/Files/alaedinmohajer.com/GardeshImage/11_2ba4e.jpg
در این مطلب چه میخوانیم ؟
معرفی کشور قبرس شمالی
مزایای قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها
شرایط متقاضی و مراحل دریافت مجوز اقامت قبرس
دریافت اقامت دائم قبرس با خرید ملک
اقامت قبرس و شنگن
مهاجرت به قبرس با علاالدین مهاجر
روش های مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی در سال‌های اخیر به دلیل شرایط اقتصادی و زندگی مطلوبی که در این کشور وجود دارد، برای بسیاری از افراد جذاب شده است. قبرس شمالی یک کشور کوچک و زیبا با تاریخ و فرهنگ غنی است و از نظر آب و هوا و طبیعت نیز بسیار دلپذیر است. برای مهاجرت به این کشور، مهارت‌های زبانی خاصی لازم نیست ولی باید شرایط مهاجرت را به خوبی بشناسید و به کمک مشاوران مهاجرتی مجرب، اقدام به اخذ مدارک و پرونده مهاجرتی خود نمائید. در این مقاله به جزئیات مهاجرت به قبرس شمالی پرداخته‌ایم و بیان کرده‌ایم که چرا این کشور مقصدی ایده‌ال برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت است. در ادامه با علاالدین مهاجر همراه باشید و در صورت نیاز به مشاوره برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شرایط متقاضی و مراحل دریافت مجوز اقامت قبرس

شرایط و مراحل دریافت اقامت قبرس

حداقل سن ۱۸ سال

ظرف یک سال بعد از صدور اقامت سفر به قبرس الزامی است و پس از آن هر دو سال یک بار

تامین وجوه سرمایه گذاری خارج از قبرس

جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز

عدم سوء پیشینه

انتخاب سرمایه گذاری (از راه دور یا از طریق رفتن به قبرس)

اثبات درآمد متقاضی (درآمد حداقل ۳۰ هزار یورویی برای خود به جز خانواده)

ارسال درخواست اقامت دائم به اداره مهاجرت قبرس و پرداخت هزینه های دولتی آن

نام متقاضی نباید در لیست افرادی که توسط اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند، باشد

صدور مجوز اقامت دائم قبرس

سرمایه گذاری در قبرس برای دریافت اقامت

برای اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری در این کشور، دو روش سرمایه گذاری در املاک و سرمایه گذاری سپرده نقدی امکان پذیر است. 

 

معرفی کشور قبرس شمالی

کشور قبرس، جزیره‌ای در شرق دریای مدیترانه و سومین جزیره بزرگ مدیترانه است که وسعت ۹۲۵۲ کیلومتر مربع دارد. موقعیت جغرافیایی قبرس به گونه‌ای است که بخش جنوبی آن جزو کشورهای اتحادیه‌ی اروپا و اتحادیه کشورهای همسود به شمار می‌رود. در واقع قبرس در حوزه شمال شرقی دریای مدیترانه در تقاطع سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد. جمعیت این کشور ۱.۱ میلیون نفر است که تلفیقی از مردم یونان، ترکیه، ارمنستان، مارونی‌ها و کاتولیک‌های رم هستند. در سال 1974 در پی کودتای یونانی قبرس جهت پیوستن این کشور به یونان، ترکیه به این کشور حمله کرد. پس از آن، این کشور به دو بخش قبرس شمالی که بخش ترک‌نشین است و بخش جنوبی با حضور یونانی‌ها تقسیم شد. 

قبرس شمالی حدود یک سوم جزیره قبرس را اشغال می‌کند و پایتخت آن نیکوزیا نام دارد. در حال حاضر قبرس شمالی تحت سلطه ترکیه قرار دارد و با نام جمهوری ترک قبرس شمالی نیز شناخته می‌شود. این منطقه آرام و زیبا یکی از مقاصد فوق‌العاده برای گذران تعطیلات و سفری به یاد ماندنی است، علاوه‌بر آن، این کشور با سیاست‌های جذب سرمایه‌گذار خارجی، آب و هوای مدیترانه‌ای و رشد اقتصادی، یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت و دریافت اقامت به ویژه برای ایرانیان به شمار می‌رود.

دانشگاه‌های این کشور نیز از لحاظ رتبه‌های جهانی در سطح خوبی قرار دارند. فرهنگ قبرس شمالی به دلیل تعاملات تاریخی در جزیره تحت تأثیر سنت‌های ترکی و یونانی است. غذاهایی مانند کباب، مزه (پیش غذا) و شیرینی‌های سنتی مانند باقلوا برخی از غذاهای محلی این منطقه محسوب می‌شوند. ترکی زبان رسمی قبرس شمالی است، اگرچه انگلیسی در مناطق توریستی و موسسات آموزشی آن به طور گسترده صحبت می‌شود. قبرس شمالی دو فرودگاه نیکوزیا و فاماگوستا را دارد و روش اصلی حمل و نقل در داخل کشور جاده‌ای است که معمولاً از اتوبوس و تاکسی استفاده می‌شود.

مزایای قبرس شمالی نسبت به سایر کشورها

با اینکه این روزها ایرانیان در اکثر کشورها با محدودیت ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار مواجه هستند، قبرس شمالی هیچگونه محدودیتی برای ایرانیان ندارد و شما می‌توانید همانند سایرین به آسانی اقدام به راه اندازی کسب و کار نمایید. برخی از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی به شرح زیر است:

مزایای مهاجرت به قبرس شمالی

تنها با پرداخت ۳۰ درصد وجه ملک خریداری شده حتی یک سوئیت ۵۰ هزار پوندی، می‌توانید اقامت بگیرید، مشابه این امکان در هیچ کجا وجود ندارد. 

