خرید بیزینس در کانادا
در این مطلب چه میخوانیم ؟
برنامه مهاجرتی Owner Operator چیست؟
انواع روش‌های برنامه Owner Operator
خرید بیزینس در کانادا برای چه کسانی مناسب است؟
مزایای خرید سرقفلی یا خرید بیزینس در کانادا
شرایط برنامه Owner Operator و خرید بیزینس در کانادا
مراحل خرید بیزینس در کانادا و دریافت ویزای کار Owner Operator
مشاغل پرتقاضا برای خرید بیزینس در کانادا
هزینه خرید بیزینس در کانادا
چرا برای مهاجرت به کانادا با خرید کسب و کار به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

خرید بیزینس در کانادا و مهاجرت به این کشور

مهاجرت به کانادا به عنوان یک صاحب کسب‌و‌کار (Owner Operator) یک راه مناسب برای افرادی است که می‌خواهند به عنوان کارآفرین در این کشور شروع به کار کنند. این برنامه که تحت عنوان مالک مجری یا مالک گرداننده شناخته می‌شود، یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کانادا است که می‌تواند مسیر رسیدن به اقامت دائم کانادا را هموار نماید. در ادامه قصد داریم به بررسی جوانب مختلف مهاجرت به کانادا به روش Owner Operator پرداخته و با شرایط و جزئیات خرید بیزینس در کانادا بیشتر آشنا شویم. با علاالدین مهاجر همراه باشید.

برنامه مهاجرتی Owner Operator چیست؟

برنامه مالک مجری با Owner Operator یک راهکار جذاب برای افرادی است که به دنبال تجارت و کسب‌و‌کار خود در این کشور هستند و نمی‌خواهند مراحل دریافت جاب آفر کانادا را سپری کنند. در این روش، فرد به عنوان صاحب و مدیر کسب‌و‌کار (Owner Operator) در کانادا فعالیت می‌کند. برای شروع این برنامه، فرد باید یک بیزینس فعال موجود در کانادا را خریداری یا یک واحد تجاری جدید را تأسیس کند. این برنامه از لحاظ مالی بهترین گزینه برای افرادی است که توانایی مالی لازم برای راه‌اندازی یک واحد تجاری را دارند. همچنین، شخص باید نشان دهد که او توانایی مدیریت و توسعه کسب و کار را داراست. برنامه مالک مجری امکانات زیادی را فراهم می‌کند؛ به عنوان مثال، صاحب کسب‌و‌کار حقوق مدیریتی و سودهای شرکت خود را به دست می‌آورد. همچنین، به فرد این امکان را می‌دهد تا به سرعت در بازار کار کانادا حضور یابد و در زمینه فعالیت خود توانمندی‌هایش را به کار بگیرد، در نتیجه امتیازات مناسبی را برای دریافت اقامت دائم کانادا کسب نماید.

انواع روش‌های برنامه Owner Operator

این برنامه 3 روش گوناگون را برای فعالیت در کانادا در برمی‌گیرد که می‌توانند منجر به دریافت اقامت کانادا شوند. همچنین در همه روش‌های این برنامه توانمندی‌های مالی و مهارت‌های مدیریتی، موارد اساسی هستند. در ادامه به این سه روش اشاره می‌کنیم.

 1. خرید کامل یک بیزینس در کانادا: در این روش که مهم‌ترین و پرطرفدارترین نوع در برنامه مالک مجری به شمار می‌رود، فرد یک شرکت موجود یا یک بیزینس فعال که سرویس دهی عمومی را به مردم کانادا ارائه می‌دهد، به طور کامل خریداری می‌کند. با این تصمیم، فرد به عنوان مسئول مدیریتی در کسب‌و‌کار حاضر می‌شود و این امکان را می‌دهد که با تجربه بیزینسی خود در بازار کانادا حضور یابد و با جوامع محلی ارتباط برقرار کند. به علاوه، با خرید یک بیزنس موجود، این افراد می‌توانند از زیرساختهای قبلی شرکت بهره‌مند شده و فرآیند راه‌اندازی را سرعت بخشند.
 2. خرید سهام غالب یک بیزینس در کانادا: برای این کار شما باید حداقل 50.1% از سهام یک بیزینس را بخرید و در جایگاه مدیریتی آن شغل قرار بگیرید. با خرید حداقل 50.1% از سهام، شما در واقع سهام غالب را از آن خود کرده‌اید و می‌توانید مجوز یک ساله کار در کانادا را دریافت کنید. در نهایت نیز برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.
 3. راه‌اندازی استارت‌آپ در کانادا: روش سوم راه‌اندازی استارت‌آپ یا یک کسب‌و‌کار نوپا است. این روش به دلیل ریسک بالا، به راحتی مورد تایید اداره کار و امور اجتماعی کانادا قرار نمی‌گیرد، از این رو پیشنهاد نمی‌شود.

