراد بر اساس معیارهای مختلفی از قبیل تحصیلات، سابقه کار، سطح زبان و غیره امتیازی تعلق می‌گیرد و هرچقدر شخص امتیاز بالاتری دریافت کند شانس دریافت ویزای کانادا برای او بیشتر می‌شود. این سیستم برای جذب کارگران ماهر به کانادا طراحی شده است و شامل سه برنامه اصلی است:

  • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
  • برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP)
  • کلاس تجربه کانادا (CEC)

در این روش متقاضیان یک پروفایل ایجاد می‌کنند و به طور منظم از داوطلبانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌شود تا برای اقامت دائم اقدام کنند.

دیگر روش‌های رایج مهاجرت کانادا

خانواده و اسپانسرشیپ والدین

برنامه خود اشتغالی

ازدواج

چرا برای مهاجرت به کانادا به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

برنامه‌های متعددی برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت این کشور وجود دارد که این موضوع ممکن است انتخاب بهترین مسیر را برای شما به چالش بکشد. پیشنهاد ما به شما مشاوره با تیم متخصص علاالدین مهاجر است تا با بررسی همه جوانب و شرایط شما، آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای ورود به کانادا را به شما معرفی کنند. برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت علاالدین مهاجر مراجعه کرده یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۷۴۴۹۵ با ما تماس بگیرید.

پرسش های متداول

زندگی در کشوری با تنوع فرهنگی، امنیت بیشتر، طبیعت زیبا، فرصت‌های شغلی، آموزش با استانداردهای جهانی، کیفیت زندگی بالا و خدمات بهداشتی پیشرفته از جمله مزایای زندگی در کانادا است.
اولین قدم انتخاب مسیر مهاجرت است. هر فرد با‌توجه‌به سطح تحصیلات، مهارت‌ها و وضعیت کاری خود باید از بین روش‌های مختلف مهاجرت‌ به کانادا، گزینه مناسب خود را انتخاب کند. سپس، نوبت به مراحل دیگری چون آماده کردن مدارک، تمکن و ... خواهد رسید.
مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، برنامه‌های استانی، تحصیلی، اکسپرس اینتری و مهاجرت خانوادگی است.
رشته‌های مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت، حسابداری، پرستاری و بهداشت، علوم پایه و فناوری اطلاعات از جمله بهترین رشته‌ها هستند.
برای مهاجرت به کانادا، حدوداً ۱۵ هزار دلار کانادا برای فرد تنها و حدود ۲۱ هزار دلار کانادا برای همراه با همسر لازم است. اگر فرزند داشته باشید، هزینه ممکن است بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا باشد. این مبالغ تقریبی هستند و هزینه‌های مهاجرت به کانادا بستگی به برنامه مهاجرتی شما دارد.