ثبت شرکت در انگلستان
در این مطلب چه میخوانیم ؟
انواع شرکت در انگلیس
نحوه ثبت شرکت در انگلیس
مزایای ثبت شرکت در انگلیس
دریافت اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت
تجربه زندگی در کشور شکوه و امید با علاالدین مهاجر

ثبت شرکت در انگلستان

انگلستان یکی از قدرتمندترین و پیشرفته‌ترین اقتصادهای جهان است. این کشور با موقعیت جغرافیایی مناسب، منابع طبیعی، نیروی کار ماهر و زیرساخت‌های قوی، به عنوان یک مرکز مالی بین‌المللی و مقصد سرمایه‌گذاری جذاب شناخته می‌شود. سرمایه‌گذاری در انگلستان می‌تواند از طریق ثبت شرکت در این کشور صورت بگیرد و دسترسی به بازارهای بین‌المللی را برای شما فراهم کند. در ادامه این مقاله قصد داریم با ثبت شرکت در انگلیس و شرایط و مراحل فرآیند آن بیشتر آشنا شویم، همچنین به نحوه اخذ اقامت و مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت بپردازیم، با علاالدین مهاجر همراه باشید.

انواع شرکت در انگلیس

برای آن‌که بخواهید شرکتی را در انگلستان به ثبت برسانید نیاز است که ابتدا با ساختار شرکت‌ها در این کشور آشنا شوید. به طور کلی شرکت‌ها در انگلستان به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

انواع شرکت‌ها در انگلیس

شرکت‌های LLC: این نوع شرکت‌ها که یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود در انگلستان هستند، محبوب‌ترین و رایج‌ترین نوع شرکت در این کشور به شمار می‌روند و در آن‌ها مسئولیت صاحبان سهام به میزان سهام آن‌ها محدود می‌شود.

شرکت‌های PLC: در این شرکت‌های سهامی عام در انگلستان، سهام شرکت به عموم عاملان عرضه می‌شود و به طور عمومی قابل خرید و فروش است. در این شرکت‌ها، افراد به میزان سهمی که خریده‌اند در قبال ضرر شرکت مسئولیت خواهند داشت.

شرکت‌های LLP: این شرکت‌های مسئولیت محدود در انگلستان که گزینه مناسبی برای شراکت محسوب می‌شوند، مخصوص وکلایی هستند که قصد راه‌اندازی شرکت در انگلیس را دارند. مسئولیت شرکا در این شرکت محدود است و هر کدام با توجه به سودی که به دست آورده‌اند، مالیات تعیین شده خودشان را پرداخت می‌کند.

 

نحوه ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی، به شما فرصتی برای استفاده از منابع و فناوری‌های پیشرو در انگلستان را می‌دهد. برای اقدام به ثبت شرکت در انگلستان نیازمند سپری کردن مراحلی هستید که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