طبق قانون اساسی این کشور خریدار ملک حق اقامت این کشور را دارد حتی اگر عرصه و اعیان ملک را به خارجی ها بفروشد. همچنین برخلاف بعضی کشورها مثل گرجستان دغدغه تغییر یک شبه قوانین وجود ندارد.

قبرس در بین کشورهای امن دنیا به عنوان پنجمین کشور شناخته می‌شود که آب و هوایی مدیترانه ای اتمسفری دل انگیزی برای یک زندگی رویایی دارد.

عمده جمعیت این کشور را خارجیان و به طور خاص اروپاییان تشکیل می‌دهند، از همین جهت شما در برخورد با دو سوم جمعیت، احساس شهروند درجه دو بودن ندارید چرا که آنان نیز چون شما مهاجرند و بدین ترتیب شما حس می‌کنید در نقطه ای از کشور خود نظیر شمال به سر می‌برید که این نکته مهمی است.

امکان اخذ وام با ارز دلخواه خود با بهره معقول در این کشور وجود دارد و در صورت نیاز می‌توانید معادل ۵۰ درصد ارزش ملک خود طی یک الی دو هفته دریافت نمایید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی این کشور بی نظیر است. همچنین کازینوهای لاکچری با پذیرایی کامل اعم از انواع نوشیدنی های الکلی و غیر الکلی، میوه و تنقلات، شام تا حتی انواع سیگار به صورت صد در صد مجانی وجود دارد که از جاذبه های سفر به قبرس شمالی به حساب می‌آید.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی نصف هزینه های زندگی در قبرس جنوبی است. در واقع مشابه هزینه های زندگی در ایران حتی در مواردی پایین تر است، چرا که به لیر ترکیه می‌باشد.

البته این نکته مهم نیز به مزایای این کشور می‌افزاید که خرید و فروش ملک و ماشین در قبرس به پوند انگلیس می‌باشد که معتبرترین و کم نوسان ترین ارز دنیاست، در نتیجه حفظ سرمایه شما تضمین می‌شود.

با توجه به شرایط بالا و داشتن ۳۳۰ روز آفتابی، قبرس شمالی به مقصدی جذاب مخصوصا برای اروپاییان تبدیل شده است. به همین علت به سرعت در حال رشد است و قیمت‌ها هر روز تغییر می‌کند.

این کشور همچنین در سال گذشته به عنوان یکی از برجسته ترین نقاط برای سرمایه گذاری در دنیا انتخاب شد.

 

دریافت اقامت دائم قبرس با خرید ملک

اقامت کشور قبرس به صورت دائم و موقت داده می‌شود که یکی از راه‌های اخذ اقامت دائم قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. مبلغ سرمایه‌گذاری در این روش متناسب با مساحت ملک، منطقه و سایر ویژگی‌های ملک متغیر است با این حال در منطقه‌ای مانند لانگ بیچ متقاضی می‌تواند با پرداخت بین 100 الی 200 هزار پوند در بخش املاک این کشور سرمایه‌گذاری کند و حتی بخشی از آن را به صورت اقساطی پرداخت نماید. برای اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک پیشنهاد می‌شود حتما ازطریق یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدام نمایید تا چالش‌های احتمالی در این مسیر را به راحتی پشت سر بگذارید. علاالدین مهاجر با کارشناسان متخصص خود می‌تواند در مسیر خرید ملک در قبرس شمالی کمک شایانی به شما نماید.

اقامت قبرس و شنگن

از آن‌جایی که قبرس شمالی جزء اروپا به شمار نمی‌آید، در حال حاضر دارندگان اقامت قبرس شمالی نمی‌توانند بدون ویزا به حوره شنگن سفر کنند. در واقع افراد با داشتن اقامت قبرس شمالی امکان سفر به 124 کشور را خواهند داشت. اگر فردی ویزای شنگن داشته باشد می‌تواند پس از ورود به کشور صادر کننده ویزا وارد قبرس شده و در مدت زمانی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس اقامت داشته باشد.

مهاجرت به قبرس با علاالدین مهاجر

با توجه به اینکه از لحاظ آب و هوایی کشور قبرس شمالی برای ایرانیان مقصدی مناسب است و سایر ویژگی‌های جذاب این کشور، اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از طریق دریافت مشاوره و راهنمایی کارشناسان مجرب علاالدین مهاجر اقدام نمایید. کارشناسان مهاجرتی ما از ابتدا تا انتهای مسیر در کنار شما خواهند بود تا به نحو احسن به نتیجه دلخواهتان دست یابید. در صورتی که می‌خواهید با روند مهاجرت به کانادا، مهاجرت به انگلستان، مهاجرت به آلمان، دریافت پاسپورت دومینیکا (پاسپورت دوم) و سایر کشورها آشنا شوید، کافیست با شماره ۰۲۱۷۴۴۹۵ بخش مهاجرت تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید یا در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالب مرتبط را مطالعه بفرمایید.

پرسش های متداول

خرید ملک، سرمایه‌گذاری و تمکن مالی
دانشگاه‌های با کیفیت، هزینه‌های زندگی مناسب، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای خوب و معتدل
خیر. قبرس شمالی جزء حوزه شنگن نیست و افراد با داشتن اقامت قبرس شمالی فقط امکان سفر به 124 کشور را خواهند داشت.