خرید بیزینس در کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

خرید بیزنس در کانادا یک فرصت استثنایی برای افرادی است که تجربه و توانمندی‌های مدیریتی در زمینه کسب و کار دارند و به دنبال فرصت‌های مهاجرت و سرمایه‌گذاری در کانادا هستند. در واقع این روش به افراد این امکان را می‌دهد که به سرعت به زیرساختهای موجود در کانادا دست پیدا کرده، با اطمینان به عنوان مدیران کسب و کار فعالیت کنند و در یک محیط کسب‌و‌کار چالشی و پویا، شکوفا شوند. همچنین، افرادی که می‌خواهند از ساختار تجاری موجود در کانادا بهره‌مند شده و در کمترین زمان ممکن وارد بازار کار و بازار مصرف کانادا شوند، می‌توانند از این برنامه بهره‌مند شوند. از آن‌جایی که این برنامه نیازمند پرداخت هزینه‌های مرتبط با خرید یک بیزینس و هزینه‌های مدیریتی آن است، لذا افراد واجد شرایط این برنامه باید توانایی مالی تامین همه آن‌ها را داشته باشند تا بتوانند به سرعت در مسیر موفقیت و استقرار در کانادا قرار گیرند.

خرید بیزینس در کانادا

مزایای خرید سرقفلی یا خرید بیزینس در کانادا

دلایل بسیاری وجود دارد که برنامه Owner Operator و خرید بیزینس جزء بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار رفته و با اسقبال فراوانی از سوی متقاضیان روبه‌رو شده است.

مزایای خرید سرقفلی یا خرید بیزنس در کانادا

قابل اجرا در تمام استان‌های کانادا

بدون نیاز به گذر از چالش‌های دریافت ویزای کار مانند انتشار آگهی و...

حفظ سرمایه و کسب سود

داشتن مشتری‌های قبلی و بدون نیاز به تبلیغات جذب مشتری

بدون نیاز به رقابت و محدودیت در پذیرش

بدون نیاز به ارائه مدرک دانشگاهی

بدون محدودیت در میزان سرمایه برای خرید بیزینس

امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال

امکان اقامت سریع کانادا

ویزای کار باز برای همسر

امکان همراهی خانواده

بدون نیاز به تراول هیستوری (سابقه سفر) شنگن و...

برخورداری از بیمه تکمیلی برای خود و خانواده

امکان تغییر کسب‌و‌کار و خرید بیزینس جدید

بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس

هموار ساختن مسیر دریافت اقامت دائم کانادا

 

شرایط برنامه Owner Operator و خرید بیزینس در کانادا

در صورتی که روش مالک مجرب و خرید بیزینس را برای مهاجرت خود انتخاب کرده‌اید، باید برخی از شرایط را دارا باشید تا بتوانید ویزای کار از طریق این برنامه را دریافت کنید. برخی از این شرایط را در ادامه شرح می‌دهیم:

 • تجربه مدیریتی یا تجاری: باید با توجه به مهارت‌هایتان، نوع بیزینس را مدنظر بگیرید. از آن‌جایی که شما در آینده مدیر این کسب و کار هستید، لازم است که در گذشته تجربه مدیریت یا مالکیت تجاری در این زمینه را داشته باشید. در واقع شما می‌توانید با داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مدیریتی با محوریت جواز کسب‌و‌کار خود، همه یا حداقل 50% از سهام یک بیزینس شخصی را در کانادا خریداری کنید و به واسطه آن ویزای کار یک ساله کانادا را دریافت نمایید.
 • توانایی مالی: شما باید توانایی مالی کافی داشته باشید تا هزینه‌های خرید یا تأسیس کسب‌و‌کار و هزینه‌های مدیریتی را تأمین کنید.
 • زبان انگلیسی یا فرانسه: برای دریافت ویزای کار از طریق این روش نیاز به آیلتس ندارید و با تسلط نسبی بر زبان انگلیسی یا فرانسه برای برقراری ارتباط در محیط کاری کانادا، می‌توانید اقدام کنید. اما توجه داشته باشید برای دریافت اقامت دائم این موضوع الزامی است.
 • محدودیت سنی: برای بهره‌مندی از این برنامه مهاجرتی، شرط سنی به طور مستقیم مشخص نشده است، اما باید شرایط جسمانی لازم برای کار در زمینه انتخابی را داشته باشید. بیزینس انتخابی شما باید در محدوده توانایی و بر اساس مهارت‌ها و توانمندی‌های شما باشد.
 • برای خرید بیزینس در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟
 • اقدام برای مهاجرت از طریق برنامه مالک مجری و خرید بیزینس در کانادا نیازمند ارائه برخی مدارک از قبیل زیر است:
 • مدارک شخصی: مانند پاسپورت، سند ازدواج، عکس رنگی و غیره
 • مدارک مالی: شامل تمامی اسناد مرتبط با توانمندی مالی شما مانند حساب‌های بانکی و گردش مالی یا وجوه در حساب بانکی شرکت کانادایی
 • مدارک تحصیلی و تجربه کاری: تمام مدارک تحصیلی همراه با ترجمه به یکی از زبان‌های رسمی کانادا و رزومه حرفه‌ای شامل تجربه‌های کاری، مهارت‌ها و دیگر اطلاعات مرتبط
 • مدارک مرتبط با بیزینس: شامل اسناد حقوقی، قراردادها، و سوابق مالی همچنین توضیحات دقیق در مورد نوع فعالیت بیزینس، بازار هدف و برنامه کسب‌و‌کار
 • اثبات مالکیت بیزینس: مانند قرارداد خرید سهام یا ثبت شرکت
 • اثبات مشروعیت بیزینس در کانادا: مانند اجاره دفتر، وب‌سایت، قراردادها، شرایط بازاریابی و غیره

مراحل خرید بیزینس در کانادا و دریافت ویزای کار Owner Operator

 • اولین گام برای خرید یک کسب و کار مناسب، یافتن آن است. دقیقا باید بدانید در چه کاری مهارت دارید و چه بیزینسی را می‌خواهید خریداری کنید، سپس از طریق مجله‌ها، روزنامه، سایت‌های خرید و فروش و ... کسب و کار مناسب خود را انتخاب کنید. باید حواستان باشد که در این مرحله با دقت کافی، بیزینس را از همه جنبه‌ها مانند موقعیت مکانی، گران نبودن آن، علت فروش و ... بررسی کنید.
 • در گام دوم ترجیحا نیاز دارید که از یک وکیل تجاری کمک بگیرید تا در تنظیم قراردادها و کارهای اداری به شما کمک کند.
 • گام سوم نیز به خرید این بیزینس اختصاص دارد که آن را را همراه با نامه مالیاتی کامل، از صاحب کسب و کار خریداری می‌کنید و به عنوان یک فرد خارجی باید برای اجاره ملک از صاحب ملک تلاش کنید.
 • گام چهارم مربوط به بیزینس پلن است. شما باید یک طرح تجاری قوی و دقیق تهیه کنید تا به اداره مهاجرت و کار کانادا ثابت کنید که نه تنها این کسب و کار را حفظ می‌کنید بلکه به رشد آن نیز کمک خواهید کرد و برنامه‌های خوبی برای آن دارید.
 • گام پنجم زمانی است که بیزینس پلن شما مورد تایید اداره کار و امور اجتماعی کانادا قرار می‌گیرد و حضور شما برای مدیریت این کسب‌و‌کار الزامی تلقی می‌شود، در نتیجه مجوز LMIA از سوی این سازمان برای شما صادر می‌شود. LMIA مخفف عبارت Labour Market Impact Assessmen و به معنی تأییدیه ارزیابی تاثیر بر بازار کار است. این مجوز به صورت یک نامه از سوی اداره کار کانادا صادر می‌شود و مجاز بودن استخدام فرد غیرکانادایی در بازار کار کانادا را تایید می‌کند. ارزیابی و صدور این نامه حدود 2 الی 3 ماه زمان احتیاج دارد.
 • در نهایت پس از گرفتن مجوز LMIA، زمان مراجعه به اداره مهاجرت کانادا و دریافت ورک پرمیت فرا می‌رسد. ورک پرمیت با نام ویزای کار مالک مجری یا Owner Opertaor تحت برنامۀ مهاجرتی Temporary Foreign Worker Program صادر می‌شود و به شما نقطه آغاز بیزینس جدیدتان در کانادا را نوید می‌دهد. تا زمانی که بیزینس خود را فعال نگه دارید، اقامت شما تمدید خواهد شد.