  1. انتخاب نوع شرکت: اولین مرحله تعیین ساختار شرکت مدنظرتان است. در انگلیس، شما می‌توانید یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود یا LLC، یک شرکت سهامی عام یا PLC و یک شرکت تضامنی با مسئولیت محدود یا LLP را ثبت کنید. همچنین، می‌توانید یک شعبه فروشگاه خارجی را به ثبت برسانید. شرکت‌های LLC یا همان شرکت خصوصی با مسئولیت محدود رایج‌ترین و پرطرفدارترین نوع شرکت‌ها برای ثبت هستند که قوانین ساده و زمان و هزینه‌های پایین برای ثبت را شامل می‌شوند.
  2. انتخاب نام شرکت: باید نام مناسب و منحصر به فرد برای شرکت خود انتخاب کنید. قبل از اقدام به ثبت نام، بهتر است با استفاده از سرویس‌های موجود برای جستجو در پایگاه داده نام‌های تجاری و صنعتی، مطمئن شوید که نام مورد نظر تکرار نشده است.
  3. درخواست شماره بیمه ملی: یکی از ملزومات ثبت شرکت و ثبت مشخصات آن در سامانه مالیاتی یا سازمان بیمه ملی، درخواست شماره بیمه ملی یا National Insurance Number است که به اختصار به آن NIN گفته می‌شود. دریافت شماره بیمه ملی در برخی موارد نیازمند مصاحبه حضوری در سازمان کار و بازنشستگی و گاهی نیز بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق ارسال با پست انجام می‌پذیرد.
  4. تعیین سهام‌داران و مدیران: باید سهام‌داران و مدیران شرکت را تعیین کنید. در صورتی که شما یک شرکت خصوصی را ثبت می‌کنید، حداقل یک سهام‌دار و یک مدیر و در صورت ثبت یک شرکت عمومی، حداقل دو سهام‌دار و دو مدیر لازم است.
  5. تعین آدرس ثبت شرکت: باید آدرس دائمی برای شرکت خود در انگلیس تعیین کنید. این آدرس باید یک آدرس فعال و قابل دسترس باشد.
  6. تهیه اساسنامه: باید اساسنامه شرکت خود را تهیه کنید. این اساسنامه باید حاوی جزئیات مانند نام و نشان شخص حقوقی، نوع فعالیت، سرمایه اولیه و قوانین داخلی شرکت باشد.
  7. ثبت اطلاعات شرکت: پس از انجام مراحل ذکر شده باید اطلاعات جمع‌آوری شده را به منظور ثبت‌نام و دریافت حساب مالیاتی در سامانه مرتبط با ثبت شرکت‌های انگلیسی ثبت کنید.
  8. ثبت‌نام در سامانه مالیات: شما برای ثبت صورت‌های مالیاتی شرکت خود نیازمند دریافت کد 10 رقمی پرداخت مالیات یا UTR هستید که این کد پس از ثبت اطلاعات شرکتتان توسط سازمان درآمد و گمرک به آدرس شما پست می‌شود. ثبت نام در سامانه مالیات به صورت آنلاین انجام می‌شود و شما باید از آن پس طبق مهلت مقرر پرداخت مالیات، حتی اگر مالیاتی نیز برای پرداخت نداشته باشید، جهت ارائه اظهارنامه مالیاتی اقدام نمائید.
  9. افتتاح حساب بانکی: از آن‌جایی که بیشتر بانک‌های کشورهای مختلف در لندن شعبه دارند، لذا شما ممکن است بتوانید با حساب خارجی خود فعالیتتان را ادامه دهید اما پیشنهاد می‌کنیم برای ساده‌تر شدن کارها و معاملاتتان اقدام به افتتاح یک حساب در بانک‌های انگلیسی نمائید.

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

ویژگی‌های مثبت بسیاری را می‌توان برای ثبت شرکت در انگلستان نام برد که ما در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

مزایای ثبت شرکت در انگلیس

سیستم حقوقی پیشرفته: انگلیس یکی از کشورهای دارای سیستم حقوقی پیشرفته و قوانین شفاف و قابل اعتماد است. این مزیت به شرکت‌ها کمک می‌کند تا در محافظت از حقوق و منافع خود قوی باشند.

دسترسی به بازارهای جهانی: با ثبت شرکت در انگلیس، شما به بازارهای جهانی دسترسی خواهید داشت. انگلیس عضو سازمان تجارت جهانی است، و با وجود خارج شدن این کشور از اتحادیه اروپا همچنان قوانین تجارت آزاد بین انگلستان و اتحادیه اروپا حفظ شده است. بنابراین شما می‌توانید به راحتی با کشورهای دیگر تجارت کنید.

سادگی فرآیند ثبت: فرآیند ثبت شرکت در انگلستان نسبتاً ساده است و به راحت‌‌ترین حالات، فقط چند روز به طول می‌انجامد. همچنین، هزینه‌های ثبت نیز نسبتاً مقرون به صرفه است.

محیط کسب و کار مناسب: انگلیس یکی از محل‌های مناسب برای راه‌اندازی و توسعه کسب و کار است. با توجه به سیستم مالی پایدار، زیرساخت‌های قوی، دسترسی به منابع انسانی ماهر و فرصت‌های تجاری بالا، شما می‌توانید در این کشور به رشد و پیشرفت خود بپردازید.

