ویزای توریستی کانادا
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا
مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا
مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا
عوامل ریجکتی ویزای توریستی کانادا
تراول هیستوری به چه صورت باید باشد؟
بهترین کشور برای دریافت شنگن
تبدیل ویزای توریستی کانادا به سایر ویزاها
برای تبدیل ویزای توریستی تا آخر فوریه فرصت داریم؟
سوالات متداول درباره ویزا توریستی کانادا
کلام آخر علاالدین مهاجر

ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا، یکی از زیباترین و پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر از سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند. اگر شما هم از علاقه‌مندان به سفر و گردشگری هستید و دوست دارید غیر از ایران کشورهای دیگری را نیز ببینید، حتما فکر سفر به کانادا به ذهنتان خطور کرده است. باید به این نکته دقت داشته باشید که برای سفر به کانادا، نیاز دارید ویزای توریستی کانادا دریافت کنید. ویزای توریستی کانادا به شما اجازه می‌دهد که به مدت حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. در ادامه مطلب به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا می‌پردازیم. همچنین، نکاتی را به شما ارائه خواهیم داد که به افزایش شانس اخذ ویزای توریستی کانادا کمک می‌کند. پس اگر قصد سفر به کانادا و در ادامه قصد تبدیل ویزای توریستی خود با سایر ویزاها و مهاجرت به کانادا را دارید، با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید.

سوالات متداول درباره ویزا توریستی کانادا

اگر فرد تا به حال ویزای مولتی نگرفته باشد، می‌تواند از اول برای دریافت ویزای مولتی اقدام نماید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کانادا اصلا ویزایی غیر از مولتی ۵ ساله ندارد. یعنی اگر متقاضی یک دعوت نامه برای شرکت در یک سمینار یک هفته‌ای داشته باشد، باز هم تمامی لیبل های کانادا ویزای مولتی ۵ ساله است. حتی اگر دعوت نامه شخصی باشد باز هم ۵ ساله است و چیزی جز ویزای مولتی ۵ ساله برای کانادا وجود ندارد.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ هزینه این ویزا برای ایرانیان از ۱۱۰ دلار کانادا است.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ معمولاً بین ۲ تا ۶ هفته است.

چگونه شانس اخذ ویزای توریستی کانادا خود را افزایش دهیم؟ برای افزایش شانس اخذ ویزای توریستی کانادا، باید مدارک کامل و دقیق باشند، انگیزه سفر خود به کانادا را کاملا واضح شرح دهید. سابقه سفرهای خارجی و سابقه اشتغال و پرداخت مالیات خود را به صورت شفاف ارائه دهید. تمکن مالی خود را ثابت کنید. از یکی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا دعوتنامه دریافت کنید.

در انتها به این نکته توجه لازم را داشته باشید که برای بالاتر رفتن شانس اخذ ویزای توریستی کانادا تمامی این مراحل را از ابتدا به یک موسسه مهاجرتی معتبر بسپارید تا خیالتان راحت باشد. علاالدین مهاجر با داشتن صدها پرونده موفق در کارنامه خود و همچنین شعبه‌ای در تورنتو کانادا به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا خود را به ما بسپارید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا 

فرم درخواست ویزای اقامت موقت

اصل و کپی مدارک شغلی

عکس پرسنلی

اصل و کپی اسناد ملکی و خودرو

گذرنامه معتبر

دعوتنامه از یکی از شهروندان یا مقیمان دائم کانادا

اصل و کپی شناسنامه

گواهی تمکن مالی

اصل و کپی کارت ملی

گواهی اشتغال

اصل و کپی مدارک تحصیلی

گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

 

سایر مدارک مورد نیاز به تفکیک و تخصصی تر به شرح زیر هستند:

 • دریافت یک دعوتنامه یونیک از شخصی در کانادا که PR و یا پاسپورت داشته باشد و تکس (مالیات) با دولت کانادا صفر باشد.
 • داشتن تراول هیستوری مناسب: یعنی فرد متقاضی حداقل یک بار باید اروپا رفته باشد و ویزای ارزشمند داشته باشد.
 • سند مالکیت قطعی به نام متقاضی
 • ارائه مدارک شغلی معتبر: اگر متقاضی صاحب کسب و کار باشد، جواز کسب، پروانه فعالیت یا روزنامه رسمی، لیست بیمه کارکنان، مالیات پرداخت شده باید ارائه دهد. ولی اگر متقاضی کارمند باشد استعلام بیمه تامین اجتماعی، ۳ فیش حقوقی آخر، ۱ گواهی اشتغال به کار که سمت، میزان حقوق و تاریخ مرخصی در آن مشخص باشد و با توجه به اینکه قطعا استعلام می‌شود باید صحت داشته باشد، مدارک شناسایی شامل کارت ملی و شناسنامه، اگر متاهل باشند سند ازدواج، مدارک مالی شامل پرینت حساب ۶ ماهه بانکی از حساب پر تراکنش، تمکن مالی به ازای هر نفر بالای ۴۰۰ میلیون تومان باید ارائه شود.

همچنین باید به این نکته دقت داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی کانادا، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • تابعیت یکی از کشورهای مجاز
 • گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت در کانادا
 • سابقه سفرهای خارجی مخصوصا اروپا
 • سابقه اشتغال
 • عدم سوء پیشینه کیفر

 

ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا 

پر کردن فرم درخواست ویزای اقامت موقت

ارسال مدارک به سفارت یا کنسولگری کانادا

تهیه مدارک مورد نیاز

برگزاری مصاحبه

پرداخت هزینه ویزا

دریافت نتیجه درخواست ویزا

مدت زمان دریافت ویزای توریستی کانادا

زمانی که این مدارک را به ما تحویل می‌دهید به دارالترجمه ارسال می‌شوند که ترجمه آن‌ها حدود دو هفته زمان می‌برد، سپس مرحله به مرحله این موارد روی سایت سابمیت می‌شوند. بعد از روند سابمیت شدن یک کانفرمیشن برای بایومتریک می‌آید که در این زمان متقاضی یک ماه فرصت دارد وقت انگشت نگاری در آنکارا بگیرد و بعد از انجام روند انگشت نگاری فرد باید برگردد و منتظر ایمیل خود سفارت باشد. این پروسه حداقل ۵۵ روز از زمانی که انگشت نگاری انجام می‌شود، زمان می‌برد تا جواب برای فرد ارسال شود.

عوامل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

نبودن تراول هیستوری مناسب و دعوتنامه: این نکته برای کانادا مهم است که فرد متقاضی حتما در ایران وابستگی داشته باشید که بخواهد برگردد و مدارک شغلی معتبر هم باید کامل باشد. همچنین در صورتی که می‌خواهید درباره دعوت نامه کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید، کافیست کلیک کنید. 

تراول هیستوری به چه صورت باید باشد؟

همانطور که گفتیم سفر به کشورهای اروپایی در تراول هیستوری بسیار مهم است، حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که به جز سفر به اروپا، کدام کشورهای دیگر تراول هیستوری قوی به حساب می‌آیند؟ باید در پاسخ به این سوال بگوییم که چند سال قبل کسانی که سفر خارجی زیاد می‌رفتند و ویزای لیبل دار داشتند، حتی اگه اروپا نرفته بودند معتبر به حساب می‌آمد. مثل ویزای هند، ویزای چین، ویزای سنگاپور، ویزاهایی که لیبل بودند و در پاسپورت ارزش داشتند ولی بعد از کورونا، کانادا تاکید دارد که حتما باید حداقل یک ویزای شنگن وجود داشته باشد و فرد حداقل به یک کشور اروپایی سفر کرده باشد.

بهترین کشور برای دریافت شنگن

برای کسانی که تا به حال اروپا نرفته‌اند، به عنوان اولین شنگن پیشنهاد می‌شود به کشور فرانسه بروند. البته پیشنهاد علاالدین مهاجر سفر با تور فرانسه است چراکه ضمانت بازگشت دارد و این نکته مهمی به شمار می‌رود. مدارک مورد نیاز برای سفر به فرانسه به شرح زیر می‌باشد:

 • سند مالکیت
 • مدارک شغلی معتبر چون اهمیت بالایی دارد
 • مدارک مالی شامل پرینت حساب ۶ ماهه بانکی با تمکن مالی بالای ۵۰۰ میلیون تومان
 • پس از بررسی مدارک ضمانت‌نامه بازگشت لحاظ می‌شود که معمولا برای ویزا اولی‌ها بین یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت ضمانت نامه بانکی می‌باشد. به این معنا که آن عدد در حساب فرد متقاضی بسته می‌شود تا زمانی که به سفر برود و بازگردد. البته در صورتی که این عدد در حساب فرد نباشد می‌تواند سند ملک به نام خود را در گرو بانک بگذارد که بعد از دریافت درصدی به صورت وجه نقد، خود بانک ضمانت بازگشت می‌دهد.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به سایر ویزاها

تا فوریه امسال یعنی اسفند ۱۴۰۲، ویزاهای توریستی مولتی ۵ ساله قابل تبدیل به اوپن ورک پرمیت است. اوپن ورک پرمیت ویزایی است که با آن اجازه کار دارید، برای تبدیل کافیست به ca. که خود ایمیگریشن دولت کاناداست درخواست دهید، پس از بررسی جواب می‌دهند. به این نکته توجه داشته باشید که الزاما همه ویزاهای مولتی ۵ ساله رو به ورک پرمیت تبدیل نمی‌کنند. همچنین در صورتی که متقاضی بخواهد پروسه ict یا ثبت بیزینس در کانادا را انجام دهد باید به ایران بازگردد و از ایران اقدام نماید. ولی به این نکته دقت داشته باشید که در صورت اقدام برای تبدیل ویزای مولتی ۵ ساله به اوپن ورک پرمیت فقط تا پایان فوریه فرصت دارید که تغییرات لازم را در پروفایل خود انجام دهید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا ره سایر ویزاها

برای تبدیل ویزای توریستی تا آخر فوریه فرصت داریم؟

با توجه به اینکه اخباری مبنی بر اکسند شدن قانون تبدیل ویزا وجود دارد، اطمینانی روی این روش وجود ندارد. در صورتی که نتوانید ویزا را تبدیل کنید، با ویزای مولتی ۵ ساله هر بار که وارد کانادا می‌شوید تا ۶ ماه می‌توانید آن جا بمانید و بعد از ۶ ماه باید حتما از کانادا خارج شوید. این روند ورود و خروج تا پایان مدت پاسپورت شما ادامه دارد و با توجه به اینکه پاسپورت ایرانیان ۵ ساله است، در این پنج سال فرد متقاضی هر بار فقط ۶ ماه می‌تواند در کانادا Stay داشته باشد. در صورتی که اعتبار پاسپورت شخص کمتر از ۵ سال مانده باشد، تا زمان پایان پاسپورت این روند ادامه دارد و بعد از پایان اعتبار امکان ورود به کانادا نخواهد بود.

کلام آخر علاالدین مهاجر

ویزای توریستی کانادا در واقع یک مجوز برای اقامت موقت در کانادا می‌باشد که به دارنده آن اجازه می‌دهد حداکثر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشد. در صورتی که برای اخذ ویزای توریستی کانادا مدارک و شرایط لازم را دارید کافیست با کارشناسان حرفه‌ای ما با شماره ۰۲۱۷۴۴۹۵ در تماس باشید و کار خود را به ما بسپارید.

 

پرسش های متداول

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، ابتدا باید مراحلی مانند پرکردن فرم درخواست، تهیه مدارک موردنیاز، پرداخت هزینه، ارسال مدارک، مصاحبه و دریافت نتیجه را طی کنید.
مدارک معمولاً شامل فرم درخواست، عکس پرسنلی، گذرنامه، شناسنامه، و مدارک تحصیلی و کاری است.
بله تبدیل ویزای توریستی کانادا به یک ویزای کاری امکان‌پذیر است، اما برای این کار باید از مراحل و فرآیندهای خاصی عبور کنید.
برای افزایش شانس دریافت ویزای توریستی کانادا، ارائه مدارک دقیق، شرح واضح انگیزه سفر، سابقه سفر و اشتغال، و دعوت‌نامه از شهروندان کانادایی می‌تواند مؤثر باشد.
وقتی درخواست ویزای توریستی کانادا می‌دهید، معمولاً زمان صدور آن بین ۲ تا ۶ هفته است، ولی ممکن است مدت‌زمان آن متغیر باشد.