ویزای کار اسپانیا (جاب آفر اسپانیا )
در این مطلب چه میخوانیم ؟
مراحل دریافت ویزای کار اسپانیا
شرایط دریافت ویزای کاری اسپانیا
مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا
مشاغل مورد نیاز و مشاغل پر درآمد در اسپانیا
انواع ویزای کار اسپانیا
ویزای کار معمولی
ویزای کار خودکفایی یا خوداشتغالی
دریافت ویزای کار اسپانیا با مراجعه به علاالدین مهاجر

مهاجرت کاری به اسپانیا

کشور زیبا و تاریخی اسپانیا نه تنها یک مقصد بی‌نظیر برای سفر در اروپا بوده بلکه به دلیل پایه‌های قوی و متنوع صنعتی آن، کشوری فوق‌العاده برای کار و ادامه زندگی است. اسپانیا با وجود گذراندن فراز و نشیب‌های بسیار از لحاظ اقتصادی و بدون داشتن منابع نفت و گاز، اکنون رتبه چهاردهم اقتصاد بزرگ دنیا را به خود اختصاص داده و پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا است. اقتصاد پویای این کشور دوست‌داشتنی، توجه افراد زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده و آن را به یک مقصد عالی مهاجرت در قاره سبز تبدیل کرده است. در ادامه قصد داریم مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار و شرایط آن را بررسی کنیم. با علاالدین مهاجر همراه باشید.

مراحل دریافت ویزای کار اسپانیا

ابتدا باید کارفرمای مناسب و واجد شرایط را پیدا کنید که حاضر به ارسال دعوتنامه برای شما باشد. پس از دریافت دعوتنامه با آماده سازی مدارک، فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین یا حضوری تکمیل می‌کنید. در صورت موافقت سفارت با درخواست شما، پس از 3 الی 6 ماه به شما ویزای کار داده می‌شود.

 

شرایط دریافت ویزای کاری اسپانیا

علاقه‌مندان مهاجرت به اسپانیا به خوبی می‌دانند که اخذ اقامت اسپانیا و شرایط زندگی در این کشور شامل قوانینی است که با کمک راهنمایی مشاوران مهاجرتی می‌توانند آن‌ها را پشت سر گذاشته و به رویای خود به راحتی دست یابند. اولین شرط کار در اسپانیا برای تبعه‌های کشورهای غیراروپایی، داشتن دعوتنامه کار است و شما باید ابتدا یک جاب آفر (پیشنهاد شغلی) از یک کارفرما در اسپانیا داشته باشید. سعی کنید رزومه کامل و قوی به زبان اسپانیایی داشته باشید حتی اگر نیاز بود از دارالترجمه برای ترجمه رزومه خود کمک بگیرید و برای نوشتن آن وسواس زیادی به خرج دهید. شغل مناسب خود را در سایت‌های کاریابی یا شبکه‌های اجتماعی بزرگ بیزینسی انتخاب کنید و دنیای ارتباطات را دست کم نگیرید. 

ترجیحا رزومه خود را به شرکتی معتبر و دارای تمکن مالی بفرستید تا در هنگام دریافت ویزای کار اسپانیا دچار مشکل نشوید. کارفرما باید شغل مورد نظر شما را به مدت سه ماه در اسپانیا و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کرده باشد. در صورتی که ویزای کار اسپانیا را دریافت کنید، همسر و فرزندان را نیز می‌توانید با خود به این کشور ببرید. اگر دارای ویزای کار اسپانیا هستید، همسر شما به صورت تمام وقت مجاز به اشتغال در این کشور است و هیچ نیازی به اخذ اجازه کار نخواهند داشت. اگر قصد داشته باشید که از طریق ویزای کار اسپانیا به اقامت دائم این کشور دست یابید باید به مدت 5 سال مداوم در این کشور زندگی و کار کنید. همچنین پس از 10 سال زندگی مشمول اخذ تابعیت این کشور خواهید شد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا

در صورتی که از یک کمپانی در اسپانیا دعوت به کار شده‌اید، با ارائه مدارک زیر می‌توانید برای دریافت ویزای کار و سپس مهاجرت به این کشور اقدام نمایید:

مدارک مورد نیاز ویزای کار اسپانیا

تکمیل آنلاین یا کتبی فرم درخواست ویزا

مدارک تحصیلی

نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر

مدارک شغلی

مدارک شناسایی (پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار، اصل شناسنامه به همراه ترجمه)

نامه عدم سوء پیشینه

4 قطعه عکس با زمینه سفید

تمکن مالی

ترجیحا مدرک زبان اسپانیایی (شانس اخذ ویزای کار را بیشتر می‌کند)