حفاظت از سرمایه: در انگلستان، حقوق سرمایه‌گذاران و سهامداران به خوبی حفظ می‌شود. قوانین دقیق در خصوص حقوق صاحبان سهام و تضمینات قابل اعتماد برای حفاظت از سرمایه شما در نظر گرفته شده است.

رژیم مالیات مناسب: رژیم مالیاتی ثبت شرکت در انگلستان به شرکت‌ها امکانات مالیاتی مناسبی را ارائه می‌دهد که برخی از ویژگی‌های آن عبارتند از نرخ مالیات بسیار پایین، سیستم تسهیلات مالیاتی جذاب، قوانین مالیاتی منصفانه و بهره‌مندی از توافقات مالیاتی بین‌المللی.

دریافت اقامت انگلستان از طریق ثبت شرکت

این که چگونه اقامت دائم انگلیس بگیریم یکی از دغدغه‌های ذهنی علاقه‌مندان به این کشور رویایی است. ثبت شرکت می‌تواند یکی از راه‌های مهاجرت به انگلستان به شمار رود. فردی که در انگلستان شرکت ثبت می‌کند می‌تواند ویزای 3 ساله این کشور را دریافت کند، در صورتی که شرکت وی در این 3 سال روند رو به رشدی را پشت سر گذاشته باشد می‌تواند تا 2 سال دیگر ویزای خود را تمدید نماید. اگر بعد از 5 سال نیز این شرکت هچنان رو به رشد باشد، می‌تواند برای اقامت دائم انگلستان از طریق ثبت شرکت اقدام نماید.

برنامه‌های مختلفی برای دریافت اقامت دائم انگلستان وجود دارد که هر کدام از این برنامه‌ها، شرایط و الزامات خاص خود را دارند که باید به آن‌ها پایبند باشید. همچنین لازم است توجه داشته باشید که ثبت شرکت تنها یکی از عوامل مورد نظر برای درخواست اقامت است و سایر شروط نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با متخصصان مهاجرتی علاالدین مهاجر مشورت نمائید.

تجربه زندگی در کشور شکوه و امید با علاالدین مهاجر

به راستی که انگلستان کشور شکوه و امید است و پایتخت بی‌نظیر آن می‌تواند هر کس را برای زندگی در این بهشت رویایی وسوسه کند. اگر شما نیز علاقه‌مند به سفر به این کشور باشکوه هستید پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت ویزای توریستی بلندمدت انگلستان روی علاالدین مهاجر حساب ویژه باز کنید. همچنین شما می‌توانید با مشاوره متخصصان علاالدین مهاجر برای دریافت جاب آفر انگلستان یا تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور برای اقامت اقدام کنید یا اطلاعات لازم درباره ثبت شرکت در انگلستان را از کارشناسان ما دریافت نمائید. از دیگر خدمات علاالدین مهاجر می‌توان به مهاجرت به آلمان و دیگر کشورهای پیشرفته جهان اشاره کرد که از طریق شماره تماس 02174495 یا مراجعه به وب‌سایت علاالدین مهاجر می‌توانید اطلاعات مفیدی را درباره آن‌ها کسب کنید.

پرسش های متداول

انواع شرکت‌های خصوصی با مسئولیت محدود، شرکت‌های سهامی عامی و شرکت‌های دولتی یا حوزه فعالیتی محدود
انتخاب نوع شرکت، نام شرکت، شماره بیمه ملی، تعیین سهام‌داران و مدیران، آدرس ثبت شرکت، اساسنامه، ثبت اطلاعات شرکت، ثبت‌نام مالیات و افتتاح حساب بانکی از مراحل این کار است.
سیستم حقوقی پیشرفته، دسترسی به بازارهای جهانی، فرایند ساده ثبت، محیط کسب‌وکار مناسب، حفاظت از سرمایه، رژیم مالیاتی مناسب، از مزایای ثبت در این کشور محسوب می‌شوند.