مشاغل پرتقاضا در کانادا برای خرید بیزینس

مشاغل پرتقاضا برای خرید بیزینس در کانادا

در حال حاضر درخواست خرید کسب و کار مشاغل خدماتی، جزء پر طرفدارترین‌ها هستند. از بیزینس‌هایی که تاکنون توسط ایرانیان خریداری شده است می‌توان به برخی مشاغل خدماتی مانند رستوران، کافی‌شاپ، خشکشویی، کارواش، مغازه لوازم یدکی، گلفروشی، تعمیرگاه و آرایشگاه اشاره کرد.

هزینه خرید بیزینس در کانادا

برای خرید بیزینس در کانادا، حداقل میزان سرمایه‌گذاری تعیین نشده است و هزینه آن متناسب با نوع کسب‌و‌کار، مکان جغرافیایی، میزان سودآوری آن، شرایط ملک و غیره متغیر است. اما به طور کلی توصیه می‌شود که برای مهاجرت به کانادا از این طریق حدود 150 هزار الی 200 هزار دلار برای خرید کسب‌و‌کار و حدود 100 هزار دلار دیگر برای هزینه‌های مدیریتی شامل استخدام، پرداخت حقوق و غیره در نظر بگیرید.

چرا برای مهاجرت به کانادا با خرید کسب و کار به علاالدین مهاجر مراجعه کنیم؟

علاالدین مهاجر می‌تواند برای انتخاب بیزینس مناسب به شما مشاوره دهد و شما را به درستی راهنمایی کند. اکنون که کانادا درهای این کشور پهناور را به روی مهاجران به خصوص افراد متخصص و ماهر گشوده است، نباید این فرصت استثنایی را به راحتی از دست داد. رویای زندگی در رفاه و آسایش کامل این کشور پیشرفته در صورتی به حقیقت می‌پیوندد که با تدبیر و برنامه‌ریزی همراه شود و شما را قدم به قدم به آرزوهایتان نزدیک کند. پیشنهاد می‌کنیم که حتی اگر مسیر پیش روی خود را به خوبی می‌شناسید، باز هم راهنمایی و مشورت با متخصصان علاالدین را نادیده نگیرید تا بتوانید ریسک‌های احتمالی را با موفقیت پشت سر بگذارید. شما همچنین می‌توانید برای دریافت ویزای توریستی مولتی کانادا یا انواع ویزای کار روی تیم متخصص ما حسااب کنید یا تمامی مراحل مهاجرت به کانادا به روش برنامه انتقال درون شرکتی ICT را با ما به راحتی سپری کنید. برای دریافت مشاوره در خصوص مهاجرت به کانادا و سایر کشورها از طریق شماره تماس 02174495 با ما تماس بگیرید یا مطالب مرتبط را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه بفرمایید. 

پرسش های متداول

کارآفرینان برتری که توانایی خرید یک بیزینس فعال یا تاسیس یک واحد تجاری جدید در کانادا را دارند می‌توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده کنند. داشتن تجربه و توانمندی‌های مدیریتی لازم در زمینه کسب‌وکار هم مهم است.
مزایای این برنامه شامل امکان دسترسی به بازار جهانی، سیستم مالی پایدار و مطمئن، عدم نیاز به مدرک زبان، عدم ارائه مدرک دانشگاهی و عدم گذر از چالش‌های دریاف ویزا و ... است.
برای خرید یک بیزینس در کانادا، مدارکی شناسایی، اسناد ازدواج (در صورت لزوم) و مدارک مالی از جمله اسناد بانکی و گردش مالی نیاز است. همچنین مدارک تحصیلی همراه با ترجمه به زبان رسمی کانادا و مدارک مرتبط با بیزینس هم باید تهیه و ارائه شود.
خرید کسب و کار مشاغل خدماتی در حال حاضر جزء پر طرفدارترین‌ها بیزینس‌هاست. معمولا ایرانیان به خرید مشاغلی چون رستوران، کافی‌شاپ، خشکشویی، کارواش، مغازه لوازم یدکی، گلفروشی، تعمیرگاه و آرایشگاه تمایل دارند.