بیمه نامه

مشاغل مورد نیاز و مشاغل پر درآمد در اسپانیا

جاذبه‌های گردشگری فراوان در این کشور تاریخی سبب شده که صنعت توریسم در اسپانیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. علاوه‌بر گردشگری، تولید صنایعی مانند موتور سازی و کشتی سازی نیز دارای رونق خوبی هستند و با توجه به وجود بنادر در این کشور مشاغلی مانند کشتیرانی، مهندسی کشتی، مهندس نیروی دریایی، مهندسی مکانیک و مهندسی برق از فرصت‌های شغلی در این کشور به شمار می‌روند. شغل‌های مرتبط با کادر درمان مانند پزشکی و پرستاری و شغل‌های مرتبط با ساخت و ساز مانند خرید ملک و مهندس عمران نیز از شغل‌های مورد نیاز در این کشور هستند. همچنین با توجه به آب و هوای اسپانیا، کشاورزی و مشاغلی که در رابطه با تولید مواد غذایی است، بسیار اهمیت دارند.

انواع ویزای کار اسپانیا

علاوه بر روش سرمایه‌گذاری در اسپانیا که یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور به شمار می‌رود، بسیاری از افراد با دریافت ویزای کار برای اقامت این کشور اقدام می‌کنند. برای اینکه بتوانید در اسپانیا زندگی و کار کنید، به عنوان یک فرد خارجی نیاز دارید که ویزای کار این کشور را دریافت نمایید. بدون ویزای کار، شرکت‌ها نمی‌توانند به طور قانونی شهروندان غیر اتحادیه اروپا را استخدام نمایند. انواع مختلفی از مجوزهای کار در اسپانیا بر اساس طول مدت و مشاغل وجود دارد، اما به طور کلی ویزای کاری اسپانیا به دو صورت صادر می‌شود: 

ویزای کار معمولی

این نوع ویزا ویژه متخصصان حرفه‌ای یا کارگران فصلی است. در واقع ویزای کار معمولی مختص کسانی است که توسط یک شرکت اسپانیایی استخدام شده‌اند یا قصد دارند در اسپانیا یک کسب‌و‌کار راه‌اندازی کنند. برای دریافت این ویزا، باید توسط شرکت یا سازمان مورد نظر در اسپانیا دعوت شوید و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. ویزای معمولی اسپانیا خود دارای 4 نوع مختلف است: 

انواع ویزای اسپانیا

ویزای کار طولانی مدت

ویزای Au Pair

ویزای کار فصلی

ویزای Eu Blue Card یا کارت آبی اتحادیه اروپا

 

ویزای کار خودکفایی یا خوداشتغالی

این ویزا برای افرادی است که قصد دارند به طور مستقل در اسپانیا فعالیت کنند، مانند کارآفرینان، مشاوران، وکلای خصوصی و غیره. برای دریافت این ویزت باید دارای تخصص و تجربه کافی در حوزه کاری خود باشید و برنامه کسب‌و‌کاری مورد تایید ارائه دهید. این ویزا به مدت یک ساله برای کار و زندگی در اسپانیا صادر می‌شود و قابل تمدید است. 

دریافت ویزای کار اسپانیا با مراجعه به علاالدین مهاجر

مشاوره و راهنمایی متخصصان علاالدین مهاجر می‌تواند کمک شایانی در پیمودن مسیر رسیدن به کشور زیبا و جذاب اسپانیا به شما کند. اگر شما نیز علاقه‌مند هستید از طریق یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری، گلدن ویزای اسپانیا، تحصیلی و ویزای کاری به مهاجرت به اسپانیا دست یابید، می‌توانید روی علاالدین مهاجر حساب ویژه باز کنید. پیشنهاد می‌کنیم از طریق شماره تماس 02174495 تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید. همچنین می‌توانید مطالب مفید درباره مهاجرت کاری به کانادا، مهاجرت کاری به آلمان و مهاجرت کاری به انگلستان را در وب‌سایت علاالدین مهاجر مطالعه نمائید و دید وسیع‌تری از مقصد مهاجرتی انتخابی‌تان به دست آورید. 

پرسش های متداول

ویزای کار تحت پیمان، ویزای کار مستقل، ویزای کار فصلی، ویزای کار برای کارآموزی و ویزای کار برای فعالیت‌های خاص مانند فعالیت‌های هنری و فرهنگی.
برای دریافت ویزای کار اسپانیا، نیاز به پذیرش از یک شرکت یا سازمان اسپانیایی، مدارک شخصی مانند گذرنامه، مدارک تحصیلی، مدارک مربوط به سلامتی و بیمه، مدارک مالی و اطلاعات مربوط به حقوق و شرایط کاری است.
مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات، مهندسی، مالی و حسابداری، مشاوره، سلامت و پزشکی، و همچنین حوزه‌های خدماتی مانند گردشگری و هتلداری